...

VIDEO TURINYS – 2015 metų karalius! Kaip veikti kitąmet?

Verslas

2015.12.18

Autorius: Rasa Syminaitė

Temos: , .

VIDEO TURINYS –  2015 metų karalius! Kaip veikti kitąmet?

Video turinys išliks svarbiausiu įrankiu ir kitąmet! videography.lt archyvo nuotr.

2015-ieji buvo dosniausi metai video marketingo srityje. Jų metu socialiniai tinklai diegė ir optimizavo video peržiūrų galimybes, kūrėjai siūlė naujas technikas, prekių ženklai demonstravo efektyvių video kampanijų rezultatus, norėdami įrodyti, kad video yra įrankis-karalius turinio marketingo įgyvendinime. Todėl metam besibaigiant – trumpa apžvalga apie svarbiausius video marketingo žaidimo taisyklių kūrėjus 2015-aisiais.

INSTAGRAM: reklamos pradžia

Šiuo metu, OMD tyrimų duomenimis, Lietuvoje yra 207.000 Instagram vartotojų ir 77% visų jų sudaro 15-29 m. amžiaus segmentas. Įdomi ir dažnai aktuali auditorija, todėl Lietuvos marketingo specialistams tai – patraukli platforma reklamai, kurią Instagram pradėjo rodyti rugsėjo mėnesį. Dėl nuotraukų sraute atsirandančių tiek statiškų, tiek video reklamų naudotojai iš pradžių truputį pasipiktino, o paskui, kaip visada – visiems praėjo.

Video reklama Instagram’e gali būti iki 30 sekundžių, puikios kokybės ir įvairaus formato (standartinio Instagram kvadrato formos ir horizontalaus). Video pabaigoje gali atsirasti call-to-action pasirinkimas, nukreipiantis naudotoją į tinklapį, skatinantis pasidomėti daugiau, pirkti, registruotis ir kt.

FACEBOOK: “Watch you never, Youtube!” strategija

2015-us metus Facebook pradėjo paskelbdamas, kad naudotojai platformoje peržiūri tris milijardus video per dieną. Spalio mėnesį vykusiame Facebook finansinių rezultatų prezentacijoje, Mark Zuckerberg parodė jau beveik trigubai didesnius skaičius – per dieną socialiniame tinkle peržiūrima vidutiniškai 8 milijardai video. „Video yra labai svarbus prioritetas” sakė Zuckerberg’as, pridėdamas, kad „kaip nuotraukos dalinamosi turinio srityje nukonkuravo tekstą, taip ateityje video turinys nukonkuruos nuotraukas”. Ir štai, kur buvus, kur nebuvus, atėjo ateitis. Tokius išaugusius video populiarumo skaičius nulėmė keli faktoriai. Svarbiausia – „Autoplay” funkcija, kai slenkant naujienų sraute video pradedamas rodyti automatiškai. Ši funkcija diktuoja naujas taisykles ir video stilistikai.

Antra priežastis – video turinio prioritizavimas naujienų sraute (žinoma, tik iš Facebook vaizdo grotuvo, Youtube nuorodos nugrūstos į naujienų dugną). Trečia – neseniai atnaujintas video galerijos dizainas. Nuo šiol paspaudęs ant video, naudotojas nukreipiamas į galeriją, kurioje nebesimato jo išblaškyti galinčio kito turinio bei kur žiūrovui pasiūloma daugiau aktualiausių ir populiariausių video.

Prekės ženklai nuo šiol gali rodyti video tikslingesnei auditorijai, jį optimizuoti bei sekti rezultatus. Birželį pristatytas „Video Metrics” leidžia pamatyti visų peržiūrų skaičių, unikalias peržiūras, vidutinį laiką ir auditorijos pasiskirstymą video metu (angl. audience retention).

Kalbant apie reklamą, nuo šiol jos tikslu gali būti pasirenkamos „video peržiūros”. Tokią reklamą Facebook’as optimizuoja taip, kad ji tarp skirtingų prietaisų ir tikslinių auditorijų pasiektų žmones, linkusius peržiūrėti video turinį.

Prekės ženklai taip pat gali paskatinti auditorijos įsitraukimą, video pabaigoje pridedant call-to-action funkciją, kuria reklamos pirkėjai pakviečia žiūrovą apsilankyti tinklapyje, užsiregistruoti, pirkti ir kt.

Facebook’as rugpjūtį pristatė ir LIVE funkciją, tačiau kol kas – tik įžymybėms. Šios gali rodyti tiesioginę transliaciją naujienų sraute, matyti atsirandančius komentarus ir iškart į juos reaguoti, o vėliau – palikti video įrašą savo naujienų sraute velesnėms peržiūroms. Šia funkcija naudojasi Facebook COO Sheryl Sandberg, Serena Williams, Hillary Clinton, Oprah ir kiti.

Taip pat, Facebook pagaliau pasiūlė video įterpimo (angl. embed video) funkciją, leidžiančią tą patį video skelbti bet kokiame kitame puslapyje. Tačiau yra vienas per 2015-uosius garsiai nuskambėjęs „BET”. Facebook peržiūrėtu yra laikomas tas video, kurio pažiūrėta trys sekundės, net ir neįjungus garso, autoplay režime. Todėl peržiūrėtu gali būti laikomas video, kurį naudotojas pamato tiesiog lėtai slinkdamas savo naujienų sraute ir niekada net nepaspausdamas ant video.

Todėl kad ir kaip garsiai Facebook’as giriasi skaičiais, 8 milijardai video peržiūrų drąsiai gali būti pavadintos ne iki galo reprezentatyvia statistika.

YOUTUBE: „Keep calm and carry on” strategija

Facebook akivaizdžiai paskelbė karą Youtube, o šis, panašu, toliau ramiai daro tai, ką darydavo iki šiol – rodo šimtus milijonų valandų video per dieną. Tokia neutrali reakcija būtų suprantama, jeigu karą Youtube’ui būtų paskelbęs koks mažas naujas pasaulį pakeisti užsimojęs startup’ėlis. Bet čia gigantui karą paskelbė… kitas gigantas. O Youtube apsimeta, kad nemato. Todėl jo siūlomuose sprendimuose inovacijų nebuvo per daug.

Youtube šiemet pasiūlė įrankį, kuris aktualus tiems, kas nusitaikę į globalias įvairiakalbes rinkas. Nuo šiol video gali turėti skirtingų kalbų pavadinimus ir apibūdinimus, kanalus bei galimybę pasirinkti tarp skirtingų kalbų subtitrų pačiame vaizdo klipe.

Dar vienas pokytis, kurį įvykdė Google – tai panaikinta galimybė reklamas pirkti per DoubleClick Ad Exchange, ir vietoj to jas pirkti tik per Google’s sales team, Adwords ar Google’s DoubleClick Bid Manager. Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti kaip nedidelis ir iš Google pusės logiškas techninis pokytis, tačiau jis privertė reklamos pirkėjus nepatenkintai atsidūsti. Tokiu būdu Google tampa labiau centralizuota reklamos platforma, atimanti iš reklamos pirkėjų galimybę reklamą optimizuoti per kitas platformas.

Youtube taip pat pristatė virtualios realybės rodymo funkciją Android aplikacijoje. Dabar galima kurti VR video, kuriuos pamatyti žiūrovui užteks vos Google Cardboard, telefono ir Youtube nuorodos.

Ką žada 2016-ieji?

Stebint augančius video peržiūrų skaičius, galima prognozuoti, kad video turinys ir toliau karaliaus prekės ženklų kuriamame turinyje. Dėl pingančios video technikos, atsirandančių mėgėjiškų montažo programų bei video kūrėjų gausos rinkoje, prekių ženklai turės galimybę pasitelkti vis minimalesnius resursus video turiniui kurti bei tokiu būdu pristatyti savo produktus, paslaugas, kompanijos kultūrą, kurti paaiškinamuosius video klipus.

Tobulinamų analitinių įrankių bei prieinamesnių vartotojų duomenų dėka, prekių ženklai galės geriau išmatuoti video ROI. Galimybė matyti, kaip žiūrovas elgiasi, kada ir kaip jis žiūri video, ar atlieka kažkokius kitus veiksmus po pažiūrėjimo ir kt. žada marketingo specialistams kur kas detalesnį ir efektyvesnį marketingo rytojų.

Video turinys taps vis labiau interaktyvus ir personalizuotas. Pamatysime video, kuriuos auditorija pati galės keisti, tiesiogiai dalyvauti istorijoje realiu laiku, dar labiau įsitraukti į videointerakciją tiek B2C, tiek ir B2B sektoriuje.

Todėl jeigu 2015-uosius marketingo specialistai vadino video marketingo metais, 2016-ieji bus

dar aktyvesni, efektyvesni ir interaktyvesni.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.