...

Kaune startuoja unikali startuolių programa

Verslas

2019.08.21

Autorius: Bzn Start

Temos: .

Kaune startuoja unikali startuolių programa

T. Stankevičius Iš asmeninio albumo

Kaunas – ryškėjanti startuolių ekosistemos žvaigždė. Tai yra vienintelė savivaldybė Lietuvoje organizuojanti nemokamas startuolių prie-akceleravimo bei tinklinimo veiklas, skirtas tobulinti ir vystyti startuolių kuriamus produktus. Šiemet sukurta unikali programa, kurioje dėmesys nukreiptas į inovatorius žengiančius savo pirmuosius žingsnius.

„Lietuvoje startuoliams suteikiama vis daugiau pagalbos, tačiau ypač svarbu remti startuolius, esančius ankstyvojoje stadijoje. Kokybiškos konsultacijos ir ekspertų patarimai padeda suprasti, kaip sukurti produktus, kurių reikia rinkai, ir galvoti apie globalią plėtrą nuo pirmos dienos.“ – teigia pre-akceleravimo programą „Kauno startuoliai“ organizuojančios VšĮ „Kaunas In” Verslo skyriaus vadovas Tadas Stankevičius.

Unikali programa pasisemti žinių

Jau rugpjūčio pabaigoje visus žinių ištroškusius startuolius pasitiks atsinaujinusi „Kauno startuolių“ programa: ji ne tik kvies žinias tobulinti džiuginančių rezultatų jau pasiekusius, bet ir savo inovatyvią idėją dar tik formuojančius kūrėjus. Programa padės išvengti klaidų, dažnai lemiančių startuolių nesėkmes bei suteiks reikiamus įgūdžius sėkmingam produkto įvedimui į rinką. Pagal galimybę skirti laiko kiekvienas galės pasirinkti, ar dalyvauti atviruose tinklinimo renginiuose, kuriuose kas savaitę bus apžvelgiama vis kita aktuali tema, ar pasišvęsti 8 savaičių trukmės intensyviai pre-akceleravimo programai, kurios metu sulauks individualių konsultacijų.

„Pre-akceleravimo programoje komandos bendraus su daugiau kaip 40-čia tarptautinio lygio ekspertų. Mentorių komandą sudaro puikiai Lietuvoje ir pasaulyje žinomi startuolių ekosistemos dalyviai – amerikietis Wallace Green, ne vienos kūrybiškos verslo strategijos kūrėjas, kuris jau daugiau nei dešimtmetį sėkmingai padeda augti pasaulinio lygio strateginiams projektams, Patric Collins – lyderiaujančios pardavimų paslaugas startuoliams teikiančios įmonės „Prospect Lab“ vadovas ir kiti.“ – sako T. Stankevičius.

Registracija į pre-akceleravimo programą vyks iki rugsėjo 22 d. Spalio mėnesio pradžioje, iš visų užsiregistravusių startuolių, ekosistemos ekspertų ir mentorių komisija išrinks 25 stipriausius, kurie bus pakviesti dalyvauti atrankos stovykloje. Stovyklos pradžioje, po greitų startuolių ir mentorių susitikimų, visus kriterijus atitikę startuoliai bus pakviesti dalyvauti dviejų mėnesių trukmės pre-akceleratoriui skirtose veiklose. Nors pre-akceleratoriaus prioritetas – Kauno startuoliai, tačiau teikti paraiškas ir dalyvauti programoje gali ir startuolius kuriantys arba idėjas brandinantys verslininkai iš kitų Lietuvos miestų ir užsienio šalių.

Naujoji startuolių oazė

Tarptautiniu lygmeniu pastebimas augantis Kauno miesto patrauklumas pradedančiam verslui. Miestas turi išvystytą infrastruktūrą, erdves startuolių darbui, universitetų rengiami studentai sukuria talentų bazę, galinčią plėtoti giliųjų technologijų ir kitas idėjas. Šie miesto privalumai, kartu su startuoliams teikiama parama atskleidžia didžiulį potencialą.

„Kauno miesto savivaldybė jau 5 metus iš eilės teikia paramą Kauno miesto startuolių ekosistemai stiprinti. Tai tapo vienu iš veiksnių, dėl kurių Kaunas „StartupBlink Global“ 2019-ųjų tyrimų centro išleistame startuolių ekosistemos reitinge iš 1028 tyrime dalyvavusių viso pasaulio miestų, užėmė į 114 vietą. Ties šiuo pasiekimu neapsistota, toliau siekiama telkti startuolių bendruomenę ir teikti visokeriopą pagalbą.“ – pastebi T. Stankevičius.

Praėjusių metų rezultatai

2018 m. Kauno miesto savivaldybės viešoji įstaiga, atsakinga už turizmo ir verslo investicijų skatinimą bei miesto rinkodarą „Kaunas IN“, įgyvendindama programą „Kauno startuoliai“, mieste vykdė startuolių akceleravimo veiklas. Akceleratoriuje dalyvavo 11 komandų, per intensyvią 8 savaičių programą jos praleido daugiau kaip 100 valandų su tarptautinio lygio ekspertų komanda, ilgalaikėje perspektyvoje programos alumnai pritraukė daugiau kaip 60 tūkst. eur. investicijų. Įvertinus programos rezultatus ir teigiamus pokyčius Kauno startuolių ekosistemoje, programa tęsiama ir 2019 m., nukreipiant ją į startuolius, esančius ankstyvojoje stadijoje.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.