Platforma, griaunanti mitus apie tradicinę buhalteriją

Verslas

2019.10.28

Autorius: Lukas Paškevičius

Temos: , , .

Platforma, griaunanti mitus apie tradicinę buhalteriją

Deividas Tumas Iš asmeninio albumo

Neretai iš verslininkų tenka nugirsti, kad buhalterija yra tikras galvos skausmas, o finansinė apskaita tvarkoma neveiksmingai. Šiandien jau neabejojama, kad, norint kuo geresnių įmonės rezultatų, labai svarbu tinkamai vykdoma apskaita, nes įvertinę įrašus galime prognozuoti rezultatus ir atskleisti, į kokias sritis reikia atkreipti dėmesį. Prieš trejus metus vienas iš įmonės „RoboLabs“ įkūrėjų Deividas Tumas (38) pastebėjo, kad buhalterija Lietuvoje yra neefektyvi. Dėl to kartu su kolega Daivaru Anužiu (27) sukūrė platformą, kuri paneigia visus mitus apie tradicinę ir neefektyvią buhalteriją.

Nėra to, ko negalėtų padaryti sistema

Verslo įkūrėjas sako, kad „RoboLabs“ yra apskaitos kompanija, savo veiklą grindžianti nuolatinės pažangos principu. Savo kasdienėje veikloje verslas taiko naujausias informacines technologijas, leidžiančias sumažinti klientų išlaidas ir efektyviai padidinti finansinės veiklos saugumą bei kontrolę.

Paklaustas apie paslaugos pradžią, D. Tumas prisimena, kad produktas buvo pradėtas vystyti dar 2016 metais: „Įkūrėme įmonę, tačiau pačios paslaugos istorija yra dar ankstesnė, siekia 2014–2015 metus. Pačioje pradžioje siūlėme įmonėms savo sistemos įdiegimą, o po kurio laiko pamatėme, kad buhalterija Lietuvoje neefektyvi, finansininkės daro pasikartojantį darbą, ilgai reikia laukti ataskaitų, atlyginimų suskaičiavimo. Dėl to galvoje kilo tokių klausimų: kodėl negalima visko padaryti paprasčiau ir efektyviau, greičiau ir pigiau?“

Po ilgų diskusijų su kolega D. Anužiu verslininkai nutarė, kad procesus galima nesudėtingai automatizuoti. „Atlyginimai skaičiuojami rankiniu būdu, buhalterės turi duomenis apie darbuotojus, jų komandiruotes, atostogas ir kito mėnesio pradžioje suskaičiuoja atlyginimą. Tai yra sudėtingas procesas ir dabar jis jau visiškai automatizuotas. Nors Darbo kodekse sudėtinga formulė, yra daug išimčių, bet nėra to, ko negalėtų padaryti sistema“, – tikina iš Kauno „RoboLabs“ bendraįkūrėjis D. Tumas.

Pašnekovas pasakoja, kad automatizuotos sistemos sumažina žmogiškųjų klaidų tikimybę ir lanksčiai prisitaiko prie išskirtinių verslo poreikių šiomis dienomis. Duomenis galima pasiekti iš bet kurio mobiliojo ar stacionaraus įrenginio visame pasaulyje. Taip savo verslo procesus kontroliuoti patogiau, saugiau ir laisviau.

Reikia atrasti kitų neefektyvumus

„Kiekviena diena yra iššūkis, ypač jaunoms įmonėms, tačiau su sunkumais nesusidūrėme. Metus, o galbūt dvejus kūrėme platformą, vėliau sulaukėme pirmųjų klientų. Tuomet jau įvyko pirmieji lūžiai. Pavyzdžiui, turėjome dvidešimt klientų, atrodė jau nemažai. Sumanėme, kad norime penkiasdešimties, o tam reikėjo pakeisti procesus ir būti visuomet pasiruošusiems priimti pokyčius. Taigi su kiekvienu laiptu atsirado ir iššūkių“, – mintimis dalinasi verslininkas.

Jis atskleidžia, kad buvo laikotarpis, kai įmonėje keitėsi buhalterės, o klientų daugėjo. Tuomet verslas turėjo problemų, nes negalėjo kokybiškai aptarnauti paslauga besinaudojančių vartotojų, tačiau problemos operatyviai buvo išspręstos. Verslininkas pastebi, kad su panašiomis netikėtomis situacijomis susidūrę kolegos susimąsto, kad atėjo pabaiga, nuleidžia rankas ir nežino, kaip susitvarkyti, o D. Tumas prisipažįsta niekuomet nepagalvojęs, kad galima uždaryti pradėtą verslą. Jis svarsto, jog taip buvo ir yra todėl, kad dirbo labai nuosekliai ir atsakingai nuo pat pradžių. Labai aiškiai žinojo, ką norima sukurti, kokie yra įmonės tikslai ir kokių rezultatų tikimasi.

„Lietuvoje yra maždaug 4 tūkst. įmonių – mūsų konkurentų. Tai buhalterines paslaugas teikiančios įmonės. Mano spėjimu, šalyje yra daugiau nei 20–30 tūkst. buhalterių. Kartais juokaujame, kad kiekvieno mama yra buhalterė. Taigi apie konkurenciją galiu pasakyti, kad konkurentų visose srityse yra, tačiau reikia pagalvoti, ką mes darome kitaip nei kiti. Taip pat ką galima padaryti geriau už kitus. Idėja nėra tokia svarbi – daug svarbiau proceso vykdymas. Reikia suprasti, ką norima daryti kitaip, atrasti kitų neefektyvumus“, – pataria vyras.

Per metus tikslų pasiekti neįmanoma

Įmonės savininkas pasakoja, kad greitai niekas nepasidaro. Jo teigimu, reikia ilgai ir sunkiai dirbti, kol bus matomas rezultatas. Net jei ir labai sekasi, net jei geras produktas ar teisinga kryptis, tai yra metų metai darbo: „Pajamos auga iš lėto, kol pasieki apčiuopiamus verslo dydžius. Net jei ir labai sekasi, galiu garantuoti, kad per vienus metus neįmanoma nieko pasiekti. Minimalus laikotarpis turėtų būti penkeri ar net dešimt metų, kai galima kažką skaičiuoti“, – neslepia verslininkas.

„Atsižvelgę į veiklos rezultatus, mes savo darbuotojus visuomet skatiname premijomis, taip pat vykdome įvairius renginius komandai. Kitais metais persikelsime į naujas patalpas, ten bus virtuvė, nemokamas darbuotojų maitinimas – bandysime sukurti kuo geresnes darbo sąlygas. Tačiau manau, kad žmonės dažniau sutinka dirbti dėl idėjos ir kasdienės prasmės, ne dėl lėkštutės vaisių ir panašių smulkmenų. Mūsų komandos nariai yra labai pažangūs, jie tiki technologijomis, jų panaudojimo galimybėmis“, – pasakoja „RoboLabs“ bendraįkūrėjis.

Nesvajokite apie milijonus

Verslininkas atskleidžia, kad įkurti „RoboLabs“ reikėjo maždaug 200 tūkst. eurų. Pasak jo, investicijų reikia, nes be jų procesas tampa labai sudėtingas. „Kalbant apie trumpalaikius tikslus, mums yra svarbus tvarus augimas, susijęs su pelnu. Žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą, kitais metais norime atitikti rinkos standartus, augti mūsų šalies verslo terpėje, turime tikslą tapti lyderiais. Manau, kad tai pavyks įgyvendinti per artėjančius trejus metus“, – apie ateities tikslus kalba įmonės savininkas.

„Pradedantiesiems verslininkams norėčiau palinkėti mokėti sukurti aiškią idėją, o ne svajoti apie milijonus. Siekite tvaraus verslo, o ne sukurti milžinišką kompaniją, nes daug realiau yra sukurti ne pasauliniu mastu žinomą verslą, bet lokalų. Ir, žinoma, siūlyčiau pasiruošti sunkiai ir kryptingai dirbti. Mano nuomone, daugelis verslų vykdo veiklą be aiškios vizijos ir tai jiems trukdo ne tik sėkmingai startuoti, bet ir vėliau tapti lyderiais“, – sako D. Tumas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.