...

Pritraukė 2,5 mln. Eur ir pristatys naują paslaugą Lietuvoje

Verslas

2021.08.18

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Pritraukė 2,5 mln. Eur ir pristatys naują paslaugą Lietuvoje

Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvoje e.  komercijos atsiskaitymo sprendimus teikiantis Estijos startuolis „Montonio“ pritraukė 2,5 mln. eurų investiciją iš didžiausių rizikos kapitalų regione ir yra viena sparčiausiai augančių finansinių technologijų („Fintech“) kompanijų Baltijos šalyse. Per kiek mažiau nei 6 mėnesius startuolio „Montonio“ paslaugomis pradėjo naudotis jau daugiau kaip 1300 prekybininkų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Pradinio kapitalo, kurį sudarė 2,5 mln. eurų, pritraukimo etapas (angl. seed round) buvo vykdomas „Tera VC“, kartu dalyvaujant rizikos kapitalo fondui „Practica Capital“ iš Lietuvos, JAV ir Lenkijos „ffVC“ bei kitų rizikos kapitalo įmonių. Tarp investuotojų taip pat buvo keli verslo angelai. Vienas jų – įmonės „Bolt“ generalinis direktorius (CEO) Markusas Viligas, įmonės „Bolt“ CPO Jevgenijus Kabanovas, taip pat buvę „Wise“ ir „Pipedrive“ įmonių vadovai.

Startuolio atstovų teigimu, investicija bus skirta naujiems produktams kurti esamose rinkose bei plėtrai į naujas rinkas.

Lietuvoje pristatys naują paslaugą

UAB „Montonio Finance“ verslo plėtros vadovas Antanas Bernatonis pasakoja, kad be atsiskaitymų sprendimo, kurį jau galima naudoti Lietuvos rinkoje, bendrovė vėliau šiais metais planuoja pristatyti savo unikalų „pirk dabar – mokėk vėliau“ produktą, kuris klientui leis realiuoju laiku ir nepaliekant internetinės parduotuvės gauti kredito pasiūlymus iš kelių skolintojų, palyginti juos ir pasirinkti tą, kuris jiems atrodo tinkamiausias.

A. Bernatonis pastebi, kad Estijos kolegos labai noriai žengia į Lietuvos rinką ir turi daugybę planų, ką ir kaip būtų galima įgyvendinti mūsų šalyje: „Smagu stebėti kolegas Estijoje, kaip jie džiūgauja pasirinkę Lietuvą, kuri pasitiko juos labai šiltai. Aiškūs ir suprantami procesai reguliacinėse institucijose, rinkos atvirumas, priimant naujus finansinių technologijų sprendimus ir aktyvi vietinė startuolių bendruomenė, padedanti kiekviename žingsnyje, leidžia augti kur kas sparčiau ir rekomenduoti kitiems finansinių technologijų startuolių įkūrėjams apsvarstyti galimybę atidaryti įmones Lietuvoje“, – pasakoja pašnekovas.

Skirtas įmonėms, norinčioms lyderiauti

Pašnekovas pasakoja, kad „Montonio“ – sprendimas internetinėms įmonėms, norinčioms pakelti savo e. komercijos verslą į kitą lygmenį. Šis sprendimas vienu metu leidžia spręsti kelias problemas. 

„Įmonė kuria mokėjimų sprendimus, kurie leidžia sumažinti pinigų surinkimo išlaidas nuo 5 iki 40 kartų, palyginti su gerai žinomais gigantais, tokiais kaip „Paysera“, „MakeCommerce“ ar „EveryPay“. „Montonio“ paslaugomis naudojasi tokios įmonės kaip „iDeal“, SIL, „Kino Pasaka“ ir kitos. Paslauga leidžia internetinėms parduotuvėms priimti mokėjimus iš Baltijos šalių bankų, naudojant paprastą integraciją. Įmonė sukūrė lengvai naudojamus įskiepius populiariausioms e. komercijos platformoms“, – pasakoja A. Bernatonis.

Iškalbingi vartotojų atsiliepimai

A. Bernatonis džiaugiasi, kad geriausiai įmonės darbus parodo ir apibūdina vartotojų atsiliepimai. Anot jo, su įmonėmis plėtojamas nuoširdus bendradarbiavimas, siekiama atliepti poreikius, operatyviai reaguoti į kylančius klausimus. Jam antrina „Diskų miestas“ vadovas Darius Gricius.

„Džiaugiuosi pasirinkęs „Montonio“ integraciją mūsų e. parduotuvei. Viskas veikia sklandžiai, integracija patogi ir mums, ir mūsų klientams. Nebaigtų, nepavykusių atsiskaitymų sumažėjo kartais. „Montonio“ bendravimas – dalykiškas, nepaprastai greitas. Klausimai dažnai sprendžiami greičiau nei tikiesi. Ir viskas už puikią kainą. Rekomenduoju visoms e. parduotuvėms, prekiaujančioms Baltijos šalyse“, – patirtimi dalijasi vienas klientų.

Jam antrina prie pritrauktos investicijos prisidėjęs kompanijos „Bolt“ generalinis direktorius Markusas Viligas. Anot jo, akivaizdu, kad dar spartesnė startuolio ekspansija laukia priešakyje, o lyderystė tiesiog akivaizdi.

„Montonio“ greitai tapo rinkos lyderiu tarp e. prekybos atsiskaitymų sprendimų tiekėjų regione. Nustebsiu, jei jie netaps nauju mokėjimų internetu ir BNPL standartu Europoje“, – akcentuoja M. Viligas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.