...

Garsių finansų ekspertų patarimai, kuriuos turime prisiminti

Verslas

2013.01.24

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: , .

Garsių finansų ekspertų patarimai, kuriuos turime prisiminti

Visgi svarbiausias ir pats geriausias asmeninis finansų patarėjas bei ekspertas esame kiekvienas sau wallpapers.com nuotr.

Įvairaus plauko žinovų, specialistų, guru pasaulyje būta visais laikais. Tai, matyt, užkoduota žmogaus esybėje. Jis tiesiog privalo turėti objektą, į kurį galėtų nukreipti viltingą žvilgsnį ir tikėtis, kad netrukus įvyks praregėjimas. Laimė, yra žmonių, kurie iš tiesų apdovanoti neeiline įžvalga ar genialiu protu. Tačiau neretai jie pasimeta apsišaukėlių minioje. Pabandykime prisiminti tikruosius finansų ekspertus ir jų mintis, kurios galėtų verslininkams padėti geriau dirbti ir gyventi.

 

Robertas Kiyosakis (richdad.com)

Ketvirtos kartos Amerikos japonas 2011 m. buvo išrinktas populiariausiu finansų ekspertu pasaulyje. Tai atskleidė „Go Banking“ apklausa, kur jis surinko daugiau nei 41 proc. respondentų balsų.

Nors praėjo ne vieni metai, šis verslininkas, investuotojas, knygų autorius ir finansinių klausimų komentatorius vis dar turi ką pasakyti, o svarbiausia, kad juo tiki daug žmonių. Pavyzdžiui, socialiniame tinkle „Twitter“ jo atnaujinimų srautą užsiprenumeravo daugiau nei 500 000 internautų.

R. Kiyosakio finansų filosofijos stuburas – tikroji finansinė nepriklausomybė. Jis įsitikinęs, kad visos žmogaus ar verslo daromos investicijos turi didinti pasyvių pajamų kūrimo galimybę. Paprastai sakant, nebereikia nuolatos lenkti nugaros, o po kurio laiko apskritai galima pamiršti gyvenimą nuo išmokos iki išmokos.

Anot eksperto, šiais laikais akademinės žinios yra lygiai tiek pat reikšmingos kaip ir finansinis išprusimas, tačiau vienas iš šių dalykų mokyklose vis dar užmirštamas. Vienoje iš savo paskaitų jis yra pasakęs: „Mes einame į mokyklas, kad ten išmoktume sunkiai dirbti dėl pinigų. Iš tikrųjų pinigai turėtų sunkiai dirbti dėl mūsų.“

Tad R. Kiyosakio pamoka verslininkams – reikia dirbti ne daug ir sunkiai, o efektyviai ir protingai.

Verta pažiūrėti: http://www.youtube.com/watch?v=aOZVyQ3s8k0

Suze Orman (suzeorman.com)

Ši moteris taip pat gyvena JAV. Ten ir visame pasaulyje ji puikiai žinoma dėl parašytų knygų, pranešimų ir televizijos laidos „The Suze Orman Show“, kur dalijami patarimai finansų valdymo klausimais.

Nors dabar S. Orman yra populiari finansų ekspertė ir nesiskundžia pinigų stygiumi, taip buvo ne visada. Ji gimė ir augo neturtingoje šeimoje, o būdama 29-erių (1980 m.) dirbo padavėja ir gaudavo 400 JAV dolerių mėnesinį atlyginimą. Moteris net neturėjo aukštojo išsilavinimo, nes jai sunkiai sekėsi anglų kalbą (negalėdavo ištarti kai kurių raidžių).

Keli teisingi sprendimai ir truputis sėkmės padėjo jai baigti studijas ir įžengti į finansų pasaulį. Darbuodamasi jame Suze suprato daug dalykų, apie kuriuos dabar pasakoja kitiems. Jos teigimu, ilgą laiką JAV žmonės vieni kitų statusą įvardydavo pagal turimus daiktus, tačiau staiga tokia tvarka, laikyta amerikietiška svajone, sugriuvo. Ir tai yra gerai.

„Pirma žmonės, tada pinigai ir tik tuomet daiktai“, – sako finansų ekspertė S.Orman ir priduria, kad tikroji laisvė ateina tada, kai nustoji ieškoti atsakymo į klausimą „O kas jei?..“

Suze pamoka verslui – vertingiausias bet kokios veiklos išteklius yra žmogus. Tai į juos, o ne į daiktus reikia kreipti daugiausia dėmesio.

Verta pažiūrėti: http://www.youtube.com/watch?v=jvnQ0GswrBo

Warrenas Buffettas (biografija)

Jam 82-eji, todėl visai nekeista, kad jis neturi savo interneto svetainės ar tinklaraščio. Net garsiosios jo kompanijos „Berkshire Hathaway“ tinklalapis atrodo taip, tarsi dabar būtų tik pirmieji interneto gyvavimo metai.

Vis dėlto tai netrukdo W. Buffettui būti vienu turtingiausių ir sumaniausių verslininkų, investuotojų ir finansų ekspertų pasaulyje. Žurnalo „Forbes“ duomenimis, jis yra antras turtingiausias žmogus JAV. Tokie rezultatai ir ilgo gyvenimo patirtis tikrai verti dėmesio.

W. Buffettas sako, kad kiekvienas nepriklausomai nuo uždirbamų pinigų turėtų išlaidauti sumaniai ir saikingai. Be to, niekas kitas geriau nepasirūpins asmeniniais finansais nei pats žmogus ar verslas.

Anot verslininko, gyvenimas ir pinigų valdymas primena sniego kamuolio ridenimą. „Svarbiausia yra rasti šlapio sniego ir pakankamai aukštą šlaitą“, – tvirtina legendinis investuotojas.

Verta pažiūrėti: http://www.youtube.com/watch?v=__4d_SScl8c

 

Pats žmogus

Šiame straipsnyje pateikta tik kruopelytė finansinių patarimų ir nurodyti tik trys ekspertai, kuriais galima pasidomėti ir ko nors iš jų išmokti. Jų, tikriausiai žinote, yra gerokai daugiau. Visgi svarbiausias ir pats geriausias asmeninis finansų patarėjas bei ekspertas esame kiekvienas sau. Tik tada, kai stengiatės, ieškote sprendimų, suvokiate tobulėjimo ir žinių atnaujinimo reikšmę bei investuojate į save, galite būti tikri, kad jūsų finansiniai reikalai klostysis gerai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.