...

Laisvai samdomas darbuotojas irgi turi BOSŲ

Verslas

2013.05.27

Autorius: Povilas Korop

Temos: , .

Laisvai samdomas darbuotojas irgi turi BOSŲ

Laisvai samdomo darbuotojo nuostata turi būti kitokia: su džiaugsmu keliuosi ryte, nes galima nuveikti daug įdomių dalykų ir patobulėti, be to, užsidirbti pinigų flickr.com nuotr.

Laisvai samdomas darbas atrodo puiki alternatyva įprastai darbo formai, tačiau tikrai ne visi gali taip dirbti. Juk sunku prisiversti nuoširdžiai dirbti, kai nėra jokių viršininkų, niekas nestovi už peties ir neragina. Papasakosiu, kaip pats siūlyčiau spręsti šią problemą.

Vietoj vieno viršininko – daug

Sakydamas, kad laisvai samdomi darbuotojai neturi viršininko, šiek tiek pamelavau – iš tikrųjų nėra vieno direktoriaus ar vadovo, kuriam būtum tiesiogiai atskaitingas ir kuris moka algą. Būtent klientai ir yra jūsų vadovai. Tad nuomonė, kad pasirinkę tokį darbą dirbsite sau, yra ne visai teisinga – vis tiek kažkam dirbsite, tik kitokiomis sąlygomis: laisvai planuodami savo laiką ir pasirinkdami konkrečius darbus bei užsakovus.

Todėl reikia būti sąmoningam ir jausti atsakomybę, gal kartais ir didesnę negu įprastame darbe, kur asmeniniai rezultatai gali neturėti tokios didelės įtakos bendriems komandos rodikliams.

Pasirinkite įdomų darbą

Jei žmogus yra tikras savo srities specialistas, jis neieško darbo – jo ieško potencialūs klientai, o jis renkasi, su kuo ir už kiek dirbti. Pirmiausia siūlyčiau rinktis ne pagal piniginį faktorių, o pagal du dalykus: darbo pobūdį ir klientą, kuriam dirbsite. Abu šie veiksniai turi jus tenkinti, tada ir darbas taps malonumu, nebereikės savęs priverstinai motyvuoti.

Konfucijus yra pasakęs: susirask darbą, kurį mėgsti, ir nebeteks dirbti nė minutės gyvenime. Ši frazė kaip niekad tinka mano minčiai paremti – tikslas yra dirbti tai, kas įdomu, ir su žmogumi, su kuriuo dirbti būtų malonu.

Sekite savo darbo laiką

Internete yra labai daug įrankių, leidžiančių sekti darbo laiką. Pats naudoju toggl.com. Jo principas labai paprastas: kai pradedi darbą, įrašai jo aprašymą ir spaudi „Start“, o kai baigi užduotį, paspaudi „Stop“. Vėliau galima nagrinėti užimtumo statistiką, grafikus ir daryti išvadas, ar tikrai dirbama pakankamai ir produktyviai.

Taip pat reikia užsiimti laiko planavimu – optimalu, mano galva, sudaryti tris darbų sąrašus: šiandienos darbai, savaitės ar mėnesio darbai ir globalūs tikslai. Taip kasdien seksite savo progresą, taip pat nepaleisite iš akių savo vizijos.

Jei tenka prisiversti, gal toks darbas ne jums?

Pats darbas nėra malonumas, nes turime ką nors daryti, skirti savo jegų ir laiko dėl kito žmogaus tikslo. Vis dėlto laisvai samdomo darbuotojo nuostata turi būti kitokia: su džiaugsmu keliuosi ryte, nes galima nuveikti daug įdomių dalykų ir patobulėti, be to, užsidirbti pinigų.

Neturi būti žodžio „reikia“, labiau tinka „darom, nes įdomu“. Jeigu sunkiai įsivaizduojate, kad galėtumėte taip mąstyti, tada jums labiau tinka darbas konkrečiai kompanijai kontoroje. Ir tai nėra blogai – tiesiog skirtingi žmonės skirtingai mąsto ir turi savų įpročių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.