...

Verslas už patalpų nuomą galės sulaukti lengvatų

Verslas

2020.04.16

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Verslas už patalpų nuomą galės sulaukti lengvatų

Vienas didžiausių verslo galvosūkių karantino metu buvo patalpų nuomos išlaidos. Įmonėms nedirbant, patalpų nuomos išlaidos sumažėdavo nebent sutarus su nuomotoju, tačiau susitarti pasisekdavo ne kiekvienam. Šiai problemai spręsti pagalbos ranką ištiesė Vyriausybė, pasiūlydama subsidijas.

Dengs iki 50 proc. nuomos

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui subsidijuoti iki 50 proc. nuomos mokesčio verslui. Sprendimas priimtas bendru sutarimu, išklausius verslo asociacijų, socialinių partnerių ir kitų suinteresuotųjų grupių nuomones. 

Subsidijavimas vyks pagal keletą taisyklių. Maksimali subsidija sieks pusę nuomos sumos, bet tik tuo atveju, jeigu nekilnojamojo turto valdytojas sutiks padaryti bent 30 proc. nuolaidą nuomos sumai. 

„Nuomos mokesčio (patalpų) subsidijavimas leis užtikrinti likvidumą įmonėms, kurių veikla karantino laikotarpiu apribota ar uždrausta. Jis taip pat padės įmonėms padengti fiksuotas nuomos sąnaudas dėl karantino nutrūkus ar drastiškai kritus apyvartai. Taip bus švelninamos COVID-19 pasekmės Lietuvos ekonomikai, nes subsidijos palengvins skolų naštą ir prisidės prie bankrotų prevencijos įgyvendinimo“, – teigia laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Kas galės pretenduoti?

Subsidijas nekilnojamojo turto (patalpų) nuomos mokesčiui galės gauti visi verslo subjektai, įskaitant įmones ir verslininkus, kurių veikla buvo uždrausta po karantino paskelbimo. Subsidijos bus mokamos karantino laikotarpio ir dar du mėnesius jam pasibaigus. 

Vyriausybės atstovai skelbia, kad subsidijos bus skiriamos pirma tiems, kurie nuo paskelbto karantino nukentėjo labiausiai. Pagalbos ranka tiesiama tiems, kuriems verslo veikla buvo visiškai uždrausta. Nuomos mokesčio subsidijoms numatoma skirti iki 100 mln. eurų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Subsidijas verslui teiks UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.