Individuali veikla
2020.01.16
Sveiki, vykdau individualią veiklą – prekiauju drabužiais internetu. Turiu patalpas – nedidelį biurą. Ar galiu įsileisti klientą pasimatuoti drabužio? Kaip paimti pinigus? Ar užtenka išrašyti sąskaitą faktūrą ir paimti pinigėlius?
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Robertas Naruševičius
Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „Constat”
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „Constat”
Publikavimo data: 2020-05-05 13:27
Pirma, Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 47 straipsnio 1 dalies 1 punkte pažymėta, kad statinių naudotojai privalo naudoti statinį (jo patalpas) pagal...
Publikavimo data: 2020-05-05 13:27
Pirma, Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 47 straipsnio 1 dalies 1 punkte pažymėta, kad statinių naudotojai privalo naudoti statinį (jo patalpas) pagal paskirtį, išskyrus Vyriausybės nustatytus atvejus ir tvarką. Vyriausybės nustatytos išimtys nurodytos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. spalio 12 d. nutarimu Nr. 1178 patvirtintame Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos apraše. Taigi, paklausime patikslinus patalpų, kuriose bus vykdoma veikla, paskirtį, būtų galima sukonkretinti atsakymą. Antra, gyventojas, besiverčiantis individualia veikla (išskyrus notarus, antstolius ir advokatus), privalo naudoti tokius apskaitos dokumentus: 1. sąskaitą faktūrą; 2. PVM sąskaitą faktūrą (jei yra PVM mokėtojas); 3. kasos aparato kvitą (kai veiklos pajamoms apskaityti naudojamas kasos aparatas); 4. kitus apskaitos dokumentus (mokėjimo pavedimus, pinigų priėmimo kvitus ir pan.). Pardavus prekę ar suteikus paslaugą kiekvienam pirkėjui privaloma išrašyti ir išduoti sąskaitą faktūrą arba PVM sąskaitą faktūrą (kai individualią veiklą vykdantis gyventojas yra PVM mokėtojas) arba kasos aparato kvitą, kai veiklos pajamoms apskaityti naudojamas kasos aparatas. Kai paslaugos suteikimo ar prekės pardavimo momentas nesutampa su apmokėjimo momentu (arba iš anksto gavus avansą), suteikus paslaugą ar pardavus prekę išrašoma sąskaita faktūra ar PVM sąskaita faktūra, o atsiskaičius vėliau (ar gavus avansą) grynaisiais pinigais, pinigų gavimo momentu, išrašomas pinigų priėmimo kvitas. Atsiskaitant bankiniu pavedimu pinigų priėmimo kvitas nerašomas. Apibendrinus, pardavus prekę (suteikus paslaugą), visais atvejais būtina išrašyti sąskaitą-faktūrą (arba PVM sąskaitą-faktūra, jei esate PVM mokėtojas). Jei atsiskaitoma pavedimu: gavus pinigus joks dokumentas neišrašomas (sąskaitoje faktūroje pažymima, kad atsiskaityta pavedimu per banką). Jei atsiskaitoma grynaisiais: pinigų gavimo momentu 2019-01-12 išrašomas Pinigų priėmimo kvitas (VMI prie FM viršininko 2019-05-14 įsakymas Nr. VA-39 „Dėl Pinigų priėmimo ir pinigų išmokėjimo kvitų naudojimo, išrašymo ir apskaitos taisyklių ir Bilietų naudojimo ir apskaitos taisyklių patvirtinimo").