...

Turtingiausių verslininkų bruožai

Verslas

2013.03.29

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: , .

Turtingiausių verslininkų bruožai

Kokiais bruožais pasižymi 2013-aisiais publikuotame sąraše atsidūrę 10 turtingiausių pasaulio verslininkų? bzn start fotomontažas

Kasmet žurnalas „Forbes“ sudaro turtingiausių pasaulyje žmonių sąrašą. Pažvelkite, kokiais bruožais pasižymi 2013-aisiais publikuotame sąraše atsidūrę 10 turtingiausių pasaulio verslininkų.

Geranoriškumas. Turtingiausių žmonių sąrašo viršūnėje puikuojasi telekomunikacijų verslą turintis meksikietis Carlosas Slimas. Jis yra filantropas, geranoriškas žmogus, mielai remiatis mokslą, sportą, užsiimantis labdara. 2011-aisiais jis buvo daugiausia aukojantis žmogus pasaulyje. Ne kartą dėl savo valdymo stiliaus tautiečių buvo išrinktas metų vadovu. Jo turtas siekia 73 milijardus JAV dolerių.

Drąsa priimti sprendimus. Kompanijos „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas jau pirmaisiais studijų metais dėl karjeros metė studijas Harvarde. Jis turėjo viziją, kuria tikėjo, ir siekė ją nevaržomas įgyvendinti. Jis jau ne vienus metus yra tituluojamas vienu turtingiausių verslininkų pasaulyje. Jo turtas siekia 67 milijardus JAV dolerių.

Principingumas. Ispanas Amancio Ortega, drabužių kompanijos „Inditex“ (kuriai priklauso populiarusis prekių ženklas „Zara“) savininkas, buvo jauniausias vaikas šeimoje ir už save kovojo nuo mažumės. Dirbo su tėvu nuo 14 metų. Nevilki oficialių drabužių, nes jam tai nepatinka. Pats yra aktyvus savo produktų dizaino kūrėjas. Jo turtas siekia 57 milijardus JAV dolerių.

Taupumas. Nepaisant didžiulio sukaupto turto, Warrenas Buffetas yra taupus ir nešvaisto pinigų bet kam. Vis dėlto jis nėra panašus į Skrudžą Makdaką iš komiksų. Mielai ir dosniai aukoja labdarai, yra filantropas. Amerikiečio verslo magnato turtas siekia 53,5 milijardo JAV dolerių.

Tikėjimas tik savimi. Nuo pat vaikystės Amerikos verslo magnatas Larris Ellisonas išmoko tikėti tik savimi. Motina atsisakė būsimo kompanijos „Oracle Corporation“ vadovo, tad jį užaugino teta. L. Ellisonas netiki jokia religija ir sako, kad „tai tiesiog įdomios istorijos“. Jo turtas siekia 43 milijardus JAV dolerių.

Liberalumas. Verslininko Charleso Kocho požiūrį puikiai apibūdina liberalumo sąvoka. Jis pasisako už asmeninių laisvių, o ne už vyriausybės galios didinimą, tiki, kad pats žmogus, o ne išorės jėgos gali atnešti turtą. Akivaizdu, kad toks požiūris į gyvenimą jam tik padeda. Ch. Kocho turtas siekia 34 milijardus JAV dolerių.

Mokymasis iš sunkios patirties. Chemijos inžinierius, Amerikos turtuolis verslininkas Davidas Kochas (Charleso Kocho brolis ir kompanijos „Koch Industries“ bendraturtis) sirgo vėžiu. Jis išgijo ir paaukojo dideles sumas pinigų vėžio tyrimams, kad padėtų kitiems žmonėms išgyti. Jo turtas siekia 34 milijardus JAV dolerių.

Lankstumas. Honkongo verslo magnatas Li Ka-Chingas – pabėgėlis, mokytojo sūnus, karjerą pradėjęs dirbdamas pardavėju. Jis pasižymi tokiomis savybėmis kaip sąžiningumas ir gebėjimas prisitaikyti. Sunkiai dirbdamas, bet nepamiršdamas ir visada besivadovaudamas savo tvirtais moraliniais įsitikinimais, verslininkas sulaukė pelnytos sėkmės. Turtingiausio Azijos žmogaus turtas siekia 31 milijardą JAV dolerių.

Kantrus kopimas karjeros laiptais. Liliane Bettencourt tėvo įkurtoje kosmetikos kompanijoje „L’Oreal“ dirbo nuo 15 metų. Nors kompanija priklausė jos šeimai, karjerą joje pradėjo nuo paprasčiausio etikečių ant šampūnų buteliukų klijavimo darbo. Naujausiais duomenimis, „L’Oreal“ dalininkės turtas siekia 30 milijardų JAV dolerių.

Tikslingi sprendimai. Kompanijos „LVMH“, atstovaujančios tokiems prekių ženklams kaip „Luis Vuitton“, „Dior“, grupės vadovas Bernard‘as Arnault‘as priėmė sprendimus, kurie padėjo kompanijai sėkmingai išgyventi 1987 metų krizę. Jis tapo vienu pagrindinių kompanijos akcininkų, o vėliau ir jos vadovu. Prancūzo verslininko turtas siekia 29 milijardus JAV dolerių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.