...

Pritraukta investicija atvers kelią į 15 naujų rinkų

Verslas

2021.01.28

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Pritraukta investicija atvers kelią į 15 naujų rinkų

T. Tamošiūnas ir P. Sokolovas Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvių sukurtas startuolis „kevin.“ pritraukė 1,5 mln. eurų siekiančią investiciją. Pasitikėjimą startuoliu parodė daug skirtingų Europos verslo angelų iš finansų ir draudimo sektorių. Tai startuoliui „kevin.“ atvers duris į net 15 naujų Europos rinkų.

Startuolis pristatė rinkai pirmąjį PSD2 mokėjimų sprendimą mobiliesiems mokėjimams iš iš anksto susietų banko sąskaitų. Šiuo metu finansinių technologijų startuolis veikia visose Baltijos šalyse, Lenkijoje, Nyderlanduose ir Portugalijoje. 2021 m. patekus į naujas Europos rinkas bus siekiama, kad 2022 m. startuolis padengtų 80 proc. klientų Europos aplinkos agentūroje (EEA). Iki šiol startuolis jau buvo pritraukęs 3,4 mln. eurų finansavimą, įskaitant 400 tūkst. eurų išankstines „Startup Wise Guys“ investicijas ir 1,5 mln. eurų iš verslo angelų.

Išplėtoti savo veiklą startuolį įgalino Europos Sąjungos reglamentas, turėjęs suteikti galimybę finansinių technologijų startuoliams sėkmingiau konkuruoti su tradiciniais mokėjimo kortelių tinklais vienkartiniams mokėjimams atlikti. Visgi iki šiol nepavyko pakeisti balanso ir dominuoja tradicinis mokėjimo būdas. Startuolio „kevin.“ pritrauktos investicijos išryškina šios veiklos srities potencialą ir prisideda prie mokėjimų sistemos inovavimo.

Dalis naujojo finansavimo taip pat bus investuota į tolesnę produkto plėtrą. Startuolio bendraįkūrėjis Pavelas Sokolovas atskleidžia: „Po kelių mėnesių planuojame išleisti daugiau produktų ir paimti dar daugiau kortelių schemos pyrago. Mes orientuosimės į tas sritis, kuriose kol kas tradiciškai stipriausi yra kortelių tinklai, įskaitant mokėjimus už pardavimus fizinėse parduotuvėse.“

Palengvina finansines operacijas

Startuolis siūlo saugią elektroninių mokėjimų infrastruktūrą, suteikiančią atvirosios bankininkystės galimybę skirtingiems rinkos dalyviams. PSD2 sprendimas leidžia įvairiems prekybininkams priimti mokėjimus tiesiai iš banko sąskaitų per specialią programėlę. Atsiskaityti galima už tokias paslaugas kaip automobilio stovėjimas, prekių pristatymas, draudimas. Tai yra pirmas atvejis, kai PSD2 sprendimas naudojamas tiesioginiam konkuravimui su kortelių tinklais dėl šių rūšių mokėjimų. 

Norint pradėti mokėjimą naudojant PSD2, vis tiek reikia atlikti kelis autentifikavimo veiksmus, tačiau dėl „kevin.“ infrastruktūros vartotojai gali tikėtis, kad mokėjimai už šias paslaugas bus atliekami tokiu pat patogiu būdu kaip ir kortelės. 

„Programėlė „kevin.“ leidžia vartotojams ir prekybininkams elgtis su banko sąskaitomis kaip su kredito kortelėmis. Naujas mūsų sprendimas leidžia atlikti sklandžius, greitus sandorius, kurių nereikia autorizuoti kiekvieną kartą, kai užsakoma paslauga, pavyzdžiui, naudojantis pasivažinėjimo programėle“, – sako vienas iš įkūrėjų, „kevin.“ generalinis direktorius Tadas Tamošiūnas.

Klientai vieną kartą susieja savo sąskaitą su paslaugų teikėjo programa. Po to kiekvienos operacijos patvirtinti nebereikia. Tai pasiekiama naudojant programėlę, veikiančią saugioje, licencijuotoje „kevin.“ infrastruktūroje. Ši infrastruktūra veikia fone kaip ir kortelių tinklas, o galutinio vartotojo patirtis yra tokia pati, kaip naudojant mokėjimo kortelę.

Sumažina finansinę naštą

Iki šiol, kai vartotojas atsiskaito už prekes ar paslaugas mokėjimo kortele, įmonės privalo susimokėti administravimo mokesčius. Kartais, kai paslaugos nėra brangios, šie mokesčiai gali labai paveikti verslui už paslaugas liekančią sumą.

„Reikalauti tapatybės patvirtinimo kiekvieną kartą, kai klientas moka du eurus už stovėjimą, nėra konkurencinga, todėl paslaugų teikėjai laikosi kortelių, tačiau yra ir minusų. Taikant įprastą fiksuotą 0,07 euro mokestį už mokėjimą ir papildomą maždaug 1 proc. mokestį atsiskaitymams kortelėmis, įmonės nukenčia. Ypač teikiančios pigias paslaugas, tokias kaip automobilių stovėjimo aikštelė. Joms gali tekti mokėti iki 10 proc. kortelių tinklams už vieną mokėjimą“, – pasakoja T. Tamošiūnas.

Naudojant programėlę „kevin.“, įmonių vienos operacijos kaina yra iki 10 kartų mažesnė nei anksčiau, naudojant kortelių tinklus. Verslininkai pasakoja, kad didžiausias automobilių stovėjimo aikštelių operatorius Baltijos šalyse „UniPark“ buvo viena pirmųjų bendrovių, integravusių „kevin.“ savo veikloje. Vidutiniškai „UniPark“ už operaciją moka 80 proc. mažiau, nei naudojant kortelių tinklą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.