...

Nemokama verslo partnerių paieška nuo Rusijos sankcijų nukentėjusiems verslo sektoriams

Verslas

2014.09.10

Autorius: BZN start

Temos: , .

Nemokama verslo partnerių paieška  nuo Rusijos sankcijų nukentėjusiems verslo sektoriams

Žemės ūkio produkcijos, maisto prekių ir logistikos verslo sektorių įmonėms - nemokama verslo partnerių paieška. flickr.com nuotr.

VšĮ „Versli Lietuva“ iki šių metų gruodžio 31 d. teiks nemokamą verslo partnerių paieškos paslaugą nuo Rusijos sankcijų nukentėjusiems verslo sektoriams: žemės ūkio produkcijos, maisto prekių ir logistikos verslo sektorių įmonėms. Planuojama, kad iki metų pabaigos 30-čiai susidomėjimą išreiškusių šių sektorių įmonių bus nemokamai surasta po 5 potencialius verslo partnerius tam tikrose užsienio valstybėse.

„Versli Lietuva“, pasitelkusi savo atstovus bei įdirbį užsienyje, iki šių metų pabaigos pasiūlys nemokamą potencialių partnerių paieškos paslaugą, kuri, žemės ūkio produkcijos, maisto prekių ir logistikos verslo sektorių įmonėms padės labiau diversifikuoti eksporto kryptis bei mažinti priklausomybę nuo rizikingų rinkų“, – sakė VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius.

Nemokamos paslaugos žemės ūkio produkcijos, maisto prekių ir logistikos verslo sektorių įmonėms bus teikiamos remiantis Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos pavedimu, kuris buvo pateiktas pritarus Lietuvos eksporto įvairinimo, reaguojant į Rusijos Federacijos paskelbtą žemės ūkio produkcijos importo embargą, priemonių įgyvendinimui.

Šalys, kuriose „Versli Lietuva“ siūlo verslo partnerių paieškos nemokamas paslaugas, yra šios: Azerbaidžanas, Baltarusija, Jungtinė Karalystė, JAV, Kazachstanas, Kinija, Lenkija, Nyderlandai, Prancūzija, Danija, Švedija, Ukraina, Vokietija, Norvegija, Izraelis.

„Verslios Lietuvos“ teikiama potencialių prekybos partnerių kontaktinių duomenų paieškos paslauga (5 užsienio įmonių, kurios yra išreiškę susidomėjimą bendradarbiavimu su Lietuvos įmone, kontaktai) apima konsultacijas dėl tinkamo įmonės prisistatymo ir informacijos pateikimo konkrečioje rinkoje ir 5 užsienio įmonių kontaktinių duomenų paiešką, kurios potencialiai domėtųsi bendradarbiavimu su pristatyta Lietuvos įmone. Individualių vizitų organizavimo (5 potencialūs klientai) paslauga apima konsultacijas dėl tinkamo įmonės prisistatymo ir informacijos pateikimo konkrečioje rinkoje ir individualaus vizito organizavimą įmonei su 5 atrinktais ir norinčiais bendradarbiauti užsienio partneriais. Pirminis užsienio įmonių interesas dėl galimo bendradarbiavimo su Lietuvos įmone identifikuojamas prieš vizitą.

Rusijos pradėto taikyti prekybos embargo pasekmes labiausiai turėtų pajusti Lietuvos vaisių ir daržovių, pieno produktų, mėsos eksportuotojai ir reeksportuotojai, taip pat transportavimo bendrovės ir prekybininkai, dalyvaujantys ES šalių reeksporte į Rusiją. Lietuvos pieno ir mėsos produktų gamintojai į Rusijos rinką yra nukreipę maždaug ketvirtadalį savo produkcijos, kurios vertė 2013 m. duomenimis atitinkamai sudarė apie 500 mln. litų ir 130 mln. litų. Kitų Rusijos Federacijos Vyriausybės patvirtintuose draudimuose minimų maisto produktų apimtys į Rusiją yra reikšmingai mažesnės.

Nors Lietuvos gamintojai ir nedaug priklausomi nuo Rusijos – vos keli procentai jų bendros produkcijos išvežama į šia rinką, tačiau mūsų šalis aktyviai dalyvauja prekybos koridoriuje tarp ES ir Rusijos, todėl didžioji dalis (85 proc.) mūsų eksporto į Rusiją yra reeksportas. Tokia prekybos struktūra rodo, kad Rusijos rinka yra labai svarbi mūsų transporto ir logistikos sektoriui. Krovinių transportavimo paslaugų eksportas į Rusiją sudaro beveik 2 mlrd. litų per metus., t. y. beveik trečdalį visų užsienio rinkose generuojamų vežėjų pajamų.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.