...

Išrinktas tvariosios energetikos konkurso PowerUp! nugalėtojas Lietuvoje

Verslas

2018.05.18

Autorius: BZN start

Temos: , .

Išrinktas tvariosios energetikos konkurso PowerUp! nugalėtojas Lietuvoje

Algoritmai padės sumažinti transporto spūsčių skaičių bei CO2 išmetimą. Pexels.com nuotr.

„WellParko“ išrinktas geriausiu startuoliu tvariosios energetikos konkurse „PowerUp!”, kurį Lietuvoje organizuoja „InnoEnergy” kartu su partneriais – „Vilnius Tech Park”. Nugalėjusi komanda kuria dirbtinio intelekto algoritmus, kurie leidžia gauti informaciją realiuoju laiku ir taip padeda sumažinti transporto spūsčių skaičių bei CO2 išmetimą.

„WellParko“ siūlomas sprendimas taip pat leidžia sukauptų didžiųjų duomenų pagalba analizuoti ir lyginti stovėjimo aikštelių gautų įmokų duomenis bei pateikti informaciją, už kurias automobilių parkavimo vietas nebuvo sumokėta. Lietuvos finalo nugalėtojai jau kitą mėnesį Prahoje kartu su kitų šalių nugalėtojais rungsis dėl geriausios švariųjų technologijų idėjos titulo ir 30 tūkstančių eurų piniginio prizo.

Beveik 300 startuolių iš 24 šalių Centrinėje Europoje dalyvavo „PowerUp!“ konkurse. Lietuvoje savo jėgas išbandyti nusprendė 7 startuolių komandos. Savaitgalį prieš finalą joms buvo surengti intensyvūs mokymai ir verslo seminarai, kuriuose dalyviai tobulino savo verslo strategijas, vyko prezentacijų turinio konsultacijos bei viešojo kalbėjimo mokymai. Savo patirtimi su dalyviais dalijosi verslo konsultavimo agentūros „Hungry Scout“ strategai Justinas Jautžemis ir Goda Barbora Gutautaitė bei „Vilnius Tech Park“ bendruomenės ir bendradarbystės (angl. coworking) erdvės vadovas Gediminas Dilertas. Po savaitgalį vykusių mokymų, startuolių kūrėjai savo idėjas pristatė komisijai, būsimiems investuotojams ir žiniasklaidos atstovams.

Ieškoma geriausių sprendimų

Lietuvos finalo nugalėtojų – komandos „WellParko“ – bendraįkūrėjas Gustas Germanavičius neslėpė emocijų: „Labai smagu, kad mes tampame pripažinti Lietuvoje. Norėčiau padėkoti mūsų investuotojams, komandai ir strateginiam patarėjui – Dierk Grunzig. Vykimas į „PowerUp!” finalą Prahoje mums svarbus dėl dviejų priežasčių. Norime išbandyti jėgas europiniame konkurse, taip pat Praha mums yra strategiškai svarbus taškas, jame turime partnerių ir potencialių klientų“.

 

„Džiugu matyti vis aktyvėjantį universitetų, technologijų parkų ir valstybės institucijų įsitraukimą į efektyvų technologijų perdavimo ir komercinimo procesą.“

Dr. K. Morkūnas.

 

„Konkurso tikslas yra rasti geriausius sprendimus, kurie prisidėtų prie inovacijų energetikos sektoriuje, oro kokybės gerinimo ir aplinkos tausojimo. Komandos „WellParko“ siūloma idėja atitinka visus šiuos kriterijus ir taip pat gali būti pritaikoma globaliai. Būtent šios priežastys ir nulėmė jų sėkmę”, – teigia vertinimo komisijos pirmininkas Jakubas Mileris, „InnoEnergy Central Europe” generalinis direktorius.

„Energetikos sritis Lietuvoje ir regione yra dinamiška ir greitai keičiasi. Inovacijos ir technologinė pažanga yra raktas į sėkmingą, tvarų ir pokytį darantį energetikos sektorių. Lietuvos įmonės siūlo inovatyvius ir tarptautinėje rinkoje konkurencingus sprendimus. Džiugu matyti vis aktyvėjantį universitetų, technologijų parkų ir valstybės institucijų įsitraukimą į efektyvų technologijų perdavimo ir komercinimo procesą“,– pastebi Dr. Kęstutis Morkūnas, „InnoEnergy“ atstovybės Lietuvoje vadovas.

Skirtingi vertinimo kriterijai

Konkurso dalyviai buvo vertinami atsižvelgiant tiek į jų siūlomos idėjos turinį, tiek į patį verslo supratimą, komandos ir kuriamo produkto potencialą. Vertinimo komisiją sudarė Jakubas Mileris, „InnoEnergy Central Europe“ generalinis direktorius, Rokas Pečiulaitis, „Contrarian Ventures“ vadovaujantis partneris, Rytis Kėvelaitis, energetikos ministro patarėjas ir Albinas Zakarauskas, AB „Auga Group“ Inovacijų vadovas.

Birželio 19 d. Prahoje Lietuvos finalo nugalėtojai – „WellParko“ – kartu su kitų šalių nugalėtojais rungsis dėl geriausios švariųjų technologijų idėjos Europoje titulo. Europos finalo nugalėtojams taip pat atiteks 30 tūkstančių eurų vertės prizas bei galimybė prisijungti prie prestižinio akseleratoriaus „Highway® by InnoEnergy”, padedančio idėjas paversti realiais rinkos produktais.,

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.