...

„Practica Capital“ fondas pasiekė 28,5 mln. eurų

Verslas

2020.10.20

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: , .

„Practica Capital“ fondas pasiekė 28,5 mln. eurų

Donatas Keras Asmeninio albumo nuotr.

Practica Capital“, pirmaujanti rizikos kapitalo fondų valdymo įmonė Lietuvoje ir Baltijos šalyse, sėkmingai užbaigė fondo „Practica Venture Capital II“ galutinį uždarymą ir iš viso pasiekė 28,5 mln. eurų.

Skirtingi investuotojai

Pagrindinė „Practica Venture Capital II“ investuotoja yra UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). INVEGA investuoja pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos sukurtą įrankį, finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo. Likusias lėšas skyrė „Practica Capital“ kartu su daugeliu kitų vietos ir tarptautinių investuotojų.

Didelę investiciją fondui „Practica Venture Capital II“ šiame paskutiniame lėšų rinkimo etape atseikėjo „Swedbank Investment Management“. Didžiausias II pakopos pensijų fondų valdytojas Lietuvoje fondui skyrė 2 mln. eurų. Iš visų Lietuvoje veikiančių pensijų fondų tai yra pirmoji investicija į ankstyvosios stadijos rizikos kapitalo fondą Lietuvoje.

„Tai, kad investuotojai iš mūsų regiono rodo pasitikėjimą „Practica Capital“, yra puikus padrąsinimo ženklas. Svarbu, kad mūsų investuotojų bazė būtų patyrę instituciniai, viešieji ir privatūs investuotojai, gerai išmanantys Baltijos šalių rinką ir jos teikiamas galimybes. Mes matome pasaulinį šiuolaikinio ir aukštos pridėtinės vertės verslo potencialą, atsirandantį mūsų regione. Bendradarbiavimas su tokiomis įmonėmis yra mūsų darbo ir vertės kūrimo pagrindas“, – sako „Practica Capital“ partneris Donatas Keras.

Geros žinios ankstyvojo etapo startuoliams

Fondo platinimą užbaigę „Practica Capital“ atstovai sako daugiausia dėmesio skirsią ankstyvojo etapo rizikos kapitalo investicijoms Baltijos šalyse ir Baltijos šalių investicijoms Europoje. Investicijos į vieną įmonę svyruoja nuo 500 tūkst. iki 2,5 mln. eurų ir daugiau.

Fondas žada suteikti startuoliams ne tik finansinę pagalbą, bet ir patarimų sprendžiant svarbius strateginius, plėtros ar kitus veiklos klausimus, suteikiant prieigą prie tarptautinio investuotojų tinklo ir kapitalo rinkų.

Gerai žinomas tarp startuolių

„Practica Capital“ yra Baltijos šalių rizikos kapitalo grupė. Ji orientuota į investicijas į Baltijos ir Baltijos šalių (pavyzdžiui, Baltijos diasporos) įmones Europoje ankstyvuoju ir augimo etapais. 

Iki šiol „Practica Capital“ yra investavusi daugiau nei 50 investicijų, tarp kurių yra ir žymiausios Lietuvos pradedančiųjų ekosistemos įmonės. Investicij7 yra sulaukę „TransferGo“, „Trafi“, „CGtrader“, „Nanoavionika“, „Ziticity“, „Oxipit“ ir kt. Dėl to bendrovė bei trys jos valdomi rizikos kapitalo fondai, startuoliams yra gerai žinomi. 

„Mes esame vieni labiausiai patyrusių ir vieni aktyviausių ankstyvojo etapo rizikos kapitalo investuotojų Lietuvoje ir Baltijos šalyse: nuo savo veiklos pradžios 2011 m. investavome daugiau nei 50 investicijų. Be tiesioginės komandos patirties, mes naudojame platų verslo partnerių ir technologijų verslininkų tinklą, taip pat patyrusių rizikos kapitalo investuotojų bazę. Esame patikimas partneris ir savo fondo investuotojams, ir verslininkams, kuriantiems novatorišką bei technologijomis pagrįstą pasaulinį verslą“, – sako „Practica Capital“ partneris Tomas Andriuškevičius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.