...

8 komunikacijos agentūroms suteikti kokybės sertifikatai

Verslas

2021.01.27

Autorius: bzn start

Temos: , .

8 komunikacijos agentūroms suteikti kokybės sertifikatai

A. Jonkus Asmeninio albumo nuotr.

Komunikacijos industrijos asociacijos (KIA) įdiegto veiklos kokybės Standarto sertifikatai 2021-iems metams suteikti aštuonioms komunikacijos agentūroms: „Adverum“, „Agency 1323“, „co:agency“, „Headline“, „Idea Prima“, „Integrity PR“, „Nova media“ ir „PR Service/Edelman Affiliate“.

Suteikti sertifikatai rodo, kad šios agentūros savo veikloje vadovaujasi aukščiausiais finansinio ir klientų skaidrumo, atskaitomybės, atsakomybės standartais. Jos deklaruoja interesus, aktyviai dalyvauja edukacinėje komunikacijos srities veikloje ir pačios nuolat tobulėja.

Nuo 2016 metų sertifikatus vienerių metų laikotarpiui teikia Komunikacijos industrijos asociacijos (anksčiau – Ryšių su visuomene agentūrų asociacija) Taryba. Atsižvelgiama į nepriklausomų auditorių pateiktas agentūrų veiklos audito išvadas.

Atliktas auditas

Šių metų sausį agentūrų veiklą vertinusi audito bendrovė „Nexia“ patvirtino, kad 8 agentūros atitinka visų penkių KIA veiklos kokybės Standaro ženklų reikalavimus. Tai: Atskaitinga agentūra, Skaidri agentūra, Atsakinga agentūra, Visuomeniška agentūra ir Tobulėjanti agentūra.

„Šį Standartą sukūrėme kaip teikiamų paslaugų kokybės garantą. Jis užtikrina, kad Standarto sertifikatą turinčios komunikacijos agentūros įsipareigoja ne tik užsakovui, bet visai rinkai, ir savo veikloje vadovaujasi asociacijos patvirtintu Etikos kodeksu. Šiuo Standartu siekiame didinti agentūrų veiklos skaidrumą, gerinti jų veiklos kokybę. Taip pat skatinti užsakovus atsakingai rinktis komunikacijos partnerius. Jau turime pavydžių, kai Standarto sertifikatai įtraukiami į komunikacijos paslaugų įsigijimo konkursų sąlygas“, – sako KIA Tarybos pirmininkas Artūras Jonkus.

Plečiamos sertifikavimo galimybės

Asociacijos nariams finansų atskaitomybės, skaidrumo ir atsakingumo reikalavimai yra privalomi. Kitiems rinkos dalyviams – neprivalomi. Tačiau nuo šių metų jau platesnis ratas įmonių galės pretenduoti į penkis Standarto ženklus – Atskaitinga agentūra, Skaidri agentūra, Atsakinga agentūra, Visuomeniška agentūra ir Tobulėjanti agentūra.

Veiklos kokybės Standarto poreikis kilo prieš daugiau kaip 5 metus, kai komunikacijos rinkoje pasitaikydavo nemažai ydingos praktikos. Būdavo dirbtinai išpučiamos įmonių apyvartos, dirbama su tarpusavyje konkuruojančiais klientais, vykdomi komentarų „karai“ naujienų portaluose.

Į asociaciją susibūrusios aukščiausius veiklos kokybės standartus propaguojančios 8 agentūros 2019-aisiais uždirbo 4,84 mln. eurų tiesioginių pajamų (11,4 proc. augimas) ir pasiekė 9,77 mln. eurų bendrąją apyvartą (15,5 proc. augimas).

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.