...

Išleido knygą, padėsiančią pasiekti minios finansavimo aukštumų

Verslas

2018.05.03

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Išleido knygą, padėsiančią pasiekti minios finansavimo aukštumų

Vilius Stanislovaitis. Eglės Nemeikšytės nuotr.

„Įgyvendink idėją per „Kickstarter“. Sutelktinio finansavimo vadovas“ – taip pavadinta visai neseniai pristatyta Viliaus Stanislovaičio knyga, padėsianti lietuvių verslininkams sėkmingai sukurti minios finansavimo programą.

Idėja iš gausybės klausimų

Prisiminęs pirmąsias mintis apie knygos rašymą, V. Stanislovaitis šypteli ir atskleidžia, kad jos atėjo po asmeninės sėkmės ir patirties su minios finansavimo platformomis.

„Su platforma „Kickstarter“ pirmą kartą susidūriau nusprendęs finansuoti knygos „How to Start a VoIP Business“ (liet. „Kaip pradėti internetinės telefonijos verslą“) leidybą. Nors knygos auditorija buvo tikrai nišinė, finansavimą pavyko ne tik surinkti, bet ir viršyti pradinį tikslą du su puse karto. Projektą iš viso parėmė 200 rėmėjų iš 35 pasaulio šalių“, – pasakoja pašnekovas.

Po sėkmingos kampanijos verslininką užplūdo daugybė laiškų su prašymais patarti ir padėti susiorientuoti minios finansavimo subtilybėse. Supratęs, kad tai aplinkinių geidžiama tema, V. Stanislovaitis nutarė, jog atėjo metas viską sudėti į knygos puslapius.

„Po sėkmingo debiuto platformoje „Kickstarter“ sulaukiau nemažai klausimų iš žmonių, norinčių įgyvendinti savo idėjas pasinaudojus sutelktiniu finansavimu. Supratęs, kad Lietuvoje trūksta patikimo šaltinio, kuris atsakytų į visus šiuos klausimus, nusprendžiau pradėti knygą, kurioje būtų paprastai paaiškinta, kaip pasiruošti sutelktinio finansavimo kampanijai. Prie šios idėjos mielai prisidėjo ir 16 lietuvių kūrėjų, įveikusių šį kelią. Jie sutiko duoti gana atvirus interviu, kuriuose detaliai papasakojo, kaip buvo ruoštasi projektams, kokių klaidų padaryta, kas veikė, o kas – ne“, – idėją pristato pašnekovas.

Susidomėjimo sulaukė

Nors V. Stanislovaitis pastebi, kad knygos sėkmę matuoti dar gana sudėtinga dėl trumpo gyvavimo laiko, vis dėlto ji neliko nepastebėta patyrusių verslininkų, investuotojų, verslo bendruomenės narių.

„Mane nudžiugino tai, kad knygos idėją palaikė ne tik kitų projektų autoriai, bet ir savo atsiliepimais ant knygos galinio viršelio pasidalijo žinomi Lietuvos startuolių ekosistemos veikėjai: Vladas Lašas, Lietuvos verslo angelų tinklo bendraįkūrėjis, Ilja Laurs, rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ įkūrėjas, ir Roberta Rudokienė, „Startup Lithuania“ vadovė. Be to, dar neišleidęs knygos suradau rėmėją – UPS įgaliotąjį atstovą Lietuvoje UAB „Skubios siuntos“, kurio dėka pavyko padengti pusę su knygos leidimu susijusių išlaidų“, – džiaugiasi autorius.

Rašė sistemingai

Verslumo nestokojantis knygos autorius aktyviai domisi minios finansavimo galimybėmis, todėl knygos rašymas ir pokalbiai su kitais verslininkais jam tapo maloniu laiko praleidimu. Vis dėlto, siekiant kokybės ir knygos išleidimo laiku, teko susikurti rašymo rutiną.

„Kadangi pats labai tikiu šios knygos nauda versliems ir kūrybiškiems žmonėms, knygos rašymo ir leidybos procesas buvo gana malonus ir įtraukiantis, ypač interviu su lietuvių kūrėjais. Tačiau jei reikia išskirti sunkiausias dalis, tai būtų periodinis pusantros valandos skyrimas kiekvieną dieną knygos rašymui. Prisiversti tai daryti metus kasdien yra didelis iššūkis. Čia nėra jokios romantikos ir jokių mūzų – tiesiog turi susikaupti, prisėsti ir rašyti“, – atskleidžia pašnekovas.

Anot autoriaus, knyga skirta tiems, kurie domisi alternatyviomis finansavimo galimybėmis. Daugeliui finansavimo gavimas minios finansavimo platformose atrodo tarsi lengvas žaidimas, tačiau V. Stanislovaitis įsitikinęs, kad siekiant sėkmės būtina žinoti tam tikrus aspektus ir patartina paklausyti jau patyrusiųjų patarimų.

„Daugiausia naudos iš knygos gaus verslūs ir kūrybiški žmonės, turintys idėjų ir siekiantys jas įgyvendinti tarptautiniu mastu. Tačiau iš esmės knyga skirta visiems smalsiems, žinių trokštantiems žmonėms, besidomintiems naujais idėjų finansavimo būdais bei verslumu. Knygą įsigysite tiesiogiai svetainėje https://www.igyvendinkideja.lt/, kurioje galėsite pasirinkti knygą su dedikacija konkrečiam žmogui. Taip pat knygą rasite e. parduotuvėse „Knygos.lt“, „Patogupirkti.lt“ bei didžiųjų miestų „Vagos“ ir „Pegaso“ knygynuose“, – pristato pašnekovas.

Sutelkė svarbiausius patarimus

Surinkęs daug naudingos informacijos iš minios finansavimo platformose patyrusių verslininkų, V. Stanislovaitis savo knygoje pateikia reikšmingų įžvalgų, o dalimi jų (kaip sako pats pašnekovas – esminėmis) sutiko pasidalyti ir su portalo „BZN start“ skaitytojais.

„Visų pirma, įvertinti, ar jūsų projektas yra tinkamas sutelktiniam finansavimui. „Kickstarter“ yra tarptautinė platforma, tad į ją verta eiti tik tiems, kurių projektas gali turėti paklausą už Lietuvos ribų. Jei idėja yra tinkama, išanalizuokite panašius į jūsiškį projektus, kurie surinko finansavimą platformoje „Kickstarter“. Pabandykite susisiekti su tų projektų autoriais ir pabendraukite asmeniškai – užduokite labiausiai rūpimus klausimus. Jei po šio žingsnio ryšitės pristatyti savo idėją, svarbiausia skirti pakankamai laiko pasiruošimui, per kurį suburtumėte tikslinę auditoriją, pasiruošusią paremti jūsų projektą“, – atskleidžia pašnekovas.

Visiems pradedantiesiems verslininkams V. Stanislovaitis linki žengti sėkmingus, tačiau versle sunkiausius pirmuosius žingsnius: „Lietuvoje turime daug verslių ir kūrybiškų žmonių, tačiau tik maža dalis jų ryžtasi įgyvendinti savo idėjas. Tad mano linkėjimas – žengti tą svarbų pirmąjį žingsnį. Kai tai padarysite, visas tolesnis kelias klostysis daug lengviau.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.