...

Įkvėpti pagarbios tėvystės filosofijos, dalijasi ja su kitais

Verslas

2021.09.17

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Įkvėpti pagarbios tėvystės filosofijos, dalijasi ja su kitais

Prieš trejus metus kaunietės Dovilės Šafranauskės (43) ir vilniečio Andriaus Burkšos (34) pradėtos kurti socialinės erdvės tėvams „Mylu.lt įgyvendinimo modelis vis kito, stebint joje dalyvaujančių tėvų reakcijas, pasirenkamas turinio formas, aktualiausias temas. O karantinas verslui suteikė dar daugiau galimybių.

Kartu su vaikais gimė ir idėjos

Iš Birštono kilusi D. Šafranauskė Vytauto Didžiojo universitete baigė Verslo administravimo bakalauro studijas ir Rinkodaros vadybos magistro studijas Vilniaus universitete. Uteniškis A. Burkša mokėsi Utenos „Saulės“ gimnazijoje ir baigė Vilniaus universiteto Verslo mokyklą. Abu juos vienija panaši patirtis. Dovilė, gimus vaikams, ėmė ieškoti, koks požiūris, bendravimo būdas padėtų jiems augti laisvais, savimi pasitikinčiais, emociškai sveikais žmonėmis. „Taip mūsų šeimos gyvenime atsirado RIE – pagarbios tėvystės filosofija. Ši filosofija kardinaliai pakeitė požiūrį į vaikų auginimą ir yra tokia įžvalgi, kad norėjosi šia informacija pasidalyti su kitais tėvais“, – sako pašnekovė. Andrius su Dovile susipažino tuomet, kai juodu su žmona laukėsi sūnaus Adomo. „Ji mane sudomino pagarbios tėvystės filosofija, kurios vertybės man pasirodė labai artimos. Taip gimė noras iš to padaryti kažką didesnio, pasidalyti su kitais“, – papildo Andrius.

Nutarė sukurti socialinę platformą

„Mylu.lt“ iniciatoriai patys patyrė, kad tėvai, norėdami kurti lygiavertį ir pagarbų ryšį su savo vaikais, neretai jaučiasi nesuprasti visuomenės, taip pat jie turi daug išmokti, nes augina vaikus taip, kaip nebuvo auginami patys.

„Natūralu, kad šioje kelionėje atsiranda daug iššūkių. Todėl kilo mintis sukurti platformą tėvams, kurioje būtų koncentruota, patikima informacija, paremta pagarbios tėvystės principais. Kad aplink šią platformą jungtųsi bendraminčių tėvų ir specialistų bendruomenė, kurie dalytųsi informacija ir palaikytų vieni kitus“, – sako pagarbios tėvystės filosofijos pradininkė Lietuvoje, tėvystės ugdančioji vadovė, „Hand in Hand“ profesionalė, sertifikuota kūdikių ir vaikų miego specialistė D. Šafranauskė.

Palaikymas skatina

Idėjos bendraautoriai D. Šafranauskė ir A. Burkša atvirauja, kad atkalbinėjimų imtis šio sumanymo netrūko. Pasak jų, socialinės platformos ir specialistų kuriamas nemokamas turinys šiek tiek iškreipė mokamo turinio rinką. Vis dėlto sulaukė ir nemažai palaikymo. „Ypač iš vartotojų, kurie skatina tęsti, kurti koncentruotus, praktiškus, naujausia informacija paremtus seminarus. Jie noriai jungiasi prie mokymų programų, kuriose, be žinių, sulaukia ir daugybės palaikymo. Programų dalyviai bendrauja uždarose „Facebook“ grupėse. Čia galioja labai griežti reikalavimai. Bendraujame tik pagarbiai, atsižvelgdami į skirtingas pozicijas, dalijamės patikima, specialistų patvirtinta informacija, o dalyvius skatiname rašyti tokius komentarus, kurie padėtų palaikyti ir padrąsinti kitus tėvus“, – pasakoja pagarbios tėvystės filosofijos propaguotojas, tėvystės ugdantysis vadovas A. Burkša

Tėvai nori žinoti vis daugiau

Autoriai ilgai ieškojo kuriamai erdvei tinkamo pavadinimo, kuris atspindėtų juos siejančias vertybes, būtų įsimenamas, trumpas ir kartu šiltas. „Meilė tikriausiai yra visos tėvystės ir santykio tarp žmonių pagrindas. Todėl sutrumpinta jos išraiška, dažnai naudojama tėvų ir vaikų, buvo kaip tik tai, ko ieškojome“, – sako Dovilė ir Andrius. Paprašyti išvardija šio verslo teikiamus privalumus: pirmiausia, jis yra labai dinamiškas, tėvai nori žinoti vis daugiau. Taip pat patiria informacijos perteklių, „Google“ platybėse randa viena kitai prieštaraujančių nuomonių ir dažnai jaučiasi sutrikę. Jų reikalavimai specialisto pateikiamai informacijai yra tikrai aukšti, nes patys jau nemažai žino. Šis smalsumas labai džiugina, nes tai rodo, kiek daug dėmesio skiriama vaikų auginimui, kaip keičiasi pats požiūris į vaikus, santykį su jais.

Komandą papildo patikimi specialistai

Konkurencijos, pasak platformos kūrėjų, taip pat nemažai: jau anksčiau minėtas nemokamas specialistų turinys, kiti portalai, siūlantys mokymosi galimybę tėvams.

D. Šafranauskė ir A. Burkša patenkinti, kad prie jų komandos prisijungia specialistai, kuriais pasitiki, kurie išmano savo temas ir jomis gyvena, nuolatos mokosi ir nori dalytis patirtimi, palaikyti tėvus. „Tai mūsų svarbiausia stiprybė“, – įvardija bendraautoriai.

„Lietuvos rinka yra itin maža, todėl dalydamiesi idėjomis turime būti atidūs. Deja, nutiko ir taip, kad pakvietę kai ką kooperuotis naujai projekto daliai, netrukus pamatėme, kad tą idėją įgyvendino be mūsų. Tokie įvykiai liūdina, tačiau tik įrodo, kad mūsų idėjos įdomios, tad netrunkame sugalvoti naujų dalykų“, – pašnekovai dalijasi savo patirtimi.

Veikite ten, kur matote prasmę

Per pandemijos suvaržymus platformos veikla tik dar labiau pagyvėjo. Žmonės mielai rinkosi kokybišką vaizdo turinį, prisitaikė prie nuotolinių konsultacijų ir įsitikino, kad toks informacijos pateikimo būdas yra efektyvus ir patogus. Vis dėlto kūrėjai pripažįsta, jog kontakto su žmogumi trūkumas ilgainiui pasijuto. Ne tik bendraujant su klientais, bet ir komandoje.

D. Šafranauskė ir A. Burkša, „Mylu.lt“ iniciatoriai, pradedantiesiems savo verslą ar projektą linki: „Tikėkite savo idėjomis, nepasiduokite perfekcionizmui (geriau padaryti netobulai, nei tobulai nepadaryti) ir darykite tai, kas tikrai patinka, kur matote prasmę. Tuomet visoms kliūtims įveikti atrasite tinkamus sprendimus.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.