...

Lankstus darbo organizavimas ir rotacija – ne tik pandemijos metu

Verslas

2021.01.11

Autorius: Laura Kligytė - Panovienė

Temos: , .

Lankstus darbo organizavimas ir rotacija – ne tik pandemijos metu

Leono Garbačiausko nuotr.//

Rotacija – tokį darbo organizavimo principą 2020 metais tikriausiai turėjo išbandyti ne viena įmonė, siekianti sumažinti socialinių kontaktų skaičių ir užtikrinti saugumą. Panašu, jog tai tapo mūsų nauja realybe ir ateityje dėl teikiamos neabejotinos naudos bus pritaikoma kur kas dažniau.

Aušra BendikaitėSaugumas – ne vienintelė lankstaus darbo organizavimo teikiama nauda. Taikant įvairius šios organizacinės tvarkos variantus, darbuotojams galima suteikti daugiau lankstumo, be to, sutaupyti tiek biuro ploto, tiek nuomos kainos atžvilgiu.

Biuro vaidmuo keičiasi, lankstumas – svarbiausia

Remiantis pilnai aptarnaujamų biurų operatoriaus Workland patirtimi, nuo pirmosios COVID-19 bangos verslas iš tiesų pradėjo žvalgytis dar lankstesnių biuro sprendimų. Reaguodamas į tai, Workland paruošė sprendimus, palaikančius tiek darbą iš namų, tiek darbą biure, kai darbuotojus galima lengvai rotuoti darbo vietos atžvilgiu ir taip sutaupyti net iki 50 % biuro nuomos kaštų. Tam pritaria ir tarptautinės personalo atrankų įmonės „Ancor“ vadovė Baltijos šalims Aušra Bendikaitė. Jos teigimu, kai kurios kompanijos pamatė, kad gali mažinti biurus, nes užtenka mažiau darbo vietų – jose darbuotojai gali dirbti pakaitomis, skirtingomis dienomis. 

A. Bendikaitė papildo, kad biuras išlieka svarbia vieta, ypatingai naujiems darbuotojams, kol jie įsilieja į kolektyvą. Antra, dirbant namuose darbuotojams gali būti netgi sunkiau išlaikyti darbo – poilsio balansą: „Vienareikšmiško atsakymo, kur dirbti geriau – nėra. Mokslininkai atrado, kad tinkamiausiais yra „mix‘as“ – kai tris dienas dirbama biure, dvi – namuose ir daugelį tai tenkina. Net ir atrankų metu kandidatai dažnai teiraujasi, ar darbdavys suteikia galimybę bent kartais dirbti namuose.“ – teigia A. Bendikaitė.

Kaip vykdoma rotacija darbe?

Pilnai aptarnaujamų biurų konceptas lengvai tenkina tokius darbuotojų lūkesčius, kartu nuimdamas naštą nuo darbdavių pečių. Nors dar vis kyla klausimų ir abejonių, kaip taikyti rotaciją, atsakymas išties paprastas. Rotacija vykdoma padalinant komandą į kelias dalis, kurių kiekviena biure lankosi skirtingu metu, pavyzdžiui – kas savaitę. Tarkime – jūsį turite 10 žmonių komandą. Ją padalinate į dvi komandas po 5 asmenis. Tai reiškia, jog neprivalote nuomotis 10 darbo vietų biuro – jums pakanka 5 darbo vietų, kurias vieną savaitę naudos 5 jūsų darbuotojai, o kitą savaitę – dar 5. Ir tokių opcijų, tik su skirtingais skaičiais ir kitokia proporcija iš tiesų yra begalė.

Iki pandemijos darbas iš namų buvo kiek idealizuojamas, atrodė kaip graži darbdavio teikiama privilegija darbuotojui, o pilnai aptarnaujami biurų centrai buvo laikomi „prabangos“ dalyku. Tačiau šiandien matome, kad darbas iš namų nebėra toks nuostabus ir kaip greitai žmogus nuo to pavargsta, pasiilgsta kitų žmonių, gyvo ryšio, bendravimo, bendrumo jausmo. Taip pat pasikeitė požiūris į pilnai aprūpintus ir aptarnaujamus centrus – jie tampa racionaliu ir saugiu sprendimu – lankstumas iš tiesų reiškia mažiau rizikos, mažiau išlaidų, bet didesnį efektyvumą, produktyvumą ir darbuotojų pasitenkinimą. Net ir bene didžiausias šių laikų iššūkis „life-work balance“ yra daug lengviau įveikiamas lanksčiai planuojant darbo vietas.

Ekspertai

Laura Panovienė

Laura Panovienė

Workland valdomų centrų Lietuvoje vadovė / Workland Lietuva

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.