...

Įrankiai, padedantys verslui augti ir stiprėti

Verslas

2019.01.03

Autorius: Ingrida Šulcienė

Temos: , , , .

Įrankiai, padedantys verslui augti ir stiprėti

Įrankiai, padedantys verslui augti ir stiprėti. Pexels.com nuotr.

Nuolat auganti konkurencija skatina ieškoti ir naudoti greitus, patikimus, išteklius taupančius bei darbuotojus motyvuojančius verslo įrankius. Prasidėjus naujiems metams, kalbiname patyrusius verslo atstovus, kurie dalijasi savo patirtimi ir patarimais, kokie įrankiai jiems pasiteisino 2018 m., siekiant verslo efektyvumo ir rezultatyvumo.

 

Marius Pareščius, Lietuvos startuolių asociacijos prezidentas

„Savo darbe labai aktyviai naudojame IT produktus, skirtus efektyviam verslo procesų valdymui nuo laiko planavimo iki efektyvios komunikacijos. Dirbdami su naujausiomis technologijomis ir dažnai būdami jų kūrėjais, išnaudojame visas jų teikiamas galimybes“, – patirtimi dalijasi M. Pareščius ir pasakoja, kad kasdienis darbas neįsivaizduojamas be tokių „Google“ įrankių kaip kalendorius, „Google Sheets“ („Excel“ analogas), o naudodami „Google“ sprendimus komandos nariai gali dirbti kartu ir kurti tą patį dokumentą.

„Grupiniams pokalbiams dažnai naudojame platformą „Slack“ ar „Facebook“, „WhatsApp“, „Telegram“, „Viber“ grupes. „Asana“, „Trello“ ar kiti grupinio darbo įrankiai, puikiai pritaikyti kasdieniam biuro darbui, padeda planuoti užduotis, paskirstyti jas, stebėti jų vykdymą, įvertinti konkrečiai užduočiai darbuotojo skirtas laiko sąnaudas bei efektyvumą. Be jau išvardytų įrankių, aktyviai naudojame naują Lietuvoje verslo procesų valdymo platformą „Bitrix24“, – teigia jis.

Naudodamiesi minėtąja programa, komandos nariai gali realiuoju laiku dirbti ir individualiai, ir grupėmis. Patyręs verslininkas pataria naudoti, išbandyti įvairiausius IT įrankius, kartais ir eksperimentuoti, atrasti ir pritaikyti tinkamiausius jūsų įmonei. Dauguma tokių platformų yra santykinai nemokamos dirbant mažomis grupėmis, o jų naudojimas yra prieinamas kiekvienam.

Jolanta Skirgailė, Vilniaus verslo kolegijos direktorė

„Vilniaus verslo kolegija (VVK) daug dėmesio skiria ir investuoja į projektinį mokymą, kuris apima visus pagrindinius verslo planavimo procesus nuo laiko planavimo iki efektyvios komunikacijos, finansų, žmogiškųjų išteklių bei duomenų valdymo ir kt. Projektinio mokymosi pagrindas – komandinis darbas, kuris yra mūsų organizacijos sėkmės rodiklis“, – efektyvaus verslo procesų valdymo pranašumus dėsto VVK direktorė.

J. Skirgailės teigimu, tai skatinama visais lygiais, naudojant projektinį mokymą, kurio efektyvus realizavimas dažnai yra susijęs su organizacijos kultūros kaita, naujo santykių tarp žmonių modelio kūrimu, įtraukiant įvairių sričių specialistus, užtikrinant žinių ir sukauptos patirties sklaidą tarpusavyje, naujų kompetencijų ugdymą, vidinės ir išorinės komunikacijos gerinimą, pokyčių valdymą, daugiau dėmesio skiriant įvairių tikslinių grupių poreikiams nustatyti ir jiems susieti su VVK veiklos strategija. „Projektinio mokymosi metodų taikymas padeda taupyti resursus, skatina kūrybiškumą ir inovatyvumą“, – apibendrina ji.

Lina Maskoliūnė, biurų miesto „Technopolis“ vadovė

Ekspertai prognozuoja, kad 2020 m. kas antra verslo įmonė ar laisvai samdomas specialistas rinksis bendradarbystę. Tuo tvirtai įsitikinusi ir biurų miesto „Technopolis“ vadovė L. Maskoliūnė. Ji teigia, kad jų bendradarbystės erdvės išsprendžia daugybę verslininkų problemų: nuo tinkamos vietos biurui parinkimo iki verslo susitikimų organizavimo bei poilsio zonų. Be šių pranašumų, vadovė pabrėžia ir bendruomeniškumą, kolegiškumą, bendradarbiavimą bei naujas bendradarbiavimo partnerystės galimybes.

„Pasirinkę bendradarbystės erdvę, tapsite pažangios verslo bendruomenės dalimi. Visos erdvės ir vykdoma veikla organizuojama taip, kad kiekvienas narys galėtų savo laisvą laiką praleisti su kitais kolegomis, kurie gali tapti verslo partneriu, konsultantu ar tiesiog įkvėpti idėjomis prie puodelio kavos“, – bendradarbystės pliusus vardija pašnekovė.

Eitautas Bartuškevičius, UAB „Lenders“ direktorius

„Kalendorius ir el. paštas yra du nepakeičiami kasdieniai įrankiai, kuriuos naudoju darbe. Mūsų įmonės tokia kultūra, kad esame visada pasiekiami, daug darbo atliekame nuotoliniu būdu. Nuolatinis pasiekiamumas užtikrinamas naudojant el. paštą, kalendorių, tiesioginius pokalbius internetu (angl. chat)“, – pasakoja E. Bartuškevičius.

Laikui planuoti įmonės personalas naudoja „Google“ kalendorių, priminimus, tai padeda efektyviai planuoti užduotis, susitikimus ir pan. Dalydamasis patirtimi, UAB „Lenders“ direktorius sako, kad vis dar iššūkis ir siekis efektyviai paskirstyti svarbius bei skubius darbus, rasti tarp jų pusiausvyrą.

„Kalbant apie komandinio darbo efektyvumą, šiemet pradėjome naudoti platformą „Trello“, kuri labai lanksti ir patogi darbams planuoti. Vidinei ir išorinei komunikacijai naudojame pažangią programėlę „Slack“, turinčią daug pranašumų, įskaitant galimybę pasirinkti, su kuo bendrauji, išskirti tam tikras komunikacijos sritis ir t. t. Tačiau, naudojant šiuolaikines pažangias platformas ar įrankius, skirtus verslo procesų efektyvumui didinti, susiduriama su pagrindiniu iššūkiu – komandos narių įtraukimu. Čia kaip švytuoklės principas: jeigu pavyksta išjudinti, tai veikia darniai ir efektyviai, padeda įmonės tikslams. Tai turi būti palaikoma reguliariais susitikimais, pasitarimais su komanda, ieškojimu geriausių ir patogiausių būdu, priešingu atveju švytuoklės amplitudė mažės ir nusistovės ties 0. Todėl reikia nemažai pastangų, iniciatyvos, kad jie taptų naudojami ir efektyvūs“, – dėsto pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.