...

„Angry Birds“ – žaidimo guru, kurį jau greitai lietuviai išvys lyderystės forume

Verslas

2013.05.22

Autorius: bzn start

Temos: , .

„Angry Birds“ –  žaidimo guru,  kurį jau greitai lietuviai išvys lyderystės forume

„Angry Birds“ guru - Peteris Vesterbacka Asmeninio albumo nuotr.

Birželio pradžioje į Lietuvą atvyksta dar viena pasaulinė verslo žvaigždė – žaidimo „Angry Birds“ guru Peteris Vesterbacka. Suomių kilmės verslininkas dalyvaus lyderystės forume „Forum One“, kur pasidalins žaidimo sėkmės istorija ir idėjų paieškų ypatumais.

Galinguoju ereliu „Angry Birds“ kūrėjų komandoje tituluojamas Peteris Vesterbacka (beje, ši pravardė įrašyta net jo vizitinėje kortelėje) yra „Rovio Mobile“ kompanijos, kuriančios kultinį „Angry Birds“ ir dar daugiau nei 50 kitų populiarių mobiliųjų žaidimų, rinkodaros vadovas. Peteris kompanijoje atsakingas už rinkodarą ir verslo strategijas bei „Angry Birds“ frančizės plėtrą tarptautinėje pramogų rinkoje.

„Esame dėkingi verslininkui Ilja Laurs, su kurio pagalba forumo dalyvių sąrašą kone paskutinę minutę papildė tokia spalvinga asmenybė. Iki renginio likus vos porai savaičių, šiandien jau turime galutinę ir įvairiapusę renginio programą, kurios priešakyje – būrys žinomiausių tarptautiniu mastu pripažintų verslo, ekonomikos, kultūros ir kitų sričių lyderių. Tikimės, kad visiems dalyviams šis forumas taps neįkainojama patirtimi,“ – sakė Darius Jonauskas, „Forum One“ organizatorių komandos vadovas.

Peter Vesterbacka „Forum One“ kalbės specialioje įkvepiančių sėkmės istorijų sesijoje. O papasakoti jis išties turi ką. Nors prie „Rovio Mobile“ kompanijos P.Vesterbacka prisijungė tik 2010 metais, be jo nebūtų nei šios kompanijos, nei populiariojo žaidimo.

2003 metais, kai P. Vesterbacka dar dirbo HP kompanijoje ir rūpinosi žaidimus kuriančių „start-up“ įmonių vystymu, jis surengė konkursą, kurio užduotis buvo sukurti naują žaidimą. Jį laimėjo trys jauni vaikinai – Niklas Hed, Jarno Väkeväinenas ir Kimas Dikertas, – pristatę dabar mažai kam žinomą „King of the Cabbage Garden“. Po konkurso vaikinai susitiko su P.Vesterbacka ir paklausė, ką jiems daryti toliau. Šis patarė įkurti žaidimus kuriančią įmonę. Taip atsirado „Rovio Mobile“, o netrukus ir populiariausias jos kūrinys „Angry Birds“.

P. Vesterbacka nuo pirmojo susitikimo nuolat bendravo su kūrybingais vaikinais, padėdavo jiems naudingais patarimais, o galiausiai, 2010 metais nusprendė prisijungti prie komandos kaip lygiavertis narys.

„Kai prisijungiau prie „Rovio“, pardavimai šoktelėjo taip stipriai, kad supratau, jog šis reikalas bus gerokai rimtesnis nei mes manėme iš pradžių,” – apie pradžią „Rovio Mobile“ pasakojo P. Vesterbacka. – „Iš karto pasakiau, kad jei dirbsime kartu, manęs netenkins geras rezultatas, aš noriu geriausio.“

P. Vesterbacka pareiškė, kad „Rovio Mobile“ sieks pakartoti kompanijos „Disney“ sėkmę ir tapti dar didesniu pramogų prekės ženklu. Maksimalistinis P.Vesterbackos požiūris pasiteisino. Šiandien „Rovio Mobile“ viena žymiausių mobiliųjų žaidimų kompanijų pasaulyje, o jų kuriamas „Angry Birds“ – kasmet neša vis didesnį pelną. Pavyzdžiui, 2012 metais „Rovio“ pajamos augo 101% – iki 152,2 mln. eurų, o grynasis pelnas siekė net 55,5 mln. eurų.

Apie „Forum One“

„Forum One“ – didžiausias lyderystės forumas Rytų Europoje, į vieną sceną sutraukęs pasaulines verslo, lyderystės, asmeninės sėkmės žvaigždes ir bestselerių autorius. Finansų valdymas, neurolingvistinis programavimas, asmeninis tobulėjimas, užimtumo vadyba, įtakos menas, naujų rinkų atradimas – kiekvieną iš temų pristatys pranešėjas, kurio įdirbis ir patirtis šioje srityje praktiškai pasiteisinę, pripažinti tarptautiniu mastu ir įkvėpę tūkstančius. Forumo priešakyje – daugelyje pasaulio šalių laukiamas svečias „Virgin Group“ įkūrėjas milijardierius seras Ričardas Bransonas, Europos finansų ekspertas Nr.1 Bodo Schafer, roko grupės „Scorpions“ lyderis Rudolf Schenker, o dabar – ir žymiojo „Angry Birds“ žaidimo guru Peter Vesterbacka.

„Forum One“ vyks birželio 1-2 d. Kaune, „Žalgirio“ arenoje. Daugiau informacijos HYPERLINK “http://www.ForumOne.lt” www.ForumOne.lt.

Net 20% nuolaida, „bzn start“ skaitytojams.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.