...

Kad verslas eitųsi kaip iš pypkės, o nuovargis išblėstų!

Verslas

2013.04.24

Autorius: bzn start

Temos: , .

Kad verslas eitųsi kaip iš pypkės, o nuovargis išblėstų!

Dažnai į prastą savijautą nekreipiame dėmesio, pasiteisindami laiko stoka BFL/Tomo Urbelionio nuotr.

Besiimdami veiklos verslininkai vis dažniau skundžiasi įvairiais negalavimais: nuovargiu, nemiga, galvos skausmu, prasta nuotaika, depresija, sutrikusiu virškinimu ir kitais simptomais. Pasak medikų, dažnai į prastą savijautą nekreipiame dėmesio, pasiteisindami laiko stoka, įtemptu gyvenimo ritmu, neleidžiančiu sirgti. O iš verslininko išgirstame: „Nėra laiko sirgti, laukia darbai, nauji projektai!“

Dažnai manome, kad savijauta galbūt pati pagerės arba dar blogiau – tikime, kad visi taip jaučiasi ir tai yra normalu po žiemos išsekus vitaminų atsargoms. Taip manyti yra klaidinga. Ir išvis kartais apie save pagalvoti yra tiesiog BŪTINA! Juk pinigų galime užsidirbti, tačiau sveikatos – ne.

Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentė, medicinos tyrimų laboratorijos „Antėja“ direktorė medicinai, gydytoja Dangira Babenskienė teigia, kad iš pirmo žvilgsnio paprasčiausias nuovargis gali būti lengvai įveikiamas, tačiau susirūpinti reikėtų. Net mažas dėmesys sau yra pažanga.

„Pavasarį organizmui dažnai trūksta vitaminų ir mineralų, todėl sutrikus medžiagų apykaitai ir skydliaukės funkcijai kenčia visas organizmas. Jaučiant pavasarinį nuovargį pirmiausia reikėtų pasitikrinti geležies ir mikroelementų bei vitamino D organizme atsargas, įvertinti skydliaukės funkciją, – pataria gydytoja D. Babenskienė. – Nors pavasarinio nuovargio simptomai panašūs, jo priežastys gali būti skirtingos.“

Kokie elementai padeda įveikti nuovargį?

Mikroelementai: magnis, kalcis, natris, kalis yra žmogaus organizmui gyvybiškai būtinos medžiagos. Norint išvengti organizmo išsekimo ir silpnumo, imuninės sistemos nusilpimo, kaulų ir raumenų struktūros pakitimo, širdies darbo sutrikimų, odos, nagų, plaukų struktūros pokyčių reikia nuolat stebėti ir žinoti mikroelementų kiekį kraujyje. Jeigu ko nors trūksta, organizmą būtina papildyti trūkstamais mikroelementais.

Vitaminas D reikalingas normaliai raumenų funkcijai, imuninės sistemos veiklai palaikyti, itin svarbus gerai dantų ir kaulų būklei. Vitamino D trūkumas siejamas su osteoporoze, arterine hipertenzija, širdies ligomis, vėžiu bei autoimuniniais susirgimais. Šio vitamino itin trūksta pavasarį po ilgos žiemos išsekus organizme buvusioms atsargoms, kadangi vitaminą D gamina mūsų oda veikiant saulės spinduliams.

Kokios gali būti nuovargio pasekmės?

Skydliaukės išskiriami hormonai turi įtakos visam organizmui. Sutrikus skydliaukės funkcijai ligos simptomai gali būti labai įvairūs. Tai svorio svyravimai, sutrikęs širdies darbas, nuotaikos svyravimai, nuovargis, sumažėjęs darbingumas, nemiga, prakaitavimas, sausa oda, lūžinėjantys nagai, plaukai ir įvairūs kiti simptomai, kurie klaidina gydytoją.

Mažakraujystė, arba anemija. Vienas pagrindinių anemijos požymių – protinis ir fizinis nuovargis: žmogus nevaldo emocijų, tampa dirglus, nepajėgia sportuoti, dirbti fizinio darbo, gali pasireikšti galvos svaigimas, kamuoja dusulys, sutrinka širdies darbas. Sausa kūno oda pleiskanoja, plaukai tampa trapūs ir sausi, lūžinėja nagai, įtrūksta lūpų kampučiai, dažnai nėra apetito, gali pasireikšti pykinimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas. Anemija savaime nepraeina, negydant greitai progresuoja ir gali sukelti pavojų gyvybei.

Tad linkime būti sveikiems ir visuomet rūpintis savimi, nes už jus niekas to nepadarys!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.