...

Tyrimas: Baltijos šalių jaunos įmonės tikisi finansavimo ir patarimų

Verslas

2017.08.15

Autorius: BZN start

Temos: , .

Tyrimas: Baltijos šalių jaunos įmonės tikisi finansavimo ir patarimų

Jaunas verslas tikisi specialių sąlygų. pixabay.com nuotr.

Baltijos šalių Lietuvos jaunos įmonės išsiskiria tuo, kad banką laiko ne tik pagrindiniu finansavimo šaltiniu, bet ir tuo, kad kas trečiai įmonei bankas yra vieta, kur galima gauti profesionalių patarimų kuriant ir plėtojant verslą. Daugiau negu du trečdaliai (70 proc.) Latvijos ir tiek pat Estijos jaunų įmonių iš bankų labiausiai tikisi palankesnių finansavimo sąlygų, o 73 proc. Lietuvoje jaunas įmones kuriančių verslininkų lūkesčiai specialios verslo sąlygos ir nuolaidos pradedantiems verslą. Tai parodė SEB banko atlikta jauno verslo iki trejų metų apklausa Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Jaunas verslas tikisi specialių sąlygų

„Apklausos duomenys rodo, kad pradedančių verslą Baltijos šalių verslininkų lūkesčiai yra panašūs. Suprantama, kad pirmiausia įmonėms bankas yra finansavimo šaltinis, tačiau tai nėra vienintelė jauno verslo finansavimo vieta ir tai gerai supranta Lietuvos pradedantys verslininkai“, – sako Vaidas Žagūnis (nuotr. dešinėje), SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas.

Pasak jo, jauno verslo kūrėjai dažnai mato tik bendrą savo kuriamo produkto ar paslaugos vaizdą, o bankas gali patarti įvertindamas strateginį lygmenį, kas vyksta būtent toje rinkoje, kas kur ir kaip keičiasi, kaip jų rinka atrodys po penkerių metų ar dar ilgesnio laikotarpio. Todėl verslo kūrėjas gauna išsamesnį rinkos vaizdą ir gali įvertinti kylančią riziką bei tinkamai ir laiku tam pasiruošti.

Tyrimo duomenimis, daugiausia Lietuvos jaunų įmonių iš komercinių bankų labiausiai tikisi specialių sąlygų ir nuolaidų pradedantiems verslininkams (73 proc.), palankių finansavimo sąlygų (70 proc.), trečdalis jaunųjų verslininkų ieško įdomių skaitmeninių sprendimų (36 proc.). Pagrindinis Estijos ir Latvijos jaunų verslininkų lūkestis – šalies bankuose – gauti palankesnes finansavimo sąlygas.

Jaunoms įmonėms aktualūs patarimai

Įdomūs skaitmeniniai Baltijos šalyse veikiančių bankų sprendimai labiausiai aktualūs Estijos verslininkams (46 proc.), o banko patarimai plečiant verslą – Lietuvos jaunoms įmonėms (33 proc.). Latvijos jaunųjų verslininkų bankams keliami lūkesčiai yra mažiausi Baltijos šalyse.

„Nepaisant to, kad jauni verslininkai gali rasti labai daug informacijos internete ir peržiūrėti tūkstančius vaizdo mokomosios medžiagos įrašų, jiems reikia ir labai konkrečių verslo sprendimų. Todėl skatiname juos ateiti pasikonsultuoti“, – sako V. Žagūnis.

Šį pavasarį SEB bankas kartu su partneriais pradėjo įgyvendinti verslumo skatinimo programą. Joje Lietuvoje jau užsiregistravo per 1 000 jaunų įmonių atstovų, unikalių peržiūrų skaičius siekia 60 tūkstančių.

SEB banko atlikta Lietuvos, Latvijos, Estijos šalių jauno verslo įmonių apklausa buvo siekiama atskleisti šių įmonių lūkesčius 2017 metais. Tyrimo metu apklausta 1 500 įmonių.

Ekspertai

Vaidas Žagūnis

Vaidas Žagūnis

Bankininkystės ekspertas

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.