Kaip atidaryti sportinių šokių klubą Lietuvoje Latvijos piliečiui?
2013.05.21
Ką reikėtų žinoti, kaip reguliuojama ši veikla ir kokią teisinę formą pasirinkti?
Temos: Teisė.
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Gintautas Bartkus
Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal
Publikavimo data: 2013-05-21 14:27
Atsižvelgiant į Jūsų nurodomą veiklą, pažymėtina, kad sportinių šokių klubo veikla galėtų būti vykdoma tiek pagal verslo liudijimą, tiek pagal...
Publikavimo data: 2013-05-21 14:27
Atsižvelgiant į Jūsų nurodomą veiklą, pažymėtina, kad sportinių šokių klubo veikla galėtų būti vykdoma tiek pagal verslo liudijimą, tiek pagal individualios veiklos pažymą, tiek įsteigiant mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę. Vertinant, kurį iš nurodytų būdų pasirinkti veiklai vykdyti, reikėtų atkreipti dėmesį į veiklos pradžios kaštus, įregistravimo paprastumą, be to į tai, ar veiklą vykdysite vienas ar su kitais asmenimis, taip pat į tai, ar norite veiklą vykdyti individualiai ar įsteigiant juridinį asmenį.
Pažymėtina, kad pagal verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisykles, verslo liudijimas gali būti išduodamas suaugusių kvalifikacijos tobulinimo veiklai ir vaikų ir jaunimo papildomo mokymo veiklai. Nuo 2012 m. sausio 1 d. šios veiklos buvo apjungtos į vieną veiklos rūšį. Taigi įsigijus naują verslo liudijimą ,,Kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla (x)“ mokymo paslaugas galima teikti ir vaikams, ir suaugusiems arba šeimai. Pagal šį verslo liudijimą vykdoma veikla priskiriama kultūriniam švietimui pagal EVRK 85.52 klasę. Į šią klasę įeina dailės, vaidybos ir muzikos mokymas (taip pat ir šokių mokymas bei šokių studijos veikla). Mokymo įstaigos, teikiančios šias švietimo paslaugas gali būti vadinamos mokyklomis, studijomis, klasėmis ir pan. Jos atlieka formaliai organizuotą mokymą, daugiausia skirtą pomėgiams lavinti, pramoginiams ar tobulinimosi tikslams, bet nesuteikiantį profesinio diplomo, bakalauro ar aukštojo mokslo laipsnio.
Jokių specialių leidimų verstis šia veikla Jums nereikėtų, nes tai nelicencijuojama veikla. Atkreiptinas dėmesys, kad papildomi reikalavimai gali būti susiję su patalpomis, kuriose vykdysite veiklą. Šiuo atveju reikėtų kreiptis į Visuomenės sveikatos centrą tam, jog būtų išduotas higienos pasas, kadangi būtina užtikrinti higienos reikalavimus vykdant minėtą veiklą. Išsiimant higienos pasą taip pat bus nustatoma ar reikalinga keisti gyvenamųjų patalpų paskirtį.
Pažymėtina, kad įsigyti verslo liudijimą gali tiek nuolatiniai Lietuvos gyventojai, tiek nenuolatiniai Lietuvos gyventojai, taip pat ir užsieniečiai. Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklėse nurodoma, kad verslo liudijimai užsieniečiams, kurie turi leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Bendrijoje ar leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, išduotą pagal Lietuvos Respublikos įstatymą „Dėl užsieniečių teisinės padėties“, išduodami taisyklėse nurodytam laikotarpiui, bet ne ilgiau, negu galioja turimas leidimas gyventi. Taigi numatomas papildomas kriterijus užsieniečiui gauti verslo liudijimą, t. y. jis turi turėti leidimą gyventi Lietuvoje.