...

Misija įmanoma: dirbti mažiau, atlikti daugiau!

Verslas

2012.12.03

Autorius: Juliana Miliut

Temos: , .

Misija įmanoma: dirbti mažiau, atlikti daugiau!

Apsukrus žmogus gali gudrauti ir praleisti mažiau laiko darbe atlikdamas daugiau, nei numatyta darbotvarkėje. flickr.com

„Kaip norėčiau, kad paroje būtų bent viena valanda daugiau“, – ne sykį yra atsidusę verslininkai. Nors mokslininkai teigia, kad laiko tėkmė žmogui nepavaldi, apsukrus verslo atstovas gali tai pergudrauti ir praleisdamas mažiau laiko darbe atlikti daugiau, nei numatyta darbotvarkėje. Net ir nebandant sužvejoti auksinės žuvelės, vadovaujantis dešimčia populiariausių laiko valdymo ir produktyvumo darbe specialistų patarimų, misija per trumpesnį laiką atlikti daugiau yra įmanoma!

Išmokite klaviatūros santrumpas

Kuo daugiau galėsite atlikti neatitraukdami pirštų nuo kompiuterio klaviatūros, tuo greičiau pavyks atlikti darbus. Išmokite visas įmanomas darbo kompiuteriu, sutrumpinimo komandas, ypač dažniausiai atliekamoms užduotims. Įsisavinę naujus įgūdžius pastebėsite, kiek daug laiko sutaupote.

Žinokite, į ką kreiptis

Kuo daugiau verslo pažinčių užmegsite naudodamiesi socialiniais tinklais ir dalyvaudami verslo renginiuose, tuo daugiau laiko sutaupysite norėdami rasti vienos ar kitos paslaugos teikėją, išskirtinių prekių gamintoją ar tiesiog tam tikros srities specialistą, kurio patarimo reikia čia ir dabar.

Filtruokite

Filtruokite, grupuokite ir rūšiuokite viską, ką galite. Nustatykite papildomus filtrus elektroniniame pašte, RSS skaityklėje ir kitur. Automatiškai filtruodami pagal savo poreikius nustatytą informaciją iš anksto sutaupysite daug laiko.

Išmokite perversti

Mokykitės skaityti paviršutiniškai, perbėgdami akimis tekstą atpažinti svarbiausius sakinius ir suvokti esmę įdėmiai neskaitydami kiekvieno žodžio. Šį įgūdį išlavinti puikiai padeda informacijos konspektavimo raštu būdas. Įgudę verslininkai taiko šiuos įgūdžius kasdien skaitydami marias el. laiškų ar pasiūlymų.

Imkitės genėjimo

Iki minimalaus skaičiaus sumažinkite duomenis, kuriuos turite apdoroti. Atsisakykite neaktualių naujienlaiškių, kurie plūsta į el. pašto dėžutę, nutraukite kontaktus socialiniuose tinkluose su asmenimis, kurie neteikia naudos, o tik blaško dėmesį nereikalinga informacija.

Atsipūskite

Nuskambės paradoksaliai, bet norėdami nuveikti daugiau turite ilsėtis, kitaip perdegsite ir rezultatas bus nulinis. Trumpos pertraukėlės darbo dienos metu ir savaitės atostogos kas pusę metų padės išlaikyti maksimalų darbo našumą.

Laikykitės klasikos

Nesivaikykite visų įmanomų biuro ir darbo organizavimo naujovių. Negaiškite laiko duomenų bazės išorinio vaizdo performavimui ar dokumentų aplankų, susegamų keliose vietuose, įsigijimui. Šios nereikšmingos smulkmenos niekaip nepaveiks jūsų darbo kokybės, tačiau atims brangų laiką.

Kontroliuokite kalendorių

Dar kartą įdėmiai peržvelkite visus į jūsų metų darbotvarkę įtrauktus įrašus apie konferencijas, seminarus ir kitus verslo renginius. Išbraukite iš sąrašo tuos, kurie jūsų verslui nėra naudingi, tuos, kuriuose jūsų pasirodymas nėra potencialiai pelningas. Numatytą laiką skirkite savo verslo plėtrai.

Susitelkite į vieną užduotį

Žmogus nori imtis vienu metu kelių užduočių, tačiau retai kada tai pavyksta, dar daugiau – bandant atsikąsti kelių pyragų vienu metu veltui švaistomos marios laiko. Nekovokite su gamta ir vienu metu susitelkite tik į vieną užduotį. Jau netrukus pastebėsite, kad atliekate tas pačias užduotis net 3 kartus greičiau nei anksčiau.

Veikite iš karto

Prisilietę prie vienos klausimo, tuoj pat nuspręskite, ką daryti. Perskaitę laišką, į kurį planuojate atsakyti vėliau, pažymėkite tai, o jeigu laiškas neaktualus, nedelsdami ištrinkite. Taikydami vieno prisilietimo taisyklę negaišite laiko grįždami prie jau kelis kartus apdorotos informacijos.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.