...

0,5 mln. Eurų kompiuterinio baltymų dizaino platformai vystyti

Verslas

2021.01.12

Autorius: bzn start

Temos: , .

0,5 mln. Eurų kompiuterinio baltymų dizaino platformai vystyti

L. Karpus Asmeninio albumo nuotr.

Baltymų inžinerijos startuolis „Biomatter Designs“ pritraukė 500 000 eurų investiciją iš rizikos kapitalo fondų valdytojos „Practica Capital“, „70V“ ir verslo angelų. Investicijos pagalba įmonė toliau vystys savo sukurtą dirbtinio intelekto platformą, skirtą kompiuteriniam naujų baltymų molekulių kūrimui.

Baltymai – didelės ir sudėtingos molekulės. Jos atlieka įvairias ir itin reikšmingas biologines funkcijas, Katalizuoja chemines reakcijas, perneša įvairias medžiagas ląstelių viduje ir tarp jų bei yra gyvų organizmų statybinė medžiaga. Naujų baltymų kūrimas gali padėti spręsti didžiausius žmonijos iššūkius sveikatos apsaugos srityje bei maisto, žemės ūkio ir kitose pramonės šakose.

Paremta dirbtiniu intelektu

Siekdami patobulinti itin sudėtingą ir daug išteklių reikalaujantį naujų baltymų kūrimo procesą, „Biomatter Designs“ sukūrė dirbtinio intelekto platformą, Ji skirta naujos kartos kompiuteriniam baltymų dizainui. Taikant šią platformą kuriamos naujos molekulės. Fermentai, skirti efektyviai ir ekologiškai cheminių junginių sintezei, terapiniai ir DNR kodo redagavimui skirti baltymai.

„Siekiame pakeisti jų inžinerijos paradigmą – katalizuoti perėjimą nuo klasikinio baltymų atradimo proceso prie gerai nuspėjamo kompiuterinio baltymų dizaino. Klasikiniai metodai dažnai primena adatos paiešką šieno kupetoje ieškant norimo baltymo tarp egzistuojančių ar itin panašių molekulių. Atliekant brangius ir ilgai trunkančius eksperimentus, sugaištama labai daug laiko, o kai kalbame apie sveikatos sektoriaus ar aplinkosaugos sprendimus, laikas tampa itin svarbiu veiksniu. Mūsų technologija geba generuoti norimą baltymo struktūrą nuo pirmojo jo atomo, – sako „Biomatter Designs“ direktorius Laurynas Karpus.

Kompiuterinio dizaino platformos pagalba „Biomatter Designs“ kuria baltymų molekules, kurias atrasti klasikiniais metodais būtų labai sudėtinga ar net neįmanoma.

Įžvelgė potencialą

Rizikos kapitalo fondų, investavusių į startuolį, atstovai džiaugiasi, galėdami prisidėti prie pažangaus verslo augimo.

„Džiaugiamės, jog galime paremti šią drąsią ir ilgalaikę „Biomatter Designs“ viziją. Tarpdisciplininis požiūris, kai apjungiama tvirta ir patikrinta Lietuvos akademinė patirtis baltymų inžinerijos srityje bei dirbtinio intelekto galimybės, gali sukurti precedento neturinčius rezultatus“,- sako Donatas Keras, „Practica Capital“ partneris.

D. Kerui pritaria ir „70V” rizikos kapitalo fondo partneris Per Moller, pažymėdamas, jog investuotojams nusprendžiant skirti finansinę injekciją startuoliui, buvo itin svarbi ir kūrėjų komanda.

„70V” džiaugiasi galimybe investuoti į tokius ambicingus talentus kaip Laurynas ir jo komanda. Matome didžiulį „Biomatter Designs“ potencialą“,- sako Per Moller, „70V” vadovaujantis partneris.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.