...

GALIMYBĖ: 30 mln. vartotojų turinti rinka laukia Lietuvos prekių ir paslaugų

Verslas

2012.07.16

Autorius: bzn start

Temos: , .

GALIMYBĖ: 30 mln. vartotojų turinti rinka laukia Lietuvos prekių ir paslaugų

Tai potenciali, 30 mln. vartotojų turinti rinka, ir vartai į milžiniško potencialo kaimynines šalis – Kiniją ir Indiją. flickr.com nuotr.

Atverti kelius Lietuvos įmonėms į mažiau populiarias, bet didelį potencialą turinčias rinkas tokias kaip Nepalas gali tapti ne tik iššūkiu bet ir nauja galimybė plėtoti savo verslą ir eksportuoti prekes ar paslaugas. „Nepalas – tolima šalis ir mažai pažįstama Lietuvai ir Lietuvos verslui. Tačiau tai potenciali, 30 mln. vartotojų turinti rinka, ir vartai į milžiniško potencialo kaimynines šalis – Kiniją ir Indiją“, – sako Algimantas Akstinas, Lietuvos verslo konfederacijos generalinis direktorius.

Neseniai Lietuvos verslo konfederacijos organizuotame Lietuvos – Nepalo verslo forume dalyvavo 18 Nepalo verslininkų grupė, siekianti užmegzti komercinius ryšius su Lietuva. Lietuvoje besilankanti Nepalo verslininkų delegacija rodė didžiulį susidomėjimą importo iš Lietuvos galimybėmis bei pabrėžia strateginę Lietuvos geografinę padėtį, atveriančią kelius į visą Europą. Lietuvos verslo konfederacijos organizuotame Lietuvos – Nepalo verslo forume dalyvavo 18 Nepalo verslininkų grupė, siekianti užmegzti komercinius ryšius su Lietuva.

„Nepaliečiai pirmenybę teikia importuojamai produkcijai, o ne vietinių gamintojų prekėmis. Lietuva turi galimybę pasiūlyti puikią kokybę ir daug konkurencingesnes kainas nei Centrinės Europos šalys, tokios kaip Vokietija ar Prancūzija. Mūsų šalį itin domina techninė, inžinerinė ir žemės ūkio produkcija“, – teigė Naresh Shrestha, nepaliečių delegacijos vadovas ir ICC Nepal valdybos narys. Jis taip pat paminėjo „Saulės“ traukinio svarbą, kuris sujungia Aziją su Europa ir yra vienas iš pagrindinių Lietuvos privalumų.

Su Nepalo verslininkais glaudžiai bendradarbiaujančios Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos prezidentas Linas Lasiauskas teigia, kad Nepalui galime tapti strateginiu partneriu, atveriančiu kelius į visą Europą. „Nepaliečiai labai susidomėję ir itin draugiškai nusiteikę Lietuvos atžvilgiu. Labiausiai jie domisi rankų darbo dirbinių eksporto galimybėmis, nes ši pramonės šaka Nepale itin išvystyta. Tuo tarpu iš Lietuvos būtų linkę importuotis produkciją, kuri jų šalyje negaminama, ypač elektronikos, inžinerijos pramonės gaminius“.

Forumo metu aptartos ir abipusio turizmo vystymo galimybės. Kaip teigia p. Akstinas, gal ir nenustebinsime Nepalo gyventojų savo šalies kraštovaizdžiu, bet Lietuva gali pasiūlyti unikalių turizmo galimybių, medicinos ir sveikatinimo paslaugų, dėl kurių turtingi Rytų šalių gyventojai paprastai vyksta į Vakarų Europą.

Susidomėjote, tuomet nepraleiskite progos!

Daugiau informacijos: www.lvk.lt arba tel. +370 5 212 11 11.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.