...

Saugi darbo aplinka – laimingas darbuotojas: kaip tai užtikrinti?

Verslas

2022.10.20

Autorius: bzn start

Temos: .

Saugi darbo aplinka – laimingas darbuotojas: kaip tai užtikrinti?

Nuo nelaimingų atsitikimų nesame apsaugotas nė vienas, tačiau tikimybę jiems nutikti galima sumažinti. UAB „Alwark“ įmonė nuo šių metų turi naują pareigybę, kuri atsakinga už darbuotojų darbo saugą ir sveikatą atliekant naujos ir naudotos krovos, sandėliavimo, uostų, komunalinės technikos pardavimo, nuomos paslaugas, bei teikiant serviso paslaugas Baltijos šalyse.

„Darbuotojų saugos ir sveikatos specialistas ypatingą dėmesį skiria į saugų darbo atlikimą. Įmonėje yra nuolatos identifikuojami riziką keliantys veiksniai – jų šalinimui parenkamos tinkamiausios priemonės bei numatomos atitinkamos prevencinės priemonės“, – pasakoja „Alwark“ darbuotojų saugos ir sveikatos specialistė Lina Gabrijolienė.

Siekiant užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą, bendrovėje yra vertinama fizinė būklė, atliekami auditai, o jei aptinkami neatitikimai, jų pašalinimui nustatomi terminai ir paskiriami atsakingi asmenys neatitiktims šalinti.

„Nuolatinis vidinės kontrolės palaikymas – viena iš sudedamųjų darbo dalių mūsų įmonėje, leidžianti užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą“, – sako įmonės specialistė.

Saugi darbo kultūra – prioritetas

Darbuotojui įsidarbinus į naują darbovietę yra įprasta susipažinti ir pasirašyti darbuotojų saugos ir sveikatos bei gaisrinės saugos instruktažų žurnaluose. Tačiau darbuotojo parašas nesupažindina su darbų saugos reikalavimais.

Tuo tarpu „Alwark“ įgyvendinant darbuotojų instruktavimus, telkiasi atitinkamai parengtą vaizdinę medžiagą, o darbuotojų žinios vertinamos pasitelkiant testus. Taip pat su darbuotojais nuolat diskutuojamos įvairios situacijos ir ieškoma geriausių sprendimų būdų.

„Stengiamės kurti glaudžius santykius tarp darbuotojų ir atsakingų asmenų už darbuotojų saugą ir sveikatą. Mūsų darbuotojai dažnai atlieka paslaugas kitų įmonių teritorijose, todėl turime bendradarbiauti su verslo partnerių darbuotojais, stebime juos bei dalinamės informacija, jeigu yra matomi pažeidimai“, – apie „Alwark“ saugią darbo kultūrą pasakoja L. Gabrijolienė.

Ji džiaugiasi, kad įmonėje sukurta sąmoninga aplinka ir vadovaujamasi aukščiausiais etikos standartais, kad būtų užtikrinamas teigiamas poveikis saugiai aplinkai. Tik nuolatinis bendradarbiavimas su darbuotojais gali leisti pasiekti keliamus tikslus.

 Mokymai vyksta nuolat

Pastaraisiais dešimtmečiais pastebima, kad žmogiškieji ištekliai –  vieni sparčiausiai besikeičiančių  organizacijoje, todėl ir darbuotojų ugdymas tampa nepertraukiamu procesu. Siekiant, kad būtų dirbama saugiai ir efektyviai – labai svarbus kryptingas darbuotojų mokymas.

„Mūsų įmonėje darbuotojų mokymai pradedami nuo pirmos įdarbinimo dienos. Jie vyksta nuolat, ir yra nenutrūkstamas procesas: į mokymus įtraukiame naujus darbuotojus, keliame esamų darbuotojų kvalifikaciją, siekiame, kad mūsų darbuotojai galėtų nuolatos tobulėti. Mokymai labai stipriai sąveikauja su atliekamu darbu, todėl nuolat stebime, ar kolegos moka ir žino, kaip geriausiai ir saugiausiai atlikti savo darbą“, – teigia L. Gabrijolienė.

„Mūsų darbuotojams tenka apmokinti krautuvų ir vežimėlių vairuotojus. Ilgametę patirtį turintys „Alwark“ darbuotojai apmokindami klientų krautuvų ir vežimėlių vairuotojus iš darbinės praktinės pusės supažindina juos su galimomis darbinėmis rizikomis, darbo vietoje vyraujančiais pavojais. Taip pat įvertinę darbo aplinką bei galimą riziką pas mūsų klientus, įmonės vadovams ar atsakingiems asmenims pristatome saugos priemonių paketus pvz.: įspėjamieji šviesos sprendimai Linde Led juostelės, Linde Warning Lines, TruckSpot, taip pat Linde Safety Guard – inovatyvią sistemą, kuri užtikrina saugumą tarp krautuvo vairuotojo ir kitų eismo dalyvių. Šių sprendimų pagalba galime mažinti esamas rizikas, kylančias darbo metu,“– pasakoja serviso pardavimų vadybininkas Justas Verbliugevičius.

Pavyzdys – užsienio įmonės

Gabrijolienė pastebi, kad Lietuvoje vis daugėja tarptautinio kapitalo įmonių, kurios vadovaujasi itin griežtais darbuotojų saugos ir sveikatos standartais. Taip aukščiausi standartai yra perduodami ir mūsų šalies verslui.

„Užsienio kapitalo įmonių aukšti darbų saugos standartai įnešė nemažai permainų ir į mūsų įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos kultūrą. Mūsų darbuotojai mielai dalinasi savo gauta patirtimi pas mūsų verslo partnerius“ – sakė specialistė.

Ji sako, kad didėjant darbuotojų skaičiui didėja ir tikimybė susidurti su nelaimingais atsitikimais. Tad kiekviena įmonė ir „Alwark“ turi nuolatos vertinti situacijas ir vis daugiau investuoti į darbuotojų saugą ir sveikatą, siekiant užtikrinti saugią darbo aplinką darbuotojui. Kurdami saugią aplinką mažiname nelaimingų atsitikimų tikimybę.

„Mūsų įmonės prioritetas – saugi darbo aplinka, saugūs darbuotojai. Darbuotojai laimingesni, atviresni dirbdami saugioje darbo aplinkoje“, – patikina „Alwark“ darbuotojų saugos ir sveikatos specialistė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.