...

Du lietuvių startuoliai varžysis dėl geriausio startuolio vardo

Verslas

2019.09.13

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Du lietuvių startuoliai varžysis dėl geriausio startuolio vardo

Startuolio ,,Eddy travels" komanda Iš asmeninio albumo

Baltijos startuolių reitingo komisija paskelbė dešimt laimingųjų, kurie varžysis dėl pagrindinio prizo. Į dešimtuką pateko du lietuviški startuoliai: dirbtinio intelekto pagrindu veikiantis kelionių asistentas „Eddy Travels“ ir sparčiai išpopuliarėjęs mokėjimų programėlės startuolis „MoQ“.

Didelė konkurencija

Dėl galimybės tapti geriausiu Baltijos šalių startuoliu varžytis norėjo beveik 100 paraišką pateikusių jaunų ir inovatyvių įmonių. Visgi finalinei kovai atrinktą dešimtuką sudaro du jau minėtieji lietuvių startuoliai, šeši startuoliai iš Latvijos („Printify“, „Nordigen“, „Gamechanger Audio“, „Giraffe360“, „Lokalise“, „CastPrint“) ir du estų startuoliai („Veriff“ ir „HUGO.legal“). Rugsėjo 12 d. buvo surengtas finalininkų prisistatymas, kurio metu jie turėjo įtikinti komisiją savo prekių ženklo sėkme. Renginys vyko Rygoje, o dalyvių pasirodymą vertino kiekvienos šalies Ekonomikos ministerijos, startuolių organizacijos, tokios kaip Latvijos startuolių asociacija, „Startup Estonia“, „Startup Lithuania“, taip pat „Skaitmeninis laisvės festivalis“, „TechChill“ ir „Baltic Sandbox“ akceleratorius.

Be to, kiekvienas norintis galėjo išgirsti dalyvių prisistatymus, stebėdamas tiesioginę transliaciją. Ji buvo rodoma „Baltic Brands“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, taip pat visų trijų Baltijos šalių didžiausiame naujienų portale „Delfi“.

Balsuoti galės ir visuomenė

Besivaržantys lietuvių startuoliai, kaip ir kiti dalyviai, galės sulaukti palaikymo ne tik iš komisijos, bet ir iš visuomenės, kurios balsas prisidės prie galutinio reitingavimo.

Portale „Delfi“ nuo rugsėjo 24 iki spalio 2 d. vyks balsavimas, o komisijos ir surinktais balsais išrinktas geriausias Baltijos startuolis bus paskelbtas spalio 3 d., apdovanojimų ceremonijos Rygoje metu. Nugalėtojas pelnys 10 tūkst. eurų vertės pagrindinį prizą.

„Peržiūrėdami šių metų paraiškas, matėme, koks platus spektras skirtingų startuolių kandidatuoja į šiemetį Baltijos startuolių reitingą. Pastebėjome, kad startuoliai auga ir nuo pirmos įsikūrimo dienos siekia pasiūlyti prekes ar paslaugas kuo platesniam srautui žmonių, dažnu atveju iškart žengia į tarptautinę verslo areną. Taip pat džiaugiamės, kad šiemet reitingas neapsiribojo vien Latvijos startuoliais, o išaugo į bendrą trijų šalių startuolių reitingą“, – sako vienas iš komisijos narių, IT kompanijos „Accenture“ vadovas Maksims Jegorovs.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.