Kaip verčiantis dėvėtų drabužių prekyba internetu pagal individualios veiklos pažymą skaičiuoti pelną/nuostolį?
2012.10.18
Rūbus pirksime kilogramais ir juos pardavinesime vienetais.
Pavyzdys: Perkame 100 kg rūbų ir už juos sumokame 5000Lt iš šių rūbų 30kg yra netinkami prekybai. Tada iki finansinių metų pabaigos iš tų rūbų mes parduodame kažkiek vienetų ir gauname 2000 Lt pajamų, bet kitais metais likusiais rūbais mes taip pat prekiausime ir dar papildysime asortimentą. Kokį mokestį pelno mes turėtume sumokėti valstybei kai investuojame daugiau nei uždirbame, bet vis dar turime likvidų sandėlį?
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Algis Teišerskis
Partneris / Mokesčiai praktikams
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Partneris / Mokesčiai praktikams
Publikavimo data: 2012-10-18 08:32
Pelnas gaunamas iš veiklos pajamų atėmus išlaidas (sąnaudas). Jūsų atveju sąnaudos galėtų būti: interneto svetainės palaikymas, nuomos, telefono pokalbių, prekių...
Publikavimo data: 2012-10-18 08:32
Pelnas gaunamas iš veiklos pajamų atėmus išlaidas (sąnaudas). Jūsų atveju sąnaudos galėtų būti: interneto svetainės palaikymas, nuomos, telefono pokalbių, prekių atvežimo/pristatymo sąnaudos, pakavimo medžiagos ir pan., o taip pat ir drabužių savikaina. Pelno skaičiavimas priklauso nuo to ar pasirinkote pinigų ar kaupimo apskaitos principą.
Pinigų apskaitos principas – paprastesnis – už kokią sumą drabužių pirkote – visa suma bus Jūsų sąnaudos.
Taikant kaupimo principą reikėtų skaičiuoti tik parduotų drabužių savikainą. Parduotų drabužių savikainą galite apskaičiuoti keliais būdais. Pavyzdžiui, jei perkate visuomet tik kilogramais, periodiškai (pavyzdžiui kas ketvirtį, o, svarbiausia metų gale) atlikite inventorizaciją t.y. pasverkite kiek drabužių liko. Tuomet iš pirktų drabužių atimkite kiek liko ir sužinosite kiek kilogramų pardavėte. Parduotų drabužių savikaina ir bus Jūsų sąnaudos. Kitas būdas – nupirkus drabužius kilogramais, perskaičiuokite juos vienetais ir užsipajamuokite vienetais. Tuomet kiekvieną mėnesį žinosite kiek vienetų parduodate ir kiek Jų liko. Drabužiai, kurie lieka Jūsų sandėlyje nėra Jūsų sąnaudos.