...

Medicinos startuolis sulaukė investicijos iš IT įmonės

Verslas

2021.07.29

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Medicinos startuolis sulaukė investicijos iš IT įmonės

A. Stonys Asmeninio albumo nuotr.

Informacinių technologijų (IT) sprendimus kurianti lietuvių kompanija „Telesoftas“ investavo į medicinos srities startuolį „Aichom“. 100 000 eurų vertės investicija padės startuoliui siekti savų tikslų, vystyti IT sprendimus ir nuosekliai lengvinti Alzheimerio liga bei demencijomis sergančių žmonių ir jų šeimų gyvenimus.

Lietuviška kompanija

Startuolis „Aichom“ yra lietuvių kuriamas projektas, skirtas šeimoms, savo aplinkoje susiduriančioms su demencijos problemomis. Viena dažniausiai pasitaikančių ligų – Alzheimeris. Trečius metus skaičiuojantis startuolis įkurtas Arvydo Plėtos, Aurelijos Šilinskaitės, Eimanto Vaičiūno ir verslo angelų Ričardo Bernotavičiaus bei Tomo Martūno. Startuoliui šiuo metu vadovauja Mindaugas Galvosas.

„Aichom“ programėlė padeda užtikrinti tikslingus patarimus šeimoms, kurių aplinkoje yra demencijas išgyvenančių artimųjų. Konsultacijos kuriamos patyrusių ekspertų, slaugytojų, Jungtinių Amerikos Valstijų organizacijų atstovų. Anot M. Galvoso, daugiausia dėmesio skiriama informacijai, kaip būti pasirengusiems padėti savo šeimos nariui, taip pat dalijamasi informacija, kaip puoselėti savo paties psichinę sveikatą. 

Programa sukurta naudoti su „iOS“ operacine sistema, taip pat integruoti „Apple Watch“ duomenys. Naudodamas programėlę atsakingas asmuo gali stebėti, kur nuklydo demencija sergantis artimasis, ar jis yra saugioje priskirtoje zonoje. Prireikus, galima nedelsiant reaguoti ir suteikti pagalbą. Kol kas programėlės privalumais gali naudotis JAV, Kanados ir Jungtinės Karalystės gyventojai. 

Praplės galimybių spektrą

Šiemet startuolis pristatė naujovę – „Globėjų biblioteką“. Joje įvairia demencijos forma sergantys pacientai ir jų artimieji galės gauti patarimų apie sveikatos priežiūrą. Turinys kurtas bendradarbiaujant su partneriais iš JAV. Įmonės „Telesoftas“ suteikta investicija prisidės prie dar platesnio spektro naujovių. 

„Su „Telesoftas“ kūrėjų komanda bus pristatytos kitos funkcijos. Pavyzdžiui, pažįstami balso priminimai, padėsiantys pacientams, vartojantiems vaistus, taip pat pagyvenusių žmonių sveikatos stebėjimo sistema, užtikrinanti miego kokybę, fizinę veiklą ir kitus parametrus, svarbius bendrai sveikatos būklei“, – pasakoja M. Galvosas.

Jau kitąmet planuojamas „Aichom“ atnaujinimas, pritaikant programėlę ir „Android“ įrenginiams. 

Džiaugiasi socialine investicijos nauda

Įmonės „Telesoftas“ vadovas Algirdas Stonys pastebi, kad Alzheimeris ir kitos demencijos formos tampa šių laikų sveikatos rykšte. Su šiomis problemomis susiduria vis daugiau žmonių, tad suteikta investicija produktui tobulinti prisidės prie jų gerbūvio. 

„Suvokdami didelį šios problemos mastą, norime padėti tiek Alzheimerio liga, tiek kitokia demencija sergantiems žmonėms, tiek jais besirūpinantiems šeimos nariams. Per 18 metų sukaupėme žinių ir sukūrėme didelę, motyvuotą komandą, kuri šiandien kuria vertę, suteikia prasmingų IT sprendimų. Mums tai nėra tik investicija, stengsimės kartu sukurti techninį sprendimą, kuris padėtų pritraukti kitų investuotojų dėmesį, bandant palengvinti žmonių gyvenimą“, – sako A. Stonys.

Startuolio „Aichom“ vadovas problemos mastą apibrėžia konkrečia statistika ir džiaugiasi galį prisidėti prie šios opios problemos sprendimo.

„Šiuo metu pasaulyje skirtingomis demencijos formomis serga per 50 milijonų žmonių. Pasaulio sveikatos organizacijos statistika rodo, kad ateityje ši problema tik dar labiau gilės, nes visuomenė sparčiai sensta. Demencija yra progresuojanti liga, tikima, jog ateityje bus fiksuojama po atvejį kas tris sekundes“, – teigia M. Galvosas.

Anot jo, dažniausiai demencija ar Alzheimeriu sergančius asmenis prižiūri jų artimieji. Dažnu atveju jiems stinga žinių, palaikymo, artimieji patiria nuolatinį stresą, o tai neigiamai veikia ir jų pačių gyvenimus.

„Net ankstyvoje demencijos stadijoje pacientai, kurie palieka namus, gali nebesugebėti vėl grįžti, o tai sukelia tiesioginę fizinę grėsmę jų gerovei. Mūsų kuriamas sprendimas neišgydys šios ligos, tačiau sumažins šeimos globėjų nerimo lygį. Taip pat suteiks emocinį komfortą, prieigą prie aiškiai pateiktos ir įrodymais pagrįstos informacijos apie ligą, laisvalaikio užsiėmimus, technologijas, sveikatos draudimą ir teisinius aspektus. Džiaugiamės galėdami dirbti su didele ir profesionalia „Telesoftas“ kūrėjų komanda, kuri padės mūsų sprendimus įgyvendinti daug greičiau“, – teigia Mindaugas Galvosas, „Aichom“ generalinis direktorius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.