...

Kaip verslui sutaupyti mokesčius? Išmintingi patarimai

Verslas

2014.03.12

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: .

Kaip verslui sutaupyti mokesčius? Išmintingi patarimai

Vien mokesčių taupymas nėra geriausias būdas iš tiesų taupyti BFL/Tomo Urbelionio nuotr.

Į mokesčius negalime žiūrėti taip, kad rūpėtų tik kaip juos sumažinti. Tuomet galime nukirpti ką nors, ko tiesiog neįvertiname, įsitikinę finansų ir verslo analitikai bei konsultantai. Todėl atsakyti į visų įmonių vadovams rūpimą klausimą, kaip sutaupyti mokesčius, esą nėra taip paprasta.

Išmintingi moka mažiau

„Paprastai išmintingas žmogus mokesčių moka mažiau, nes žino, ko jam iš tiesų reikia, ieško būdų, kaip gauti tai, ko trūksta, už tą kainą, kurią gali mokėti“, –užtikrintai rėžė ilgamete darbo patirtimi patvirtintą taisyklę „Ceeffo Conlusting“ finansų ir verslo analitikė Gintautė Jonušienė (nuotr. dešinėje).

„Jeigu kalbame apie kompanijos valdymą, yra tas pats – kuo kompanija mažesnė, o vadovas išmintingesnis, tuo jis kūrybingesnis. O tai reiškia, kad jis neabejotinai ras būdų, kaip išlikti konkurencingoje aplinkoje ir kaip plėstis. Tam jis konsultuojasi su daugybe skirtingų specialistų, kontroliuoja, kas vyksta įmonėje ir aplink ją, planuoja. Kai kompanija išauga, atsiranda kitokių galimybių, o toks vadovas ieško ekspertų, kurie padėtų rasti geriausius valdymo sprendimus“, – pasakojo specialistė.

Pasak jos, kiek įmonė uždirbs, prikauso tik nuo efektyvaus laiko valdymo, darbo kokybės, parduodamos prekės ar paslaugos unikalumo ir veiklos organizavimo.

Vieno recepto nėra

„Būdai, kaip efektyviai sumažinti mokesčius, priklauso nuo įmonės vadovo požiūrio, prisiimtos asmeninės ir įmonės rizikos bei rezultatų išmatavimo politikos. Todėl vieną būdą taikyti visoms įmonėms būtų netikslinga“, – sakė finansų ir verslo analitikė. Pasak specialistės, norint ieškoti atsakymo, kaip mažiau mokėti mokesčių, reikia įvertinti įmonės situaciją, uždirbamą pinigų srautą ir neišnaudotas galimybes.

„Jei įmonė yra didelė ar vidutinė, siūloma atlikti veiklos analizę, kuri ir parodo sąsajas tarp savininko interesų, įmonės finansų, pelningumo ir darbuotojų efektyvumo atliekant kasdienes užduotis. Tai esminiai dalykai, vienijantys įmonę įvairiais aspektais, o kai tai galime suprasti, įsivertinti, tuomet ir randami geriausi mokesčių mokėjimo variantai, maksimalizuojamas įmonės rezultatas“, – patikslino specialistė.

„Jei įmonė yra nedidelė, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokia jos veikla, vadovų tikslai ir kaip galima juos pasiekti. Mokami mokesčiai yra tik dalis kompanijos išlaidų ir jiems kompensuoti galima rasti būdų, pavyzdžiui, struktūrinių fondų lėšos ar darbo biržos kompensacijos“, – pavyzdžius smulkiosioms įmonėms vardijo finansų ir verslo analitikė.

Pavyzdys iš specialistės praktikos: „Kreipėsi mažos įmonės savininkas, kuris moka daug mokesčių. Pamačius jo finansines ataskaitas buvo galima pasakyti, kad kažkas ne taip, nes jis dirba vien tik tam, kad galėtų sumokėti mokesčius. Kartu susėdome, peržiūrėjome ataskaitas, įmonės veiklos pobūdį, įvertinome tikslus ir radome būdus, kaip sutaupyti 48 000 Lt per metus. Suma nėra įspūdinga, tačiau jei pažiūrėsime iš tos įmonės perspektyvos, tai yra 6 mėnesių uždirbamos pajamos!“

Neįvertintas mokesčių taupymas – rizikingas

Pašnekovė pasakoja, kad ilgametė darbo patirtis rodo, jog vien mokesčių taupymas nėra geriausias būdas iš tiesų taupyti: „Taupant tik mokesčius galima prarasti daugiau, nei iš tikrųjų manome. Paprastai tai įvertiname tik finansiškai. Problema atsiranda tuomet, kai vadovas negali realiai matyti visos kompanijos veiklos ir sujungti nuostolio centrų su varikliuku, kuriančiu vertę kompanijai. Tuomet atsiranda veiklos organizavimo, finansų ir, žinoma, pelningo spragų.“

Pasak pašnekovės, kai kompanija turi tikslų, kryptį, kuria linkme vykdo veiklą rinkoje, žino savo sėkmės raktus, tuomet išsprendžiami ir mokesčių mokėjimo klausimai, t. y. nekyla problemų juos mokant arba randama nauja rinka, kur ir perkeliamas visas ar dalis verslo.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.