Norėčiau pradėti prekiauti užkandžių, šaltų gėrimų ir kavos automatais. Kaip?
2013.11.04
Kokie reikalingi dokumentai ir ar būtina steigti įmonę, ar užtektu verslo liudijimo? Aparatūra pirkčiau Lietuvoje prekiaujančiomis įmonėmis kurios prekiauja minėta aparatūra. Esu dirbantis valdiškoje įstaigoje. Noriu investuoti pinigus ir pradėti savo verslą. Kokie reikalingi kursai ar sertifikatai? Kaip apskaičiuojamas pelno mokestis?
Temos: Mokesčiai, Pardavimai.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Darius Paulikas
Advokato padėjėjas / Advokatų kontora Drakšas, Mekionis ir partneriai
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokato padėjėjas / Advokatų kontora Drakšas, Mekionis ir partneriai
Publikavimo data: 2013-11-04 19:39
Tam, kad galėtumėte investuoti pinigus ir pradėti savo verslą, Lietuvos Respublikos įstatymai nenumato reikalavimo baigti jokių specialių kursų ar įgyti...
Publikavimo data: 2013-11-04 19:39
Tam, kad galėtumėte investuoti pinigus ir pradėti savo verslą, Lietuvos Respublikos įstatymai nenumato reikalavimo baigti jokių specialių kursų ar įgyti sertifikatus. Nusprendus darbą valstybės įmonėje iškeisti į nuosavą verslą, pirmasis žingsnis būtų apsispręsti dėl verslo formos pasirinkimo. Dėja, Jūsų minėta veikla pagal verslo liudijimą užsiimti negalėtumėte, nes ji nėra įrašyta į veiklų, kuriomis galima verstis turint verslo liudijimą, sąrašą. Šiuo atveju turėtumėte pasirinkti kitokią ūkinės veiklos formą, t.y įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą arba įsteigti įmonę. Apsisprendžiant dėl ūkinės veiklos formos pasirinkimo, yra svarbu atsižvelgti į versle galinčią kilti riziką, veiklos apimtį, papildomos darbo jėgos poreikį, potencialių partnerių pritraukimą ir pan.
Jeigu verslo ketinate imtis vienas, ateityje neplanuojate priimti naujų partnerių, o verslo vystymui pakanka Jūsų investicijų, paprasčiausia būtų vykdyti individualią veiklą pagal pažymą arba įsteigti individualią įmonę. Tačiau atkreiptinas dėmesys į tai, jog asmenys, vykdydami veiklą per individualią įmonę ar išsiėmę individualios veiklos pažymėjimą už veiklos vykdymo metu atsiradusias prievoles atsako ir savo asmeniniu turtu. Esant poreikiui kuo labiau apriboti galinčią kilti riziką, siūlyčiau vietoj individualios veiklos vykdymo steigti mažąją bendriją, kadangi tai yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo, ir šiuo atveju nerizikuojate daugiau, nei investuojate. Mažoji bendrija yra palanki juridinio asmens forma asmenims siekiantiems vystytį smulkų verslą. Jos, kaip ir individualios įmonės, steigimui nėra taikomi minimalaus įstatinio kapitalo reikalavimai, o jos nariai gali dirbti nesudarydami darbo sutarties. Taip pat veiklos vykdymo metu gaunamą pelną mažosios bendrijos nariai gali išsimokėti supaprastintu būdu. Palyginimui – minimalus uždarosios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas yra 10 000 Lt, o pelną galima išsimokėti dividendų pavidalu.
Jeigu atsitiktų taip, kad prekiaujant užkandžių, šaltų gėrimų ir kavos automatais, norėtumėte pardavinėti ir tuos pačius užkandžius, gėrmus ar kavą, turėtumėte pasirūpinti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimu. Šį dokumentą Jums gali išduoti Jūsų teritorijoje esanti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Reikalingų pateikti dokumentų sąrašą šiam pažymėjimui gauti galite rasti čia.