...

Lietuva tampa „FinTech“ centru

Verslas

2019.12.03

Autorius: bzn start

Temos: .

Lietuva tampa „FinTech“ centru

Lietuva tampa „FinTech“ centru Pexels.com nuotr

Vilniuje vyko didžiausia Baltijos ir Šiaurės Europos šalyse finansinių technologijų (FinTech) konferencija „FinTech Inn“, ji šiemet bus rekordinė – daugiau kaip 3 000 dalyvių, atstovausiančių daugiau kaip 500 įmonių iš viso pasaulio. Konferencijos organizatoriai teigia, kad šie skaičiai rodo, jog Lietuva yra matoma ir žinoma pasaulio FinTech žemėlapyje, kad pasirinkta finansinių technologijų kryptis yra aktuali ir reikalinga.

„Man labai džiugu, kad per tokį trumpą laiką Lietuva tapo FinTech centru, apie kurį kalba visas pasaulis. Mūsų sėkmės istorijos raktas – bendras strateginis ir progresyvus požiūris bei veiksmai visuose FinTech ekosistemos lygiuose. Ši, dešimtis kartų per keletą metų išaugusi konferencija, rekordinis dalyvių skaičius ne tik iliustruoja, kad pasirinkome teisingą kelią, bet ir leidžia auginti mūsų šalies konkurencinį pranašumą FinTech žemėlapyje“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Palankumas auga

FinTech leidžia didinti konkurenciją finansinių paslaugų rinkoje ir suteikia platesnį pasirinkimą vartotojui. Naujausių tyrimų duomenys atskleidžia, kad gyventojai remia finansinių technologijų inovacijas ir jų plėtrą. „Net 81 proc. gyventojų momentinių mokėjimų galimybę vertina kaip labai arba greičiau patrauklią ir reikalingą, o prieš metus taip vertinančiųjų buvo 61 proc. Dešimtadalis apklaustųjų teigia atsiskaitantys mobiliuoju telefonu. Taigi einame teisinga kryptimi. Rinka ir toliau turi siūlyti inovacijas, o mes – institucijos – jas skatinti. Nenustebčiau, jeigu kitais metais kalbėsime apie miestų valiutas ar žaliąsias investicijas ir kaip tai prisideda prie socialiai atsakingų finansų“, – teigia Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

Neatsitiktinai besikeičiantys vartotojų poreikiai finansinių paslaugų srityje, paslaugų skaitmenizacija šiemet„FinTech Inn“ konferencijos dominuojančios temos. Atsižvelgiant į tai, kad sparčiai gausėjant FinTech įmonių, neišvengiamai atsiranda ir naujų iššūkių, nuošalyje neliks ir pinigų plovimo prevencijos bei kibernetinio saugumo temos. Daug dėmesio bus skiriama blokų grandinės technologijų (angl. blockchain) keliamiems iššūkiams bei plėtojimo patirtims aptarti.

Sulaukė pripažinimo

Į konferenciją šiemet atvyksta tokie FinTech rinkos lyderiai, kaip draudimo technologijų (InsurTech) žvaigždė italas Matteo Carbone; „nanopay Corporation“, į kurią vienas iš garsiausių Volstrito bankų „Goldman Sachs“ investavo daugiau kaip 10 mln. JAV dolerių, vadovas kanadietis Laurence Cooke; FinTech startuolio „Raisin“ įkūrėjas vokietis Tamaz Georgadze, pirmaujančios mobiliųjų kasos terminalų įmonės „SumUp“ Europoje viceprezidentas Alexander von Schirmeister.

Lietuva jau plačiai pripažįstama kaip viena patraukliausių šalių Europos Sąjungoje FinTech verslo startuoliams. Pagal išduotų elektroninių pinigų įstaigų licencijų skaičių Lietuva pernai nusileido tik Jungtinei Karalystei, kuri 2018 m. išdalijo 146 tokias licencijas. Šalyje veikiančių licencijuotų FinTech įmonių skaičius 2018 m., palyginti su 2017 m., paaugo net 69 proc. (nuo 87 iki 113). Tokią situaciją lėmė tai, kad Lietuvos reglamentavimo aplinka yra palanki startuolių klestėjimui – itin palankus įstatymų leidėjų ir reguliatoriaus požiūris apie naujas finansines technologijas. Lietuvos bankas pripažintas vienu pažangiausių reguliavimo institucijų ne tik ES, bet ir visame pasaulyje, o pagal investicinio patrauklumo reitingą (angl. Ease of Doing Business) 2019 m. Lietuva iš 190 valstybių užėmė vienuoliktą vietą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.