Kaip pelningai parduoti savo verslą?

Verslas

2014.07.28

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Kaip pelningai parduoti savo verslą?

Portalo „verslopaieskos.lt“ įkūrėjas pataria nuo pat pradžių tinkamai įvertinti savo verslo vertę ir tik tada jį pardavinėti. BFL/Tomo Urbelionio nuotr.

Verslo auginimas – tai nemenkas iššūkis. Tam, kad graži idėja virstų pelninga įmone, reikia įdėti velniškai daug darbo ir paaukoti marias laiko. Savaime suprantama, kad, nusprendus su savo verslu atsisveikinti ir pelningai jį parduoti, nesinori jo atiduoti bet kam ir už bet kiek. Savo šitiek laiko augintą įmonę kiekvienam norisi parduoti kuo palankesnėmis sąlygomis. Tačiau tai toli gražu ne visada būna paprasta. Surasti savo verslui gerą pirkėją – tikrai nelengvas uždavinys. Taigi kaip tai padaryti? Būtent to ir paklausėme internetinės verslo pardavimo platformos „verslopaieskos.lt“ įkūrėjo ir vadovo Tado Dabulskio.

Geriausia verslą pardavinėti specialiuose puslapiuose

Jeigu verslą kuriate bei plėtojate su mintimi, kad vėliau jį parduosite, labai svarbu nepražiopsoti akimirkos, kai galite tai padaryti gaudami patį didžiausią pelną. Portalo „verslopaieskos.lt“ įkūrėjas išskiria kelis pagrindinius rodiklius, bylojančius, kad verslas jau prisirpo ir yra pasirengęs būti parduotas. „Vienas pagrindinių kriterijų, rodančių, kad Lietuvoje lengviau parduosite savo verslą, yra tai, jog verslas neša bent minimalų pelną. Jeigu pelnas yra, tada galima galvoti ir apie verslo pardavimą. Jeigu verslas nepelningas, ko gero, Lietuvoje parduoti tokį verslą bus sunku. Jeigu verslu pradeda domėtis kiti, tai dar vienas ženklas, kad tavo verslas tikrai įdomus ir vertas dėmesio“, – teigia T. Dabulskis (nuotr.).

Patikimą pirkėją atskirti sunku. Dauguma pirkėjų domisi verslo pirkimu tik tam, kad išgautų visą rūpimą informacija, ir paskui galvoja: „Va, turiu viską ir darysiu tai nuo nulio pats.“

T. Dabulskis

Nusprendus parduoti savo verslą iškyla kita problema. Apie savo pasirengimą parduoti dar reikia kažkaip pranešti galimiems pirkėjams. Ekspertas tikina, kad tai toli gražu ne visada paprasta. Tiesą sakant, jo verslas kaip tik ir gimė pamačius šią problemą. „Su šiuo klausimu prieš kelerius metus teko susidurti ir man, kai pardavinėjau savo internetinę parduotuvę. Man pasirodė, jog lengviausias būdas parduoti internete – tai daryti specialiai tam skirtuose puslapiuose. Kadangi tuomet nieko rimto nebuvo, sugalvojau sukurti savo „verslopaieskos.lt“ puslapį, kuris būtų skirtas būtent žmonėms, norintiems ieškoti ir pirkti verslą. Jau po 6 mėnesių darbo projektas pasiekė gerų rezultatų. Todėl dabar daug žmonių, pasinaudoję šiuo puslapiu, greitai ir sėkmingai parduoda savo verslą“, – pasakoja jis.

Dažniausiai ieškoma internetinių verslų

T. Dabulskis sako, kad dabar potencialūs pirkėjai labiausiai dairosi perspektyvių internetinių verslų, elektroninių parduotuvių. Rinkoje populiarios ir įmonės, užsiimančios greitojo maisto verslu.

Žmonių, kurie turi pinigų ir yra pasirengę už juos įsigyti jūsų verslą, tikrai yra. Vis dėlto pirmo pasitaikiusio pirkėjo griebti nereikėtų. Pirmiausia reikėtų įsitikinti, ar potencialus pirkėjas tikrai domisi jūsų verslu, o ne tiesiog medžioja geras idėjas. „Patikimą pirkėją atskirti sunku. Dauguma pirkėjų domisi verslo pirkimu tik tam, kad išgautų visą rūpimą informacija, ir paskui galvoja: „Va, turiu viską ir darysiu tai nuo nulio pats.“ Tačiau, net jei ir turėsi visą reikiamą informaciją, be reikiamų įgūdžių tokio pat verslo sėkmingai nesukursi. Norint parduoti verslą siūlyčiau susidaryti standartinius atsakymus apie apyvartas, lankytojų srautus ir panašiai, nes šių dalykų paklaus kiekvienas rimtas pirkėjas“, – teigia „verslopaieskos.lt“ vadovas.

Ar įmanoma verslą parduoti ne tam žmogui? Kaip atskirti nepatikimą pirkėją? T. Dabulskis sako, jog su tokiais atvejais nėra susidūręs. Jis įsitikinęs, kad jeigu žmogus jau sugeba sukurti sėkmingai veikiantį verslą, tai jis sugebės jį ir parduoti. Tereikia viską daryti atidžiai.

Pirmą kartą parduodantiesiems verslą natūraliai trūksta žinių, kaip tai sėkmingai padaryti. Kaip būtų galima sušvelninti dėl nepatyrimo atsirandančias problemas? Portalo „verslopaieskos.lt“ įkūrėjas pataria nuo pat pradžių tinkamai įvertinti savo verslo vertę ir tik tada jį pardavinėti. Taip išvengsite galimų problemų. „Yra nemažai įmonių, kurios gali įvertinti parduodamą verslą. Tikrai galima kreiptis į jas, kad įvertintų jūsų verslą. Vis dėlto šiais laikais mažai kas tai daro. Iš pradžių pardavėjas nurodo didesnę kainą, o paskui ją vis mažina, jei neatsiranda pirkėjas“, – dažną klaidą įvardijo T. Dabulskis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.