10 priežasčių, kodėl problemos verslininkui tampa neįveikiamos

Verslas

2013.09.26

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: , .

10 priežasčių, kodėl problemos verslininkui tampa neįveikiamos

10 priežasčių, kodėl problemos verslininkui tampa neįveikiamos bzn start fotomontažas

Kartais susiduriame su tokiomis problemomis, kurios užgriūva tarsi sunkus akmuo. Tada pasiekti rezultatai atrodo menki ir norisi viską mesti, o kartais nelieka kitos išeities, tik skelbti įmonės bankrotą. Kokios būna priežastys?

1. Pelno sumažėjimas sukelia apyvartos didinimo ir finansinių problemų. Jos pradedančiajam ir papildomų pinigų neturinčiam verslui dažnai tampa sunkiai išsprendžiamos. Verslininkas bando taikyti nuolaidas ir taip kelti pardavimą, tačiau nepamatuotos nuolaidos taip pat gali privesti prie bankroto.

2. Prastas grynųjų pinigų operacijų valdymas yra pagrindinė priežastis, dėl ko smulkieji verslininkai bankrutuoja. Šią priežastį lemia tokie veiksniai kaip nepakankama kreditų kontrolė, prasiskolinimas, netikslios vadovybės prognozės, prastas apskaitos valdymas, įskaitant vėlavimą išrašyti sąskaitas faktūras, nesugebėjimas planuoti nenumatytų išlaidų.

3. Kiekviena įmonė privalo turėti strateginį planą, kuris atitinka jos finansinius rodiklius. Tokio pobūdžio valdymo trūkumą lemia šie veiksniai: nesugebėjimas sukurti verslo plano ir suprasti rinkų, išlaidų bei pagrindinių savo klientų, reklamos pinigų eikvojimas, kreditorių laiko švaistymas, dėl asmeninių klaidų atsiradusios per didelės nuolaidos klientams.

4. Nepakankamas ir netinkamas finansavimas taip pat gali tapti neįveikiama problema jaunajam verslininkui. Netinkamas akcininko pinigų naudojimas arba akcininko ne laiku pervesti pinigai gali lemti tolesnes pinigų srauto problemas. Dėl ilgalaikio lėšų pereikvojimo skolos tik augs.

5. Bijantys išsišokti savininkai. Jie gali būti perfekcionistai, gobšūs, savarankiški teisieji, paranojikai, pasipiktinę ar jaučiantys nuolatinį nesaugumą. Tokie žmonės bet kokias darbuotojų iniciatyvas iš šalies atmuša su didžiuliu nepasitikėjimu ir toliau kartoja tas pačias klaidas.

6. Versle rizika būtina. Rizikos vengimas, užsispyrimas, konfliktų vengimas – šios priežastys gali būti verslui mirtinos.

7. Nepakankama produkto paklausa. Taip, ši priežastis nulems, kad jūsų prekės nepirks, o kainos negalėsite nuleisti žemiau savikainos. Teks paieškoti naujų rinkų ar įtikinti klientus rinkodaros priemonėmis. Žinoma, jei turite lėšų ir galimybių, kurios jaunam verslui dažnai pakiša koją.

8. Buvimas vidutinybe. Niekas taip nežlugdo verslo kaip vidutinės ir neišskirtinės asmenybės. Net jei iš pradžių turėjote savo išskirtinumą, bet laikui bėgant jį praradote, o konkurentai jus pralenkė, turite nuolat ieškoti būdų pabėgti iš komforto zonos ir tapti išskirtinis. Kitaip problemų atsiras daugiau, negu galėsite ir… iš nuobodulio norėsite spręsti.

9. Veiklos trūkumai ilgainiui taip pat sukuria neišsprendžiamų problemų. Galbūt per daug mokate už patalpų nuomą ir darbo medžiagas, o gal pernelyg pakėlėte atlyginimus? Jeigu neturite pakankamai atkaklumo derėtis, įmonė greitai gali tapti nekonkurencinga.

10. Destruktyvus vadovavimas tikrai nuves jus į aklavietę. Jis apima neplanavimą ar planų nesilaikymą, neatsakingumą, trumparegiškumą, standartų nesilaikymą ir kitus veiksnius.

Savaime suprantama, gali būti ir daugiau priežasčių, lemiančių verslo nuosmukį. Jos dažniausiai siejamos su netinkamu vadovavimu ir nemokėjimu elgtis su pinigais. Kad to išvengtumėte, turite imtis aktyvaus valdymo pozicijos ir situacijos kontrolės.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.