...

Padeda moterims kurti verslus

Verslas

2021.10.26

Autorius: Aušra Matulaitytė

Temos: , , , .

Padeda moterims kurti verslus

Mentores.lt įkūrėjos Asmeninio albumo nuotr.

Kuriant savo verslą, svarbu ne tik žinios ar sukaupta patirtis, gebėjimai, bet ir palaikymas, pasitikėjimas savimi. Verslių moterų daugėja, tačiau šis skaičius neprilygsta vyrams vadovams. Pastebima, kad dažnai žengti į verslo rinką moterims pritrūksta ne žinių, bet drąsos. 

Ingos Šilinskaitės ir Indrės Kudrevičės pažintis prasidėjo ugdomojo vadovavimo (angl. coaching) paslaugų centre. Taip dviem verslioms moterims gimė idėja sujungti jėgas ir įkurti „Mentores.lt“ paslaugas, padėti moterims savo hobius paversti verslais, sukuriant darbo vietą ne tik sau, bet ir kitiems. 

Konsultuoja moteris

Verslininkės sako, kad idėja konsultuoti moteris atėjo iš jų pačių patirties ir klaidų kuriant verslus, noro padėti, paskatinti, įrodyti, kad ir moterys gali būti verslios bei pasiekti norimų tikslų. 

„Moterims dažniau reikia palaikymo nei vyrams, galbūt jie labiau pasitiki savimi ir žengdami į verslą jaučiasi drąsiau. Moterys dažnai sako, kad pradedant savo verslą joms trūksta palaikymo“, – atkreipia dėmesį mentorė I. Šilinskaitė ir priduria, kad ji su kolege Indre visada pasiruošusios padėti. 

„Kai verslios moterys yra dar ir mamos, o mes su Inga taip pat esame mamos, mums lengviau suprasti moteris, kurios kurdamos verslą turi itin aiškiai žinoti prioritetus ir labai kruopščiai planuoti savo laiką. Jaučiame, kad sukaupėme daug patirties, kuria galime dalytis“, – sako I. Kudrevičė.

Mentorės I. Šilinskaitė ir I. Kudrevičė teigia, kad klientės, pradedančios kurti savo verslą, susiduria su panašiais sunkumais: „Mums ir pačioms savo verslų pradžioje teko susidurti su iššūkiais: kaip paskirstyti laiką verslui ir šeimai, kaip save pristatyti socialiniuose tinkluose ir kitur, kaip rasti klientų, kaip reklamuotis. Tai pagrindiniai klientėms kylantys klausimai.“ 

Parašė knygą 

I. Šilinskaitė ir I. Kudrevičė yra ne tik mentorės, bet ir knygos „Mano svajonių verslo užrašai“ bendraautorės. Knyga skirta moterims, norinčioms pradėti savo verslą ar jį jau turinčioms, tačiau norinčioms plėsti. Knygoje galima rasti ne tik verslo patarimų, motyvuojančių minčių, bet ir afirmacijų bei praktinių užduočių. 

„Tai bene vienintelė ir pirmoji knyga Lietuvoje, su kurios autorėmis bus galima bendrauti įvairiais kilusiais klausimais bei greitai sulaukti atsakymų, taip pat „Facebook“ grupėje bendrauti su kitomis moterimis, kurios įsigis šią knygą. Su bendramintėmis svajonių verslą kurti daug lengviau“, – atvirauja I. Kudrevičė. 

Į knygą moterys sudėjo viską, kas svarbiausia verslo pradžiai. „Pateikėme susistemintą, apibendrintą, mūsų vedamų konsultacijų bei verslumo mokymų metu patikrintą informaciją, tad dirbant su šia knyga galima sutaupyti laiko, kuris būtų skirtas naudingos informacijos paieškoms“, – bendrais darbo rezultatais džiaugiasi Inga. 

Moko keisti mąstymą

Paklaustos, kas svarbiausia kuriant savo verslą, mentorės atsako vienodai – motyvacija ir karštas troškimas. 

„Labai svarbu, kad klientės būtų motyvuotos ir ambicingos, norinčios tai daryti. Mes dirbame bendram tikslui, kad padėtume, patartume, paskatintume, palaikytume idėjomis, tačiau labai svarbus ir klienčių indėlis. Jos turi būti pasiryžusios imtis veiksmų“, – sako I. Šilinskaitė. 

Anot jos, moterims labai svarbi kitų nuomonė, tad dažnai klientės ateina su baimėmis, ką apie jas pagalvos supanti aplinka: draugai, kaimynai ar vaikų mokytojai. Dažnai nepasitikėjimas savimi lemia ir verslo pradžios atidėliojimą, nes moterims vis atrodo, kad jos dar nepakankamai žino, kad reikia dar įvairių mokymų, seminarų, nors sukaupta patirtis pradžiai yra pakankama. 

Dažnai nauja pradžia gąsdina, tačiau pirmąjį žingsnį lengviau žengti ne vienam, o turint palaikymo komandą. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.