...

Noriu įsteigti sporto klubą nedideliame miestelyje. Patarkite nuo ko pradėti.

Žinių bazė

2012.10.20

Noriu atidaryti sporto klubą (treniruoklių salę) nedideliame miestelyje, kuriame gyvena apie 10 000 gyventojų. Jame kol kas nėra nei vienos tokios panašios vietos, kur žmonės galėtų sportuoti. Prašau patarikte, nuo ko reikėtų pradėti. Ar reikėtų prieš steigiant vis dėl to padaryti tyrimą, ar bus reikalingas žmonėms toks klubas? Kaip tiksliau paskaičiuoti pajamas ir išlaidas verčiantis tokia veikla? Kokį juridinį asmenį geriausiai steigti norint užsiimti tokia veikla? Ar yra galimybė gauti paskolą ar paramą verslui pradėti norint užsiimti tokia veikla, jei taip tai kur reikėtų kreiptis dėl jos?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Rokas Tamošiūnas

Partneris / Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“

Premium

Publikavimo data: 2012-10-20 09:53

Nuosekliai atsakant į jūsų klausimus, pirmiausia būtent pradėčiau nuo tyrimo. Kadangi tai nedidelis miestelis, tikriausiai labai tiksliai žinote, kiek yra...

Publikavimo data: 2012-10-20 09:53

Nuosekliai atsakant į jūsų klausimus, pirmiausia būtent pradėčiau nuo tyrimo. Kadangi tai nedidelis miestelis, tikriausiai labai tiksliai žinote, kiek yra asmenų, kurie galėtų būti jūsų klientai, ir tikriausiai ne vieną dešimtį jų pažįstate. Pradėčiau būtent nuo klausimų jiems, ar tokia paslauga būtų reikalinga, ko joje jie tikėtųsi, kiek būtų nusiteikę už tai mokėti – tai padės jums atsakyti į esminius klausimus. Finansų susiskaičiavimas – tikrai sudėtingas darbas, pajamas galbūt nuspėsite iš pokalbių su potencialiais klientais, o išlaidas siūlau apsvarstyti pasiremiant jau esama patirtimi, siūlau internete susirasti verslo planų finansų pavyzdžių (turėtų būti pilna kavinėms ir panašioms veikloms) – iš kur galėsite nusimatyti, kokios gali būti realios išlaidos.

Dėl juridinio asmens – visuomet rekomenduoju rinktis ribotos finansinės atsakomybės verslui skirtą formą, t.y. UAB – išskirtiniu atveju, jei kyla problemų su įstatiniu kapitalu – galima pasidomėti naujai įsteigtomis mažosiomis bendrijomis.

Dėl finansavimo, pasidomėčiau “crowd funding”, pvz., pakviečiant pirmą 100 klientų iš anksto sumokėti metų abonentą, o už tai gauti pvz tris metus abonento galiojimą, ar kitų dovanų. Manau, kad jei reikšmingą verslo dalį sudarys treniruoklių įsigijimas, jums taip pat galėtų paskolą suteikti kredito unijos – kur tikriausiai ir siūlau kreiptis pirmiausia.

Siūlau taip pat atkreipti dėmesį į panašų klausimą šiame portale – https://bznstart.lt/klausimai/verslo-pradzia/35/Noriu-atidaryti-sokiu-mokykla-nuo-ko-man-rekia-pradeti

Ekspertai

Rokas Tamošiūnas

Rokas Tamošiūnas

Partneris / Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.