...

Gero video turinio ingredientai

Verslas

2016.12.05

Autorius: Agnė Pakėnaitė

Temos: , .

Gero video turinio ingredientai

„WEBseminarai.lt“ vadovas - Maksimilianas Ponomariovas. Martyno Zarembos nuotr.

Joks sėkmingas verslas šiais laikais neįsivaizduojamas be rinkodaros triukų. „Anksčiau svarbiausias buvo tekstas – šūkiai, kurie pritraukia vartotojus. Paskui prisidėjo ir vaizdas – fotografija. Su nuotraukomis ilgą laiką žmonės buvo ir apsistoję. Tačiau, tobulėjant technologijoms, į rinkodarą įsiveržė vaizdo įrašai“, – pasakoja verslininkas, „WEBseminarai.lt“ vadovas Maksimilianas Ponomariovas. Su juo kalbamės apie vaizdo turinio svarbą verslo sklaidoje bei sėkmigo turinio receptą.

Neišnaudoja visų galimybių

Pasak M. Ponomariovo, pasaulyje tik 30 proc. visų verslų užsiima vaizdine rinkodara. „Po truputį verslas pradeda naudoti vaizdinę rinkodarą, tačiau ši sritis dar nėra iki galo išnaudota. Reikia įsisavinti, kad žmonės skirtingai priima informaciją: vieni priima garsu, kiti – vaizdu, dar kiti geriausiai supranta tai, ką paliečia, – pojūčiais. Žmonės, kurie geriausiai informaciją priima vaizdu, sudaro didžiausią dalį – 64 procentus, – sako M. Ponomariovas. – Todėl neišnaudoti vaizdinės rinkodaros būtų nuodėmė.“

Jis įsitikinęs, kad su filmuota medžiaga lengviausia sukurti gerą pirmąjį įspūdį ir paveikti vartotoją emociškai. „Nuotrauka sukuria emociją, tačiau kur kas silpniau negu vaizdo įrašas. Čia mes galime parodyti, kaip viskas juda, viskas yra gyva. Tokią gyvesnę informaciją žmogui lengviau priimti, – teigia specialistas. – Momentiniams įvykiams tinka fotografija. Pavyzdžiui, kai įmonė atlieka nestandartinį užsakymą ir nori juo tiesiog pasigirti, tam užtenka ir nuotraukos, tačiau filmuota medžiaga – ilgalaikių procesų savo klientui atskleidimas.“

Tikslas – sukurti emociją

M. Ponomariovas įsitikinęs, kad vaizdinė rinkodara būtų naudinga beveik visų sričių verslininkams. Tačiau pirmiausia jie turi atkreipti dėmesį į savo auditoriją. „Verslo vartotojui (B2P) sektoriuje orientuojamasi į kuo didesnį žmonių srautą. Čia labai svarbi virusinė rinkodara, todėl vaizdo turinys turėtų būti kuo įdomesnis ir kuo inovatyvesnis, norint, kad tai pasiektų kuo daugiau žmonių“, – sako M. Ponomariovas. Jis tikina, kad čia verslas dažnai suklysta ir su savadarbiais mėgėjiškais vaizdo įrašais atgraso klientus.

„Verslo sektoriuje (B2B) vaizdo rinkodara naudojama rečiau, tačiau beveik visada kokybiškai – vaizdo įrašai kuriami profesionalių specialistų. Tai tampa jų parašu, vizitine kortele“, – teigia vaizdinės rinkodaros specialistas.

M. Ponomariovas sako, kad verslui dažnai koją pakiša klaidingas vaizdo turinys: „Dažnai verslininkai filmukuose pristato turinį, nesukurdami jokios emocijos. Jie tiesiog pateikia paprastą sausą informaciją ir faktus, tačiau tai nėra įdomu.“ Pašnekovas įsitikinęs, kad geriausiai dėmesį atkreipia emocija ir būtent ją žiūrovui reikia sukelti. „Tai gali būti ir pasipiktinimas, ir džiaugsmas, ir meilė… Kaip dažnai įvyksta su kačiukų vaizdo įrašais“, – juokiasi jis.

Svarbu tinkamai panaudoti

Tik kojas rinkoje apšilusiems jauniems verslininkams M. Ponomariovas siūlo vaizdo medžiagą gaminti patiems: „Tai gali būti vaizdo įrašas, kuris atskleidžia jų buitį: kaip jie kuriasi, kaip stengiasi, kaip dirba.“ Tačiau jis ragina neskubėti skelbti savo paruošto vaizdo turinio, ypač jei patys nesate tikri dėl rezultato. „Pirmiausia pasidalykite paruoštu vaizdo įrašu įmonėje, su artimiausiais draugais. Parodykite jį bent 20 žmonių. Įsiklausykite į jų nuomonę ir kritiką. Viešojoje erdvėje pirmajam įspūdžiui turite tik vieną bandymą“, – pataria specialistas.

Pašnekovas trumpai užsimena ir apie penkis vaizdo medžiagos triukus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį kuriant savo vaizdo įrašą:

1) emocija – esminiai spalvų kontrastai;

2) muzikinis fonas ir jo svarba;

3) veidai ir akių kontaktas suartina;

4) nesikartojantys vaizdai;

5) 30 sekundžių trukmė – greitai pamatomas ir pasiekiamas turinys.

Plačiau šių triukų paslaptis M. Ponomariovas atskleis jau kitų metų pradžioje vyksiančioje konferencijoje „Brand Out“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.