...

Geležinė lapė – eksperimentas, saviraiška, tyrimas, kūrybinis aktas ir dar daugiau

Verslas

2016.03.24

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Geležinė lapė – eksperimentas, saviraiška, tyrimas, kūrybinis aktas ir dar daugiau

Geležinei lapei patinka ir socialinio komentaro žanras Geležinė lapė archyvo nuotr.

Lietuvos internete, ko gero, nėra nieko panašaus į Geležinę lapę. Šis personažas abejingų nepalieka. Kažkam jis gali pasirodyti kaip kažkieno kliedesys, kitam – kaip genijaus darbas. Kas slepiasi už Geležinės lapės vardo? Niekas nežino. O gal ir nereikia žinoti. Su tokia intriga tik įdomiau. Tačiau kad ir intriguojanti, besislepianti Geležinė lapė bendrauti mielai sutinka.

Lapė nukonkuruoja ir katinus

Taigi kaip gimė Geležinė lapė? Kokia šio personažo kilmė? Iš tikrųjų ji labai proziška. Dėl visko kalta nebereikalinga sodyba. „Geležinė lapė atsirado dėl praktinio būtinumo. Trumpa istorija tokia: romantiškame Anykščių krašte yra Lapių vienkiemis, kuris, paaugus dukroms, mūsų šeimai tapo ne toks reikalingas, todėl nutarėme jį parduoti. Po kurio laiko tapo aišku, kad reikia rasti tokius žmones, kuriems reikia būtent šios sodybos. Nekilnojamojo turto ekspertai patarė sugalvoti būdą, kaip žinią apie šį įstabų turtą paskleisti kuo plačiau. Kam pasakoju tikrąją Geležinės lapės atsiradimo istoriją, tas nepatikliai dėbčioja manydamas, kad eilinį kartą jį mulkinu. Bet tai tiesa. „Facebook“ yra vieta, kur renkasi galimi Lapių vienkiemio pirkėjai, todėl reikėjo sugalvoti, kaip ir kuo juos sudominti“, – pasakoja Lapė.

 

„Vengiu temų ad hominem, bet kartais nepavyksta to išvengti. Esu dešiniųjų pažiūrų, o kairiojo flango personos – puiki žaliava memams, nes dažnai pačios persišauna sau kojas, kartais daugiau kaip kartą per dieną“

Rudoji

 

Tačiau kodėl lapė yra lapė, o ne koks ežys ar katinas? Viskas dėl šio gyvūno gudrumo. „Geležinė lapė – tai 25 m ilgio skulptūra Šiauliuose prie senųjų kapinių, kuriose ilsisi mano senelis Juozapas, ir prie Talkšos ežero, už kurio matosi gimtieji namai. Geležinės lapės viduje yra 1,20 m plieninė širdis, o joje įdėta kapsulė, o toje kapsulėje – vario plokštė su iškaltais palinkėjimais ateities kartoms ir keliais faktais iš dabarties epochos. Geležinės lapės uodega atsukta į Vilnių, kuris buvo įkurtas, nes Gediminas, matote, susapnavo Geležinį vilką. Vilkas yra stipresnis už lapę žvėris, tas tiesa, bet lapė – gudresnė. Šiais laikais lapės internete jau pradeda išstumti katinukus“, – dėsto Rudoji.

Geležinė lapė labai sužavi savo universalumu. Gebėjimu patikti įvairiems skaitytojams. Aš pats ilgokai girdėjau apie Geležinę lapę, net pamatydavau vieną kitą pranešimą, bet ilgokai (klaidingai) maniau, kad jūsų tikslinė auditorija – tai jaunos merginos. Tik vėliau supratau, kad klystu. Geležinei lapei pavyksta patikti ir toms pačioms jaunoms merginoms, ir 27 m mizantropiškam vyrui. „Patinka tikriausiai dėl to, kad Geležinė lapė labai stengiasi visiems patikti, kad sukviestų kuo didesnę auditoriją, kuriai galėtų skleisti žinią apie parduodamą sodybą. Tikiuosi, kad tos jaunos merginos, kurios sudaro net 70 proc. mano auditorijos, paklausys Lapės ir pasidalys skelbimu apie parduodamą sodybą su tėvais ar giminėmis, nes Lapė siūlo 300 eurų premiją tam, kas suras pirkėją. Mizantropiškiems vyrams 300 eurų taip pat ant kelio dažnai nesimėto“, – liudija Geležinė lapė.

Lapė nuolat evoliucionuoja

Geležinei lapei patinka ir socialinio komentaro žanras. Ji ironiškai komentuoja tai, koks svarbus šiuolaikiniame pasaulyje įvaizdis, kaip gyvenimas socialiniuose tinkluose yra tarsi menas. „Man įdomu apie tai kalbėti tikriausiai dėl to, kad atradau naują, dar neišbandytą sritį, ją nuolat tiriu, stebiu žmonių reakcijas, mokausi iš jų ir kartu teigiu, kad atseit aš juos mokau. Nuo galimų netikėtumų mane saugo išsami atsakomybę naikinanti sąlyga“, – sako garsiausia šalies lapė.

Nevengia lapė pakalbėti ir apie politiką. Ar iš viso yra tabu temų, kurių Geležinė lapė niekada nepalies? „Vengiu temų ad hominem, bet kartais nepavyksta to išvengti. Esu dešiniųjų pažiūrų, o kairiojo flango personos – puiki žaliava memams, nes dažnai pačios persišauna sau kojas, kartais daugiau kaip kartą per dieną. Taip, yra jautrių temų, kurių vengiu, nes vos jas palietus subėga didžiųjų portalų komentuotojai ir pradeda man aiškinti, kaip turėčiau galvoti, o aš labai nemėgstu, kai man aiškina. Todėl – taip, susilaikau nuo kai kurių temų. Primenu – mano tikslas yra parduoti Lapių vienkiemį žmonėms, kurie supranta, ką jie įsigyja ir kodėl tokia kaina jiems priimtina“, – teigia Rudoji.

Taigi kas yra Geležinė lapė? Eksperimentas? Saviraiškos forma? Savotiškas tyrimas? Kūrybinis aktas? „Taip taip, visi šie išvardyti elementai. Geležinė lapė per ketvertą pastarųjų metų tapo dalimi manęs. Matyt, kai sodyba bus parduota, įdėsiu plakačiuką „Visiems ačiū. Visi laisvi.“ ir asmenukę su žmogumi, gavusiu 300 eurų premiją. Tada visi suvoks, kad Geležinė lapė baigė savo misiją, pradės maldauti, kad neuždaryčiau puslapio, ir aš tada pagalvosiu, kaip čia pasielgus toliau. Geležinė lapė nenustojo evoliucionuoti nuo pat 2013 metų. Prašurmuliavo projektas „Klišės“, atsirado Geležinės lapės nukaldintos ir dažnai naudojamos naujos grotžymės #pakoučinimai, #kąveikti, #slyvarerum ir kt. „Facebook“ ribos seniai peržengtos: 22 tūkst. sekėjų „Instagram“, 2 600 – „Twitter“, šimtai „Tumblr“, „Pinterest“ ir „G+“. Ateitis parodys, kaip čia bus toliau“, – ambicingai į ateitį žvelgia Geležinė lapė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.