...

Ar „blockchain“ technologija padėtų efektyviau dirbti?

Žinių bazė

2019.12.19

Turime didelę logistikos grupę, teikiame vežėjų paslaugas. Kaip „blockchain“ technologija padėtų dirbti efektyviau ir užtikrinti saugumą? Kas dar spręstųsi ir kaip? Norisi žinoti pritaikymo galimybes, išlaidas ir tikėtiną rezultatą, kuris padėtų įmonei sutaupyti galutiniame variante.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Lukas Kairys

„Blockchain“ technologijos konsultantas / Voluto

Publikavimo data: 2020-01-14 14:48

Prekių gabenimas iš taško A į tašką B yra sudėtingas procesas. Pažvelkime į batų, kaip krovinių, judėjimą iš Kinijos į...

Publikavimo data: 2020-01-14 14:48

Prekių gabenimas iš taško A į tašką B yra sudėtingas procesas. Pažvelkime į batų, kaip krovinių, judėjimą iš Kinijos į Lietuvą. Nors ir skamba paprastai, procesas yra gana sudėtingas (tą jūs neabejoju, kad žinote). Visame procese naudojama daug popierinių dokumentų, susirašinėjimų, bereikalingų kopijų. Pagrindinė problema yra tai, kad kiekvienoje įmonėje šiuo metu viskas kaupiama uždarose duomenų bazėse / savose vidinėse sistemose. Kiekvienam prekės pervežimui yra reikalingas abiejų šalių, muitinės ir logistikos įmonės, ekspeditorių, laivybos kompanijos ir kitų trečiųjų šalių rankinis įvedimas dažnai rankiniu būdu. Kiekviename žingsnyje sugeneruojamas ir perduodamas didžiulis kiekis dokumentų. Todėl esant nenumatytoms aplinkybėms, tokioms kaip: krovinio praradimas, pavėluotas pristatymas ar kiti ginčai, sunku turėti vieną tiesos šaltinį, kuris leistų visiškai automatizuotą problemų sprendimo procesą. Kita problema, jog yra sudėtinga įrodyti prekės autentiškumą. Kada ir iš kur ji keliavo. Šioje vietoje galutinis vartotojas vėlgi pasitiki įmone, kuri parduoda prekę. Blockchain technologija yra pasitelkiama siekiant sukurti decentralizuotą duomenų šaltinį visame procese. Atliekant tai, nėra nei vieno subjekto, kontroliuojančio visus duomenis, nei vieno centrinio taško. „Blockchain“ pateikia pilną nekoreguojamą veiksmų žurnalą, laiko žymes ir patvirtinimus tiesiai į bendrą duomenų bazę, kurią turi visos suinteresuotos šalys. Kalbant apie verslą ir pritaikymą Blockchain praktikoje, yra keletas variantų (jų yra ir daugiau): 1. kurti savo Blockchain tinklą ir kviesti prie jo jungtis kitiems partneriams (sudėtinga, ir reikia būti didele kompanija, kuri turėtų galios kviesti prisijungti). 2. prisijungti prie esamo sukurto tinklo, kur jau yra jūsų partneriai ar klientai. 3. prisijungti prie Blockchain tinklo ir saugoti tik tam tikrus duomenis apie jūsų pačių įvykdytus veiksmus ir taip didinti skaidrumą prieš klientą. Keletas gerų pavyzdžių: https://www.tradelens.com (Maersk projektas), https://www.provenance.org (blockchain sprendimas skirtas saugoti prekės istoriją). Šiame etape pamatuoti galimą naudą yra sudėtinga, tad dažnu atveju kompanijos startuoja su pilotiniu projektu investuodamos sąlyginai nedidelę pinigų sumą, tam jog pasitikrinti ar idėja veikia ir kokie galimi kaštai, naudos.

Ekspertai

Lukas Kairys

Lukas Kairys

„Blockchain“ technologijos konsultantas / Voluto

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.