...

10 geriausių žmonių jūsų biure, kurie padeda išgyventi

Verslas

2012.10.22

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

10 geriausių žmonių jūsų biure, kurie padeda išgyventi

gerai komandai reikalingi skirtingi, papildantys vienas kitą, žiūrintys viena kryptimi flickr.com nuotr.

Išdrįskime pažvelgti tiesai į akis: darbas kartais įgrysta. Kiekvieną dieną jūs priversti keltis su pirmaisiais saulės spinduliais nepriklausomai nuo oro už lango, nusiteikti pozityviai ir praleisti aštuonias valandas su žmonėmis, su kuriais dažnai nenorėtumėte būti vienoje erdvėje nė minutės. Tačiau šiame kariniame poste visuomet atsiras žmonių, tokių kaip kolegė Gitana, kuri pavaišins namie keptais sausainiais, ar kolega Vytautas, kuris pralinksmins šmaikščiu anekdotu. Būtent šios akimirkos ir šie žmonės gali praskaidrinti nuotaiką ir padėti nugyventi dar vieną alinamą darbo dieną. Taigi iš arčiau pažvelkime į dešimt geriausių žmonių, supančių darbe.

Skelbimų lenta

Norite pasakyti, kad esate taip pasinėrę į kasdienius darbus, jog nežinote apie konferencijų salėje patiektus dieviško skonio saldainius ar kad ispanai laimėjo Europos futbolo čempionatą? Kiekviename biure yra žmogus, kuris paskalas ir naujienas skleidžia žaibiškai. Skelbimų lenta ironiškai vadinamas kolega taip pat praskaidrina jums dieną, apeliuodamas į jūsų socialinį gyvenimą. Šis asmuo padeda bent šiek tiek pailsinti smegenis – ypač prieš ar po kelias valandas trukusio susirinkimo – net ir kalbėdamas apie kačių intelektą ar kolegės iš Finansų departamento automobilį.

Populiarusis

Kaip jau tikriausiai girdėjote milijoną kartų, versle svarbiausia ne tai, ką žinote, bet ką pažįstate. Populiarusis pažįsta visus. Tai žmogus, kuris studijų metais tikriausiai daugiausia laiko praleido vakarėliuose besibučiuodamas su merginomis ir megzdamas pažintis. Kad ir kur nueitų, jis susidraugauja su visais, moka pradėti pokalbį su visiškai nepažįstamais žmonėmis. Populiarusis greičiausiai turi ką papasakoti apie kiekvieną jūsų naują klientą. Taigi kai norėsite siųsti komercinį pasiūlymą potencialiam klientui, prieš tai užsukite ir pasinaudokite šio kolegos sukauptomis žiniomis.

Ponas Kava

Šiuolaikinė civilizacija smarkiai veikiama dviejų juodos spalvos, aistraus kvapo riebių skysčių – naftos ir kavos. Kone kiekviename biure yra kavos aparatas, puikiai gydantis pagirias ir padedantis atsikratyti mieguistumo. Dažniau nei darbo vietoje prie jo mes sutiksime dar vieną itin šaunų kolegą – Poną Kavą. Jis visuomet paruoš puodelį kavos kolegai, kuris ką tik išgėrė paskutinį gurkšnį. Jis atskubės į pagalbą, kai aparatas ims ožiuotis ar virtuvėje baigsis cukrus. Ponas Kava verda ir neprašytas patiekia skaniausios kavos reikalingiausiu momentu.


Darbuotojas

Būkime sąžiningi sau: mes visi praleidžiame daug laiko darbe nedirbdami. Vieni naršo internete, kiti bendrauja socialiniuose tinkluose, treti susirašinėja trumposiomis žinutėmis, plepa telefonu ar netgi mezga. Net nesusimąstydami veltui eikvojame savo laiką ir jėgas neperspektyviems dalykams. Būtent tuomet verta prisiminti kolegą, kurį galima vadinti darbuotoju iš didžiosios D. Jis nebūtinai yra lyderis, tačiau visas užduotis stengiasi atlikti laiku ir nepriekaištingai, yra reiklus tiek sau, tiek kitiems, iš pietų grįžta nevėluodamas ir nesitraukia iš darbo vietos net kilus gaisrui kitame aukšte. Darbuotojo atsidavimas bei atkaklumas įkvepia ir priverčia bent retsykiais susimąstyti, liautis parazituoti ir grįžti prie darbų.

Sausainių Monstras

Tai tiesioginis saldėsių generatorius, kurio laikas ir gyvenimas, atrodytų, sudėliotas iš darbo ir kepimo. Bent kartą per kelias savaites į biurą jis atneša sausainių, tortą ar kitų kepinių ir noriai jais vaišina visus kolegas. Kartais argumentuodamas tuo, kad išsikepė per daug ir nesuvalgys, o kartais pašmaišktaudamas, jog nenori vienas sustambėti. Kad ir kaip ten būtų, Sausainių Monstras yra puikus žmogus, praskaidrinantis atmosferą darbovietėje ir pakeliantis cukraus kiekį kraujyje, o tai stimuliuoja laimės hormono gamybą.

IT Vaikinas

Dauguma padoraus dydžio biurų turi tam tikras įmones, gelbstinčias kilus techninių informacinių technologijų nesklandumų. Deja, dažnai prireikia kelių valandų, kad susisiektum su jais ir sulauktum pagalbos. Nusivylę atsidūstame dėl savo technologijų žinių stokos.

Jeigu dirbate mažesnėje bendrovėje, tikriausiai būsite priversti sugaišti nemažai laiko bandydami išspręsti savo problemas bendraudami su IT specialistu karštąja linija. Tuomet verta prisiminti kiekviename biure esantį IT Vaikiną. Šis asmuo tiesiogiai nedirba šioje srityje, tai gali būti administratorius, vadybininkas ar ekonomistas, puikiai išmanantis kompiuterijos kalbą ir pasiryžęs bet kada savo žinias bei įgūdžius pademonstruoti gelbėdamas kolegą.

Termostatas


Moksliškai įrodyta, kad jei paprašysite trijų žmonių biure atsakyti, ar patalpose yra per karšta arba per šalta, gausite tris skirtingus atsakymus. Niekas niekada nėra patenkintas oro temperatūra. Ši tema darbe nusileidžia tik diskusijoms, kaip praleidau praeitą vakarą ar naktį. Termostatas yra šaunuolis, supratantantis ir sugebantis nustatyti temperatūros reguliavimo derinius, kurie tinka daugumai biuro darbuotojų. Pagalvokime, kaip sunku būtų be žmogaus, kuris suvienija kolektyvą pasirūpindamas visiems priimtinomis darbo sąlygomis.

Patarėjas

Darbas biure gali gerokai atsiliepti jūsų kūnui, protui ir valiai gyventi šiame niūriame pasaulyje. Kartais neužtenka šiek tiek praskaidrinti nuotaikos. Reikia ištiso psichologinės terapijos seanso, kurio jūsų sveikatos draudimas nepadengia, tad tenka ieškoti pigios alternatyvos. Patarėjas yra toks biuro narys, kuris paprastai šiek tiek labiau patyręs (vyresnis ar dirbantis ilgiau už jus), kuris visada mielai išklauso skundžiantis dėl viršininko nuvertintų pastangų. Tai daugiau nei draugas, kuris palaikys sunkią akimirką, nes pats tai išgyveno įmonėje. Patarėjas gali pasiūlyti konkrečių patarimų, pamokyti, kaip sušvelninti smūgius, ir padėti išvengti klaidų ateityje.

Džokeris


Verslo pasaulyje, dažnai įklimpusiame politinio korektiškumo ir biurokratijos liūne, atrodytų, vietos humorui ir šypsenoms ne dėl komercinės sėkmės nėra. Džokeris yra biuro priešnuodis. Jis pasižymi subtiliu, šmaikščiu humoro jausmu ir niekada nieko neįžeidžia, po jo samprotavimų visi pralinksmėja, o atmosfera praskaidrėja. Džokeris – ne tik komikas, kuris verčia žmones juoktis. Tai gudrus derybininkas, siekiantis apsaugoti kolegas nuo įžeidimų, pažeminimo ar netgi atleidimo iš darbo.

Mokytojas


Jums reikia atlikti neįtikėtinai sudėtingą užduotį, su kuria niekada anksčiau nesusidūrėte? Nurimkite, viskas gerai, nes kiekviename biure yra kelių sričių specialistas, vadinamas Mokytoju.

Mokytojas paprastai yra gana ilgai įmonėje dirbantis asmuo, dalyvavęs kone visuose projektuose, todėl jūsų nauja užduotis jam lengvai įkandama. Tai žmogus, kuriam patinka mokyti. Jis mielai padeda kolegoms atlikti darbus ir dalijasi patirtimi, negailėdamas nei laiko, nei jėgų, be to, nereikalauja atlygio. Ko gero, svarbiausias Mokytojo bruožas – jis niekada apie savo pagalbą nepasakoja viršininkui.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.