...

10 būdų kaip palaikyti žvalumą?

Verslas

2014.01.27

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

10 būdų kaip palaikyti žvalumą?

Keletą kartų per dieną bent kelioms minutėms iškiškite nosį iš prikvėpuoto biuro ir giliai pakvėpuokite gryname ore BFL/ Gedimino Savickio

Mitas, kad puikus rytas garantuoja žvalią dieną, o produktyvumas yra vien atitinkamos nuotaikos pasekmė. Išskyriau 10 patarimų, kurie padės palaikyti žvalumą. Juos iš savo patirties pakomentavo „Impress Pages“ įkūrėjas Audrius Jankauskas.

1. Gerai išsimiegoti. Specialistai pataria miegoti 6–8 valandas. Tuo tarpu pašnekovas siūlo kiekvienam išsiaiškinti savo miego ritmą. Ideali situacija, kai nebereikia žadintuvo ir organizmas miega tiek, kiek jam reikia. Jeigu savaitės metu miegate mažiau, būtinai susigrąžinkite prarastą miegą savaitgalį. Pietų pogulis yra nuostabus dalykas, net ir darbo dienomis.

2. Sportuoti. Fizinis krūvis žvalina, nes organizmas pabunda ir pasisemia daugiau energijos. Verta pagalvoti apie treniruotes sporto klube, bėgimą ar komandinį sportą, pasirinkti tą sritį, kuri patraukliausia jums. „Jeigu dirbate fizinį darbą, siūlyčiau priešingai – pailsėti ir užsiimti protine veikla. Jeigu veikla labiau reikalauja protinių gebėjimų, sportas tikrai puikiai išvalo mintis. Man asmeniškai labiausiai padeda sporto šakos, kurios kelia šiek tiek azarto: krepšinis, stalo tenisas. Dieną labai padeda trumpi pratimai, pavyzdžiui, aš tris kartus per dieną padarau po 20 atsispaudimų. Pratimas turi būti nei per lengvas, nei per sudėtingas. Tiksliai tiek, kad išjudintų, bet nenuvargintų, ir turi trukti ne ilgiau nei 7 minutes.“, – patarė Audrius.

3. Peržiūrėkite mitybą. Tam pritaria ir A. Jankauskas: „Svarbiausia susireguliuoti mitybą. Kuo įvairesnio, šviežesnio maisto, tuo geriau. Kartais tikrai sunku tai padaryti. Tam reikia išsiugdyti įpročius tiek apsiperkant, tiek ieškant laiko ramiai papietauti (aktualu tiems, kuriems trūksta laiko ir yra užsivertę darbais).“

4. Kvėpuoti grynu oru. Jei juntate nuovargį, silpnumą, neretai tam reikšmės turi oro temperatūra ir jo grynumas. Žvalumo įgauti padėtų trumpas pasivaikščiojimas. Geriausia – netoli esančiame miškelyje ar parke, kur yra medžių, kitų orą filtruojančių augalų.
 „Keletą kartų per dieną bent kelioms minutėms iškiškite nosį iš prikvėpuoto biuro ir giliai pakvėpuokite gryname ore. Praventiliuokite plaučius giliais ir ramiais įkvėpimais, iškvėpimais. Kartu pasidžiaukite gamta.“, – sako „Impress Pages“ įkūrėjas.

5. Nustatyti tinkamą darbo valandų skaičių. Tai, kad įprastai darbo diena trunka 8 valandas, nereiškia, kad kiekvienas žmogus gali tiek dirbti. Vienas gali žvaliai dirbti mažiau, kitas – gerokai ilgiau. Pasak pašnekovo, svarbiausia yra atliktas darbas ir pasiektas rezultatas. Be to, vieni aktyviai gali dirbti anksti ryte, kiti vėlai vakare. Tad ir dienos režimas gal stipriai veikti žmonių produktyvumą.

6. Šnektelėti su kolegomis. Pertraukėlė, per kurią pabendrausite, pajuokausite kartu su kolegomis darbe, padės palaikyti žvalią nuotaiką.
 „Tyrimais įrodyta, kad darbuotojai, kurie daugiau laiko skiria pokalbiams su kolegomis, yra daug laimingesni ir produktyvesni darbe. Tik tai neturi tapti alternatyva darbui.“, – pastebėjo Audrius.

7. Suvalgyti šokolado. Šokolade esančios medžiagos suteiks teigiamos energijos, pozityvumo ir proto žvalumo.
 Tuo tarpu Audrius pasidalino savo patirtimi: „Dar geresnis yra pudingas: pusė avokado, 4 datulės, 4 šaukšteliai tikros kakavos ir sumalama iki vientisos masės. O jeigu valgyti šokoladą, tai tik juodąjį. Visa kita – tik apetito ar vidinio smaližiaus patenkinimas, bet naudos mažai, jos visai nėra, o kartais situacija tik pablogėja.“

8. Juoktis. Juokas labai prablaško, pakelia nuotaiką ir žvalumą. Jeigu norite pražvalėti, paskaitykite anekdotus, dalykitės humoro perlais su kolegomis ir tiesiog nuoširdžiai pasijuokite.
 „Svarbiausia nuoširdus juokas. Jeigu jau pavyksta tikrai nuoširdžiai iš ko nors pasijuokti, nevaržykite savęs. Tegul kiti jūsų ir nesupranta.“, – nedvejodamas pritarė ir pašnekovas.

9. Pasilepinti. Kiekvieną motyvuoja skirtingi dalykai. Pagalvokite, kokia veikla, daiktas, susitikimas Jums suteiktų malonumą ir atgaivintų organizmą. Pasimėgaukite tuo.
 Pasak Audriaus, tai gali būti bokalas alaus su kolegomis po darbo, taurė vyno per pietus. Brangūs, bet labai mėgstami saldainiai ar koks delikatesas. Išmėginkite vandens procedūras, baseiną ar masažą. Susitikimas (kad ir pietums) su senu pažįstamu. Viskas visai šalia ir tikrai prieinama tuo pasimėgauti bent kartą per mėnesį. Pabandykite visko po truputį.

10. Neskubėkite kibti į darbus po pietų. Ypač aktualu yra prabudimas po pietų. Pavalgę būname apsunkę, labai sunku vėl įsivažiuoti į kasdienius darbus. Vienas iš patarimų – skirkite 15 minučių iškart po pietų susikoncentravimui. Atsitraukite nuo kompiuterio, raskite ramią vietą (pvz., konferencijų salę) ir apmąstykite, ką turite nuveikti per likusią dienos dalį. Tai tarsi profesinė meditacija.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.