Prekyba personalizuotomis prekėmis (angl. merch) individualios veiklos pagrindu
2022.12.05
Planuoju registruoti individualią veiklą ir internetinėje parduotuvėje prekiauti prekėmis su savo prekės ženklu (personalizuota atributika). Tai apima drabužius, aksesuarus, bižuterinius gaminius ir pan. Kai kurių prekių gamyba užsiims tretieji asmenys (pvz. spaustuvė), kai kurias gaminsiu pats (pvz. bižuteriją).
1. Kokį individualios veiklos kodą man reikėtų pasirinkti?
2. Kaip žurnale turėčiau įforminti prekes, kurias gamins tretieji asmenys (pvz. spaustuvė)?
Temos: Teisė, Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Linas Marcišauskas
Filmuoju ir mokau kurti turinį / Turinioakademija.lt
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Filmuoju ir mokau kurti turinį / Turinioakademija.lt
Publikavimo data: 2023-09-04 10:59
Veiklos kodas priklauso nuo specifinės veiklos, kurią ketinate vykdyti. Individualios veiklos registravimui Lietuvoje reikės pasirinkti veiklos rūšį iš Veiklos rūšių...
Publikavimo data: 2023-09-04 10:59
Veiklos kodas priklauso nuo specifinės veiklos, kurią ketinate vykdyti. Individualios veiklos registravimui Lietuvoje reikės pasirinkti veiklos rūšį iš Veiklos rūšių klasifikatoriaus (VRK). Pagal jūsų aprašytą veiklą, galimi variantai gali būti: 14.19 – Kitų drabužių gamyba (jei pagrindinis dėmesys bus skiriamas drabužių gamybai) 32.13 – Juvelyrikos ir panašių dirbinių gamyba (jei planuojate gaminti bižuteriją) arba jeigu patys nieko negaminsite - mažmeninės prekybos drabužiais kodas - 477100, žaislais - 476500, ir t.t.) Svarbu atsiminti, kad galite registruoti keletą veiklos rūšių, kad apimtų visus jūsų verslo aspektus. Prekes, kurias gamins tretieji asmenys, galite įforminti žurnale kaip "Pirkimai iš tiekėjų". Turėtumėte turėti sutartis su šiais tiekėjais ir sąskaitas-faktūras, kuriose nurodyta kiekvieno produkto kaina, kiekis ir kiti būtini duomenys. Tuo pačiu būdu, galite fiksuoti ir savo pačių gamintas prekes, tik skiriasi įrašo detalės - čia turėtumėte nurodyti savikainą, gamybos laiką ir pan. Svarbu yra konsultuotis su buhalteriu ar mokesčių konsultantu, kad viskas būtų atlikta teisingai ir pagal galiojančius teisės aktus.