...

5 efektyvūs SEO patarimai

Verslas

2013.08.12

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

5 efektyvūs SEO patarimai

SEO – įmonės svetainės optimizavimas paieškos sistemoms. Tai populiarėjanti ir naudą verslui teikianti paslauga. flickr.com

SEO – įmonės svetainės optimizavimas paieškos sistemoms. Tai populiarėjanti ir naudą verslui teikianti paslauga. Didžiausios Lietuvoje SEO agentūros SEM.LT (UAB „SEOPRO.LT“) specialistai Klaudijus Milukas (dešinėje) ir Andrius Senkus sako, kad geram SEO reikia nuoseklaus darbo. Jie nurodė kelis pagrindinius veiksnius, lemiančius geresnį įmonės svetainės matomumą „Google“ paieškoje.

1. Įsitikinkite, kad puslapio pavadinime (Meta Title) vartojate raktinius žodžius, atitinkančius to puslapio prekes ar paslaugas. Nepersūdykite ir neprikiškite raktinių žodžių per daug – pakaks vieno raktinio žodžio ir prekių ženklo. Puslapio pavadinimas rodomas „Google“ paieškoje, tad tinkamai suformuluotas gali padidinti paspaudimų ant jūsų, o ne ant konkurentų įrašų skaičių.

2. Vienas pagrindinių išgyvenimo internete veiksnių yra informacijos pateikimo, o šiuo atveju – svetainės atidarymo greitis. Šis faktorius svarbus ir paieškos sistemoms, tad verta pasirūpinti, kad jūsų svetainę atidarytų greičiau nei konkurentų. Tai taip pat prisideda prie vartotojo patirties (User Experience) – vartotojas nelauks 10 sekundžių, kol atsidarys puslapis, ir kitą kartą veikiausiai rinksis konkurentų svetainę.

3. Kiekviena svetainė turi logotipą ir iliustracijų (paveikslėlių). Parinkite šiems paveikslėliams tinkamus dokumentų pavadinimus ir alternatyvius tekstus. Pavyzdžiui, jei paveikslėlyje pavaizduota medinė spinta, tai turėtų atspindėti dokumento pavadinimas ir alternatyvus tekstas, užuot palikus raidžių ir skaitmenų seką, nieko nesakančią paieškos sistemai.

4. Paieškos sistemos didesnį svorį suteikia svetainėms, kurių turinys yra vertingas vartotojams, t. y. unikalus, pakankamos apimties, su raktiniais žodžiais. Skirkite laiko tinkamam turiniui apie savo prekes ar paslaugas parengti.

5. Vidinis svetainės optimizavimas sudaro tik apie 30 % viso darbo, todėl itin svarbu pritaikius svetainę paieškos sistemoms auginti jos nuorodų tinklą. Pamažu plėskite nuorodų tinklą, skelbkite įvairias nuorodas į savo svetainę ir jos vidinius puslapius kitose svetainėse. Siekdami, kad nuorodų tinklelio augimas paieškos sistemai atrodytų natūralus ir nesukeltų įtarimų, diversifikuokite nuorodas – skelbkite jas įvairaus pobūdžio interneto šaltiniuose (forumuose, direktorijose, socialiniuose tinkluose, susijusiose turinio svetainėse ir portaluose). Itin atsargiai vartokite raktinius žodžius – jų perteklius paieškos sistemai duos aiškų signalą, kad svetainė dirbtinai nori kelti savo vertę.

Pašnekovų teigimu, apie SEO jau žino daugelis įmonių. Didžiausių Lietuvoje portalų optimizavimu besirūpinantys SEO specialistai pabrėžė, kad gerą svetainės aptinkamumą internete lemia ne vienas ar keli veiksniai, bet jų visuma ir nuolatinis darbas, taip pat konkurentų veiksmų stebėjimas ir analizė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.