...

Suomių ir lietuvių kūrinys įprastą lovą pavers išmaniąja

Verslas

2014.04.16

Autorius: BZN start

Temos: .

Suomių ir lietuvių kūrinys įprastą lovą pavers išmaniąja

„Beddit“ skiriasi tuo, kad vartotojui, einant miegoti, nereikia užsidėti specialių apyrankių ar kitų prietaisų, neleidžiančių pilnai atsipalaiduoti. „Beddit" nuotr.

Suomių bendrovė „Beddit“ ir lietuvių „E-Bros“ bendromis jėgomis kuria įrenginį, kuris įprastą lovą paverčia išmaniąja ir leidžia stebėti miego kokybę. 500 tūkst. JAV dolerių (apie 1,25 mln. litų) minios finansavimo pagalba pritraukęs projektas mobiliojo telefono pagalba pateikia miego kokybės ataskaitas ir patarimus, ką daryti, kad poilsis naktį būtų geresnis.

„Šiais laikais, kai gyvenimo tempas itin didelis, privalome gerai pailsėti. Rinkoje rasime ne vieną įrenginį, padedantį stebėti miego kokybę. Tačiau „Beddit“ skiriasi tuo, kad vartotojui, einant miegoti, nereikia užsidėti specialių apyrankių ar kitų prietaisų, neleidžiančių pilnai atsipalaiduoti. Užtenka ant lovos patiesti specialią, itin ploną juostą ir įjungti programėlę mobiliajame telefone“, – sako Lasse Leppäkorpi, „Beddit“ vadovas.

„Beddit“ ašis – plona ir labai jautri juosta, kuri patiesiama ant lovos pagrindo. Kol lovos savininkas miega, juosta jaučia vartotojo širdies dūžius, kvėpavimo ritmą, kada jis apsiverčia ant kito šono ir kitus judesius. Juosta duomenis telefonui perduoda „Bluetooth“ pagalba. Pasitelkus sudėtingus algoritmus, programėlė telefone įvertina, kada vartotojas atsigulė, kada užmigo, kiek kartų apsivertė, kada kėlėsi, knarkė ir kitą per naktį surinktą informaciją.

Galiausia „Beddit“ savininkas savo telefone išvysta paprastą ir suprantamą miego kokybės įvertinimą, trukmę bei širdies ritmo statistiką. Taip pat programėlė gali pateikti kartu su miego kokybės specialistais parengtus patarimus, ką daryti, jog poilsis būtų dar geresnis. Pavyzdžiui, nevalgyti sunkaus maisto prieš miegą, aktyviau sportuoti.

Beveik 40 darbuotojų turinti lietuvių „E-Bros“ kūrė ir šiuo metu tobulina „Beddit“ programėles „Apple“ ir „Android“ telefonams.

„Toks projektas – didelis mūsų specialistų jėgų išbandymas. Turėjome rasti būdą, kaip priimti didelį kiekį įvairių smulkių duomenų, juos apdoroti ir pateikti vartotojui suprantama forma. Iš pradžių abejojome, ar programėlė bus pajėgi susidoroti su tokiu dideliu duomenų kiekiu, ar pakaks nakčiai telefono baterijos. Efektyvūs algoritmai padėjo išspręsti šiuos klausimus, o telefonas, nuolat analizuodamas informaciją, per naktį sunaudoja tik 20-30% baterijos“, – teigia Ričardas Kunevičius, Kaune įsikūrusios IT sprendimų bendrovės „E-Bros“ direktorius.

Praėjusių metų vasarą „Beddit“ projektas viešai startavo minios finansavimo platformoje „Indiegogo“. Miego kokybės stebėtojo kūrėjai buvo išsikėlę tikslą surinkti 80 tūkst. JAV dolerių (apie 200 tūkst. litų), bet per dešimt savaičių viršijo lūkesčius ir kampaniją užbaigė su daugiau nei 500 tūkst. JAV dolerių (apie 1,25 mln. litų).

Šiuo metu „Beddit“ įrenginys jau pasiekė „Indiegogo“ rėmėjus. Programėles galima rasti „AppStore“ ir „Google Play“ parduotuvėse. Pasak R. Kunevičiaus, jos ir toliau yra tobulinamos – dirbama prie gilesnės miego ciklų analizės ir galimybės saugoti duomenis debesijoje.

„Beddit“ galima užsisakyti internetu, kur jo kaina Europoje siekia 149 eurus (514,05 litų).

„Beddit“ pristatomąjį vaizdo klipą rasite ČIA.

Apie „Beddit“:

2006 m. įkurta bendrovė įsikūrusi Suomijoje ir turi atstovybę Silicio slėnyje. „Beddit“ kuria įvairius produktus, padedančius stebėti miego kokybę ir bendrą kūno savijautą. Pasitelkusi specialią jutiklių technologiją ir sudėtingus surinktos informacijos algoritmus, bendrovė išvystė produktus, kurie jaučia širdies dūžius, kvėpavimą ir kitus veiksnius be papildomų dėvimų prietaisų. „Beddit“ produktus visame pasaulyje naudoja tiek medicinos sektoriaus profesionalai, tiek įprasti vartotojai.

Apie „E-Bros“:

UAB „E-Bros“ priklauso Suomijos įmonei „E-Bros“ OY ir yra jos valdomų įmonių grupės dalis. Grupės kompanijos sėkmingai dirba programavimo srityje jau 25 metus. Kompanija Lietuvoje veikia jau 8 metus. Kauno biure dirba 37 žmonės. „E-Bros“ veiklos sritys apima verslo valdymo, sandėliavimo, elektroninės komercijos, telemetrijos ir transporto sekimo sistemų kūrimą. Mobilių aplikacijų kūrimas yra prioritetinė bendrovės sritis. „E-Bros“ OY valdo dalį „Beddit“ akcijų.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.