...

INVEGA sulaukė svarbaus įvertinimo

Verslas

2021.01.04

Autorius: bzn start

Temos: .

INVEGA sulaukė svarbaus įvertinimo

K. Motiejūnas Asmeninio albumo nuotr.

Antrus metus iš eilės UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pripažinta geriausiai valdysenos praktikas taikančia įmone mažųjų valstybės valdomų įmonių kategorijoje. 2019–2020 m. valstybės valdomų įmonių (VVĮ) valdyseną apžvelgė ir vertino Valdymo koordinavimo centras.

„Žinia, kad šiais metais vėl esame įvertinti geriausiai savo grupėje labai džiugina ir motyvuoja dar tvirtesniu žingsniu žengti pirmyn. Išlaikyti lyderio pozicijas yra sunkiau nei juo tapti. Gerosios valdysenos indekso vertinimo reikalavimai kasmet vis griežtėja, tad negalime užmigti ant laurų, manydami, kad jau padarėme viską. Gera valdysena savaime nėra tikslas. Ji duoda sinergiją veikti išvien visoms su įmone susijusioms šalims, įskaitant savininkus, kuriais esame visi mes – Lietuvos piliečiai, todėl tobulėti ir tobulinti valdysenos praktikas nenustosime“, – teigia įmonės INVEGA generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Iššūkių metai

Anot K. Motiejūno, 2020-ieji metai buvo kupini didžiulių iššūkių visiems šalies gyventojams, o ypač verslui. „Nerimavome dėl to, kaip pavyks efektyviai padėti verslui, tačiau nepasimetėme. Susitelkėme bei su dideliu užsidegimu ėmėmės šios svarbios misijos. Ir toliau visu pajėgumu sieksime padėti Lietuvos verslui kurtis, augti ir nepalūžti net pačiose sunkiausiose situacijose. O gerųjų valdysenos praktikų taikymas stipriai padeda veikti kryptingai, skaidriai ir patikimai“, – sako INVEGOS vadovas.

Valdymo koordinavimo centras, siekdamas užtikrinti nuoseklų ir profesionalų VVĮ valdymą, kaip ir kasmet, vertino strategijos kokybės bei įgyvendinimo, metinių veiklos ataskaitų bei pranešimų, duomenų sklaidos, socialinės atsakomybės ir kitus įmonių veiklos skaidrumą, finansinio tvarumo bei atskaitomybę aprėpiančius aspektus. Geros valdysenos indeksas, kuriuo vadovaujamasi vertinant VVĮ sudaromas atsižvelgiant į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas, „Nasdaq“ bendrovių valdysenos kodeksą, Nuosavybės gairių, Skaidrumo gairių ir Atrankos gairių nuostatas bei kitus VVĮ veiklą reglamentuojančius dokumentus ir geriausias pasaulines korporatyvinio valdymo praktikas.

Nuo 2012 m. organizuojami gerosios valdysenos indekso vertinimai padeda užtikrinti nuoseklų ir profesionalų VVĮ valdymą, siekiant įvertinti ir pamatuoti, kaip valstybės valdomos įmonės bei jas kontroliuojančios valstybei atstovaujančios institucijos įgyvendina pagrindines gerosios valdysenos praktikas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.