...

„CasZyme“ startuolis sukūrė genomo redagavimo įrankį

Verslas

2017.10.31

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , .

„CasZyme“ startuolis sukūrė genomo redagavimo įrankį

Monika Kavaliauskė. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Saulėtekio slėnyje, kur šiuo metu veikia Jungtinis gyvybės bei Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centrai, savo veiklą pradėjo pasaulinio dėmesio jau sulaukęs startuolis „CasZyme“, kurį įkūrė naują genomo redagavimo įrankį atradęs profesorius Virginijus Šikšnys (61), bei įmonės direktorė dr. Monika Kavaliauskė (32) ir mokslo direktorius dr. Giedrius Gasiūnas (34).

Nori praplėsti genų redagavimo įrankių pasiūlą

„Nusprendėme kurti startuolį „CasZyme“, norėdami pristatyti naujausius ir aukščiausios kokybės tyrimais pagrįstus išradimus CRISPR molekulinių įrankių srityje“, – pasakoja dr. M. Kavaliauskė. Taigi, pasitelkdama „CRISPR Cas“ technologiją, „CasZyme“ komanda siekia praplėsti įvairiose srityse dirbantiems CRISPR tyrėjams ir įmonėms prieinamų genų redagavimo įrankių pasiūlą, teikti genų redagavimo mokslinių tyrimų paslaugas užsienio mokslininkams ir įmonėms. Be to, pašnekovė priduria, kad siekiama labiau sukomercinti kitas savo ir strateginių partnerių turimas mokslines idėjas.

Svarbu tinkamai pasiskirstyti atsakomybes

„Kadangi turime labai skirtingų kompetencijų ir ypač patyrusius komandos narius, galime teigti, kad steigdami šį startuolį esminių klaidų nepadarėme, nes aiškiai žinojome, ką ir kodėl norime padaryti bei įgyvendinti“, – pasakoja „CasZyme“ direktorė. Pasak pašnekovės, steigiant verslą „CasZyme“ komanda aiškiai pasiskirstė atsakomybes ir nuolat konsultavosi su profesionalais steigimo metu iškilusiais klausimais. „Jei verslą kurtume antrą kartą, iš esmės nieko nekeistume, turbūt tiesiog įsteigtume įmonę dar greičiau ir profesionaliau“, – sako M. Kavaliauskė.

Pašnekovė prisipažįsta, kad didžiausias iššūkis įsteigus startuolį yra veikti greitai, efektyviai, turėti ambicingus, tačiau įgyvendinamus tikslus ir aiškiai žinoti kiekvieno komandos nario atsakomybes bei siektinus rezultatus.

Partnerystė su JAV bendrove „DowDuPont“

 

„Visa ši patirtis startuoliui yra neįkainojama vertybė.“

M. Kavaliauskė.

 

„JAV bendrovė „DowDuPont“ tapo mūsų strateginiu partneriu, sudarančiu sąlygas naudotis jų intelektine nuosavybe, kuri yra svarbiausias biotechnologijų verslo aspektas“, – atskleidžia M. Kavaliauskė.

Be to, „CasZyme“ kartu su naujuoju verslo partneriu toliau vystys CRISPR genų redagavimo technologiją. Pašnekovė priduria, kad šis verslo partneris suteikia galimybę perimti patirtį, sukauptą mokslinėje ir verslo valdymo srityse: „Visa ši patirtis startuoliui yra neįkainojama vertybė.“

Linkėjimai jaunų verslų kūrėjams

„Palinkėčiau mažiau koncentruotis į staigios sėkmės istorijas. Jaunų verslų kūrėjams siūlyčiau negalvoti, kad įkurti ir valdyti startuolį yra šaunus ir madingas dalykas, nes tai yra sunkus darbas, kuriam reikia didelės patirties“, – sako „CasZyme“ direktorė. Pašnekovė siūlo pirmiau įgyti patirties samdomame darbe, įsigilinti, kaip veikia skirtingos įmonės, o tada kurti savo startuolius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.