...

Atvirųjų duomenų startuolis veikia lyg navigacija verslui

Verslas

2021.03.16

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Atvirųjų duomenų startuolis veikia lyg navigacija verslui

ABALT komanda Asmeninio albumo nuotr.

Gyvename tokiais laikais, kurie neatsiejami nuo duomenų. Viskas, kas mus supa, fiksuojama skaitmeniniu būdu, todėl rinkti, sisteminti ir tinkamai apdoroti šią informaciją versle gyvybiškai svarbu. Tai supratęs startuolis „Abalt“ sukūrė atvirųjų duomenų platformą, teikiančią profesionaliai parengtą įmonės informaciją.

Naviguoja verslą

2018 m. platforma „Abalt“ buvo pristatyta rinkai. Įveikę pagrindinį žmogiškųjų išteklių iššūkį ir subūrę stiprią komandą, „Abalt“ ėmėsi savo veiklos.

„Mes esame atvirųjų duomenų platforma ir padedame mažoms bei vidutinėms įmonėms sumažinti kredito riziką ir padidinti pardavimo potencialą, teikdami nemokamus kredito balus, finansinius rodiklius, kredito limitus ir kitas įžvalgas, kad sumažintumėte nuostolius ir padidintumėte pardavimus. Palyginame save su verslo navigacija, o ne su žemėlapiu – mes parodome trumpesnį ir greitesnį būdą pasiekti aukštos kokybės perspektyvas ir rizikingus kelius, kurių reikia išvengti“, – teigia verslininkai.

Platformą „Abalt“ sudaro duomenys apie visas Lietuvos įmones. Joje galite įvertinti savo klientus, verslo partnerius, kitas suinteresuotąsias šalis. Platformoje pateikti duomenys atnaujinami kasdien ir tik iš patikimų bei oficialių duomenų šaltinių: Juridinių asmenų registro, Socialinės apsaugos fondo „Sodra“, Valstybinės mokesčių inspekcijos, teismų ir kt. Platformoje pateikti duomenys ir įžvalgos leidžia įmonėms priimti duomenimis pagrįstus sprendimus.

Tiesioginė konkurencija ribota

Pasak „Abalt“ komandos, jų sukurtas atvirųjų duomenų produktas unikalus, mat nėra galimybių jį palyginti su kitais jau egzistuojančiais rinkoje. 

„Mes deriname atviruosius duomenis ir kreditų biuro funkcijas. Ruošiamės siūlyti ir atvirąja bankininkyste paremtas paslaugas. Kai kuriose srityse jau konkuruojame su kreditų biurais ir geltonaisiais puslapiais“, – teigia pašnekovai.

Anot jų, turima patirtis leidžia pasiūlyti optimalų produktą mažoms ir vidutinėms įmonėms: „Pastebėjome, kad mažose ir vidutinėse įmonėse trūksta žinių, kaip duomenis galima naudoti jų versle, todėl radome galimybę sukurti visiškai naują paslaugą.“

Ruošiasi plėtrai

Kol kas startuolis veikia tik Lietuvos rinkoje, tačiau neatmeta galimybių, kad visai netoliese laukia ir pirmieji plėtros etapai.

„Šiuo metu veikiame Lietuvos rinkoje ir ruošiamės plėstis į kitas šalis. Mūsų klientai yra mažos ir vidutinės įmonės, kurioms reikia ne tik sumažinti savo kredito riziką, bet ir augti net pandemijos metu. Šiuo metu mūsų platformoje yra 10 tūkst. registruotų vartotojų ir 1,5 tūkst. verslo klientų mokamoms paslaugoms, kurių skaičius nuolat auga“, – pasakoja „Abalt“ sumanytojai.

Lietuva sąrašo pabaigoje

Pašnekovai atskleidžia ir kiek nemalonią mūsų šalies situaciją duomenų pateikimo ir prieinamumo klausimais: „Palyginti su kitomis Europos šalimis ir, neatsižvelgiant į šūkius apie duomenų atvėrimą, Lietuva yra duomenų ekonomikos pokyčių sąrašo gale. Taigi mes nuolat viešai keliame atvirųjų duomenų svarbą verslui ir ekonomikai, atvirųjų duomenų strategijos poreikį Lietuvoje ir demonstruojame savo pačių pavyzdį apie atvirosios duomenų ekonomikos naudą.“ 

Verslo angelų parama 

Šiuo metu „Abalt“ komandoje dirba 17 žmonių: duomenų, pardavimų, rinkodaros ir IT specialistų. Startuolio įkūrėjai džiaugiasi sėkmingu bendradarbiavimu su verslo angelais. „Abalt“ sulaukė palaikymo iš „Startup Wise Guys“.

„Džiaugiamės turėdami verslo angelą, kuris dalijasi savo tinklu ir patirtimi. Pastaruoju metu mes gavome finansavimą iš „Startup Wise Guys“ ir investuotojai įsipareigojo tam tikrai finansavimo daliai. „Startup Wise Guys“ yra mūsų verslo angelas ir mes užtikrinome šios komandos investicijas. Turime ilgalaikį vietos investuotojo įsipareigojimą ir dėl finansavimo dalies. Dalyvavimas akceleratoriuje leido susitikti su daugeliu potencialių investuotojų. Dabar mes siekiame 1,2 mln. eurų finansavimo per du etapus, kad galėtume pritaikyti trims naujoms rinkoms“, – atskleidžia „Abalt“ komandos nariai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.