...

Automatizuotos apskaitos paslaugas siūlys ir Jungtinėje Karalystėje

Verslas

2020.10.19

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: , .

Automatizuotos apskaitos paslaugas siūlys ir Jungtinėje Karalystėje

D. Anužis Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvoje veikianti pusiau automatizuotos apskaitos paslaugų bendrovė „RoboLabs“ plečiasi į Jungtinę Karalystę – nuo šiol savo paslaugas teiks ir čia įregistruotoms įmonėms. Nišą šioje šalyje pamačiusi bendrovė jau pradėjo pirmuosius darbus ir planuoja, kad prie naujai formuojamos komandos per metus prisijungs dar apie 10 žmonių.

Deividas Tumas, „Robolabs“ dalininkas ir vienas iš steigėjų, sako, kad Jungtinė Karalystė buvo pasirinkta dėl kiek paprastesnių apskaitos standartų ir didelio potencialo rinkoje. Be to, turint patyrusių specialistų komandą ir įsitvirtinus JK, perspektyva atsivertų ir kitose anglakalbėse šalyse – JAV, Australija ir kt., teigia jis.

„Nors jau galime pastebėti augantį progresyvių sprendimų kiekį JK, tačiau daugumoje įmonių apskaita yra vedama senuoju būdu, pastebime daug chaoso. Taip pat, JK apskaitos standartai yra mažiau painūs, o Lietuvoje turime nemažą kiekį talentų, dirbančių su šia šalimi. Tuo tarpu plėtros perspektyvą gerai iliustruoja naujai įsteigiamų įmonių skaičius. Lietuvoje per 2018 metus buvo įsteigta beveik 12 tūkst. juridinių asmenų, kai tuo tarpu JK – apie 670 tūkst.“, – sako D. Tumas.

Pasak verslininko, „RoboLabs“ siūlo visapusišką apskaitos paketą. Jis susideda iš inovatyvios programinės įrangos, profesionalios buhalterinės apskaitos, konsultacijų ir kitų paslaugų. Todėl lietuvių bendrovė bus viena pirmųjų tokio plataus spektro apskaitos paslaugų paketą siūlančių bendrovių JK.

Įmonės plėtra džiaugiasi ir tautiečiai

„RoboLabs“ vadovo ir bendrasavininkio Daivaro Anužio teigimu, metų eigoje žadama turėti dar bent 10 žmonių, tiesiogiai dirbsiančių su JK. Komandai vadovaus patirties vedant JK registruotų fondų apskaitą turinti lietuvė. Įmonėje su JK plėtros etapu jau dabar dirba tiek IT, tiek pardavimų ir apskaitos profesionalų išmanančių JK rinką, apskaitos ir mokesčių niuansus. Šiuo metu didžiausią susidomėjimą rodo esami klientai ir kiti lietuviai  Jungtinėje Karalystėje.

„Mūsų siūlomi sprendimai gali padėti didelei daliai lietuvių, plėtojančių verslus JK, tapti konkurencingesniais. Suteiksime jiems lengvai perprantamus verslo įrankius, aiškias mokestines konsultacijas ir vietinį atstovavimą. Numatome, kad kainos bus panašios kaip Lietuvoje, o pirmųjų klientų lauks ypatingos sąlygos. Jiems ne tik nemokamai įsteigsime įmonę, bet ir suteiksime įmonės adresą ir pagelbėsime atsidarant banko sąskaitas“, – pažymi D. Anužis.

Jis priduria, kad „RoboLabs“ taikoma kainodara išsiskiria savo skaidrumu. Klientas visuomet gauna išsamią ataskaitą kiek ir už kokias paslaugas moka:

„Buhalterinių paslaugų kainodara gali būti painus dalykas. Nuo pat savo veiklos Lietuvoje pradžios taikome skaidrią fiksuotos ir kintančios dalies kainodarą. Paslaugų kaina priklauso nuo įmonės dydžio, procesų kompleksiškumo ir atliekamų operacijų skaičiaus. Analogiškas kainodaros gaires stengsimės išlaikyti ir užsienyje. Bendras apskaitos duomenų suvedimo kainų lygis Lietuvoje ir JK yra panašus, tačiau, matome, kad konsultacijų apskaitos ir mokesčių klausimais įkainis yra didesnis dėl aukštesnio specialistų atlyginimo.“

Taikosi į paslaugų ir e. prekybos sektorių

„RoboLabs“ vadovas pratęsia, kad žingsnis į tarptautinę rinką – noras išnaudoti pažangios įmonės kurtos technologijos potencialą svetur.

„Siekdami įsitvirtinti kaip rinkos lyderiai Lietuvoje, išmokome ne vieną pamoką, iki smulkiausių detalių nušlifavome savo vidinius procesus ir surinkome kompetentingą buhalterių komandą. Tikime savo potencialu ne tik čia, bet ir užsienyje, todėl savo jėgomis plečiamės į Jungtinę Karalystę, kur jau įkūrėme „RoboLabs Limited“ įmonę ir palaipsniui auginame komandą, aptarnausiančią JK klientus“, – sako D. Anužis. 

Jis pratęsia, kad turima įmonės infrastruktūra leidžia dirbti su bet kokio dydžio bendrovėmis, tačiau „RoboLabs“ tiksliniai klientai – mažos ir vidutinio dydžio paslaugų ir e. prekybos įmonės.

„Mūsų sistema dirbtinio intelekto pagrindu mokosi iš didelio duomenų kiekio ir su platesniu operacijų skaičiumi tampa tik tikslesnė, o šiuose sektoriuose dirbančios įmonės su mūsų pagalba gali sutaupyti daugiausiai ir gauti didžiausią naudą iš „RoboLabs“ įrankių. Tačiau kartais įmonės neturi aiškių verslo procesų ar turi daugybę verslo proceso išimčių – tokių įmonių automatizavimo potencialas yra mažesnis“, – teigia verslininkas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.