...

bzn start savaitė: lietuvių sidabras bei atostogų planai

Verslas

2020.06.28

Autorius: bzn start

Temos: , .

bzn start savaitė: lietuvių sidabras bei atostogų planai

Šią savaitę bzn start pasiekė net dvi džiugios naujienos – lietuvių pergalė tarptautiniame konkurse bei inovatyvus lietuviško startuolio išradimas, skirtas kovai su pandemijos plitimu. Be to, įsibėgėjant vasarai įdomu apžvelgti, kaip keitėsi tautiečių atostogų planai, kurie tiesiogiai palies ir šiame sektoriuje veikiančius verslus. 

Pelnyta sėkmė

Lietuvių startuolis užėmė antrąją vietą Vidurio ir Rytų Europos regiono konkurso „EIT InnoEnergy 2020 PowerUp!“ superfinale Lietuvių startuolis „Viezo“ laimėjo antrąją vietą didžiausiame Centrinės ir Rytų Europos tvariosios energetikos konkurse „PowerUp!“. Juos pranoko tik startuolis iš Estijos „Woola“. Nugalėtojai buvo apdovanoti 50 tūkst. eurų prizu ir galimybe prisijungti prie prestižinės „EIT InnoEnergy“ verslo akceleravimo programos. Šiais metais dėl pagrindinio prizo ir būsimų investavimo galimybių varžėsi rekordinis skaičius dalyvių – 360 startuolių iš 20 Vidurio ir Rytų Europos šalių.

Šių metų atstovai Lietuvai „Viezo“ laimėjo 10 tūkst. eurų pristatę naujų rūšių medžiagas, kurios leidžia generuoti energiją iš vibracijų ir taip pakeisti baterijas pramonės įrenginiuose. Elektros energija, gauta iš vibracijų, gali maitinti belaidžius interneto jutiklius, todėl prailginamas jų veikimo laikas ir padidėja signalų kiekis.

Inovatyvios idėjos

Tarp Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) paskelbto konkurso „Life saving–innovations: stop COVID-19“ nugalėtojų pateko virusus naikinančią kvėpavimo kaukę kurianti komanda UVIRESO, gavusi finansavimą tolimesniam prototipo vystymui.

Dar kovo pabaigoje inžinieriaus Donato Puodžiuko, fizikų Jono Klimantavičiaus ir Dariaus Kančio bei projektų vadovo Adomo Klimanto nuotolinio hakatono metu „Hack the Crisis“ sugalvotas virusus naikinančios kvėpavimo kaukės sprendimas skinasi kelią tolimesniam idėjos vystymui. Komanda siekia ultravioletinių spindulių pagalba sunaikinti iki 99proc. bet kurių oru plintančių virusų, nesukeliant neigiamo poveikio ir efektyviai užkertant kelią viruso plitimui.

Poilsio paslaugų sektorius

Pavasarį užklupęs karantinas įnešė nežinios tiems, kurie teikia poilsio paslaugas. Visgi, atlikti tyrimai rodo, kad lietuviai visiškai atostogų neatsisako nors ir planuoja šiek tiek taupyti.

„General Financing banko“ užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad. 18 proc. lietuvių, baimindamiesi koronaviruso, atostogas šiemet ketina nukelti vėlesniam laikui, beveik trečdalis (31 proc.) atostogoms nieko ypatingo neplanuoja ir paprasčiausiai leis laiką namuose. Dešimtadalis (11 proc.) gyventojų atostogų ketina atsisakyti taupymo sumetimais.

Skiriasi ne tik lietuvių atostogų planai, bet ir jų įgyvendinimui numatytos sumos. 16 proc. gyventojų poilsiui ketina skirti 301–500 eurų, tokia pat dalis – 201–300 eurų ir dar tiek pat – iki šimto eurų. Plačiau atverti piniginę ketina 14 proc. tautiečių, o atostogoms skirti didesnį nei tūkstančio eurų biudžetą planuoja vos 4 proc.

Trečdalis (31 proc.) apsisprendusiųjų vasarą poilsiauti Lietuvoje ketina vykti prie jūros, o beveik penktadalis (18 proc.) planuojančių bent dalį atostogų praleisti ne namuose ilsėsis ir pramogaus giminaičių ar draugų sodybose. 15 proc. vyks į kitus Lietuvos kurortus, o kiek mažiau (14 proc.) apsiribos išvykomis prie ežerų ar upių. Dar 8 proc. besiruošiančiųjų poilsiauti Lietuvoje rinksis šalies kaimo turizmo sodybas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.