...

Startuoja tvarumo mokymų ir mentorystės programa verslui

Verslas

2020.10.15

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: , .

Startuoja tvarumo mokymų ir mentorystės programa verslui

Asmeninio albumo nuotr.

Lapkričio 12 dieną Lietuvoje startuoja pirmoji tvarumo mokymų ir mentorystės programa. Profesionalai, kurie iki šiol dairėsi gerųjų atsakingo verslo praktikų užsienyje, jau už mėnesio žinias galės gilinti į tvarumą orientuotoje mokymų ir mentorystės programoje Lietuvoje.

„Sustain Academy“ tvarumo akademija įkurta siekiant suteikti profesionalams visapusiškų, aktualių, praktinių žinių apie tvarumą ir padėti įtvirtinti jas savo organizacijose. Tai pirmoji akademija Lietuvoje holistiškai ugdanti tvarumo specialistus ir už tvarumo temą savo darbovietėje atsakingus profesionalus.

Skatins holistinį požiūrį į tvarumą organizacijose

Lietuvoje tvarumas neretai vis dar suprantamas kaip filantropijos forma ar aplinkosauga, tačiau tai kompleksinis terminas, apimantis ne tik aplinkosauginį, bet ir socialinį bei ekonominį aspektus. Tvarumas reikalauja ilgalaikio mąstymo ir globalių tendencijų suvokimo. Svarbu suvienodinti supratimą, kad atsakingas verslas ir verslas, kuris prisideda prie atsakingų iniciatyvų, nebūtinai yra tas pats.

„Atsakingu verslą galime laikyti tuomet, kai bendrovė nuolat ir atsakingai veikia socialinėje, ekonominėje ir aplinkosauginėje plotmėje, tačiau tvarumas yra vienas didžiausių dabarties iššūkių. Lietuva turi puikias galimybes tapti tvarumo lydere regione, Europoje ar net pasaulyje, tik šiandien daugeliui įmonių trūksta kompleksinių žinių ir platformos jomis dalintis. Mūsų kuriama akademija užpildys šią nišą“ – komentuoja „Sustain Academy“ bendraįkūrėja, tvarių startuolių pardavimų strategė Ieva Kazakevičiūtė.

Svarbi ir mentorystės dalis

Akademija siekia paspartinti organizacijų veiksmus JT darnaus vystymosi tikslų atžvilgiu, su individualių mentorių pagalba, priklausomai nuo organizacijos brandos, padėti įmonėms parengti įgyvendinamas ir pamatuojamas tvarumo, tvarumo komunikacijų strategijas ar tvarumo ataskaitas.

Kompleksinė penkių dalių mokymų programa suteiks profesionalams visapusiškų, aktualių, praktinių žinių apie darnų vystymąsi ir padės įtvirtinti jas savo organizacijose taip formuojant teigiamą pokytį verslų ekosistemoje. 

Anot „Sustain Academy“ bendraįkūrėjos Austės Valikonytės: „norėdamos išgyventi ir klestėti įmonės jau dabar turėtų suskubti kurti ir įgyvendinti ilgalaikes, integralias ir pamatuojamas tvarumo strategijas, kurios leistų pasinaudoti galimybėmis ir formuoti popandeminius ateities scenarijus. Jos taip pat padėtų sistemiškai siekti aplinkos, socialinių ir ekonominių aspektų balanso savo veikloje, šitaip maksimaliai didinant savo verslo vertę“

Skatins dalintis gerosiomis praktikomis ir bendradarbiauti

„Sustain Academy“ komandoje – ilgametę patirtį savo srityse turintys nepriklausomi ekspertai, akademikai, verslo atstovai, kurie dalinsis įgūdžiais ir gerosiomis praktikomis. 

„Džiaugiamės subūrusios tokį profesionalų ratą. Tvarumo žinios reikalingos ne tik vadovams ar tvarumo specialistams, bet ir žmogiškųjų išteklių, rinkodaros bei komunikacijos profesionalams. Ant pastarųjų pečių neretai nugula su tvarumo tema susiję darbai, tačiau stokojama gylio ir brandos temos išpildyme. Akademija ir jos komanda pasiryžusi stiprinti atsakingos veiklos vertės suvokimą verslo bendruomenėje“ – sako I. Kazakevičiūtė

Verslo etikos ir socialinės atsakomybės eksperto prof. Dr. Maik Huettinger teigimu: „Verslas yra svarbi visuomenės gerovės dalis, o darniu verslu labiau pasitiki suinteresuotosios šalys: darbuotojai, klientai, partneriai, investuotojai. Žinių dalijimasis yra ypatingai naudingas organizacijų augimo etape.“

Projekto partneriais tapo tokios organizacijos kaip „Katalista Ventures“, Lietuvos Marketingo Asociacija, Lietuvos atsakingo verslo asociacija. Iniciatyvą palaiko ir aktyviai konsultuoja organizacijos pokyčio ekspertė Rima Vanagė, prof. Dr. Maik Huettinger, Aistė Brackley ir kiti.

Renginys organizuojamas laikantis visų saugumo reikalavimų, tad dalyvių skaičius ribojamas (iki 20), o dalyviai prašomi laikytis bendros numatytos tvarkos bei etiketo dėl visų saugumo. Daugiau informacijos apie programą: www.sustainacademy.lt

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.